πώς να μεταφέρετε το apaan σε A-oil ?

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
το βρίσκετε στην Πολωνία
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
επειδή μου είναι αδύνατον . Δεν έχω το χώρο γι' αυτό . και χρειάζομαι μόνο λίγο λάδι . Έχω στην κατοχή μου 1 κιλό απάν . Περίμενα ότι θα ήταν λίγο πιο απλό.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Το δημιουργώ αυτό για να πάρω 20γρ νατριοϋδροξείδιο με 80γρ νερό σωστά ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
20 g NaOH σε 100 ml όγκου νερού. Αυτή είναι η μέθοδος για την παραλαβή πετρελαίου ελεύθερης βάσης APAAN από το άλας APAAN.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

thx you G
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Αλλά ... αυτό δεν θα σας δώσει αμφεταμινέλαιο (ελεύθερη βάση αμφεταμίνης). αυτό θα σας δώσει μόνο ελεύθερη βάση ΑΠΑΑΝ.
Για να μετατρέψετε το APAAN σε amphetamine freebase πρέπει να κάνετε αυτά τα πράγματα που νομίζετε ότι είναι πολύ περίπλοκα. Λυπάμαι, αλλά η χημεία δεν ενδιαφέρεται πραγματικά για τις προσδοκίες σας :/
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Εννοώ, ρίξτε 20g NaOH σε κύλινδρο μέτρησης ή ποτήρι ζέσεως των 100 ml και ρίξτε νερό για να φτάσετε τα 100 ml. Είναι σωστό.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Υπάρχει διαφορά στην τιμή του ph μεταξύ του Α- και του Β-έλαιου;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Το έλαιο Β είναι ουδέτερο ph 6-7 και το Α πρέπει να είναι τουλάχιστον ph 11
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Οι άνθρωποι λένε ως επί το πλείστον ότι όσο υψηλότερο PH έχει το λάδι Α υψηλότερης ποιότητας είναι, κατά την εμπειρία μου συνήθως αυτό ισχύει, αλλά δεν γνωρίζω ακριβώς τη χημική ή τεχνική εξήγηση γι' αυτό.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Ευχαριστώ για την απάντησή σας.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Αν δεν σας πειράζει, θα θέλαμε να σας κάνουμε μερικές ακόμη ερωτήσεις:

Α) Ποιες μασητήρες προτείνετε εκτός από τα ποτήρια ζέσεως & το χωνί sepataroty; Επίσης, ποια mashine προτείνετε για την εξάτμιση του DCM;

Β) Χρειάζεται το NaOH aq να έχει περιεκτικότητα 20%; Αν έχει μεγαλύτερη συγκέντρωση, πώς μπορούμε να το αναμείξουμε για να κατασταλάξει η συγκέντρωση;

C) Κατά την εξάτμιση του DCM, πόσοι βαθμοί θα χρησιμοποιηθούν;

Δ) Μπορείτε να μας δώσετε έναν ακριβή οδηγό βήμα προς βήμα για τις ποσότητες appan, dcm, Naoh aq που θα χρησιμοποιηθούν;

Ε) Ποια είναι η αναμενόμενη απόδοση της μεθόδου που προτείνετε;

Είμαστε λίγο μπερδεμένοι γιατί ο σεφ μας έδωσε τις εργασίες να οργανώσουμε φορμαμίδη ή να παράγουμε φορμαμίδη με Α) φορμικό αμμώνιο & αμμωνία ή Β) αμμωνία & μυρμηκικό οξύ.


Υπάρχουν πολλαπλές μέθοδοι apaan; Ψάχνουμε την πιο εύκολη μέθοδο για μια βιομηχανική παραγωγή.

Ειλικρινά,

Aaron Stevens
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Τι αναζητάτε; Ποια σύνθεση εννοείτε; Είπα παραπάνω πώς να φτιάξετε ελεύθερη βάση από τη μορφή άλατος.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16

Ρωτούσα για αυτή τη μέθοδο σύνθεσης:

Βάλτε σε ένα ποτήρι ζέσεως, προσθέστε τμήμα DCM και ~20% διάλυμα NaOH aq, το πετρέλαιό σας θα διαλυθεί σε DCM. Διαχωρίστε τα στρώματα με χωνί sepataroty και εξατμίστε το DCM. Θα λάβετε έλαιο ελεύθερης βάσης.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Μηχανή Rotovap
Καλύτερα να χρησιμοποιείτε διάλυμα μέχρι 50% NaOH. Χρειάζεστε εγχειρίδιο για το πώς να προετοιμάσετε 50% νερό NaOH;
Εξαρτάται από την παρουσία ή την απουσία κενού. Αν έχετε πίεση 1 atm - 35-39 * C, αν το κενό - μπορείτε να εφαρμόσετε μια χαμηλότερη θερμοκρασία, αλλά επαρκεί για να εξατμιστεί.
Ναι. Πάρτε την ποσότητα APPAN σας και προσθέστε υδατικό διάλυμα NaOH (πρέπει να είναι σε θερμοκρασία δωματίου ή χαμηλότερη) μέχρι να φτάσετε σε pH 12-13. Ανακατέψτε το 5 λεπτά και στη συνέχεια προσθέστε x1 (όγκος APPAN) DCM. Ανακινήστε και αναμείξτε το διάλυμα σε διαχωριστικό χωνί. Αποστραγγίστε το στρώμα DCM (ξεπλύνετε τα ίχνη από το χωνί με DCM) και προσθέστε την ίδια ποσότητα DCM στο στρώμα νερού και επαναλάβετε την εκχύλιση. Στη συνέχεια, συνδυάστε τα εκχυλίσματα DCM και εξατμίστε τον διαλύτη σε μηχανή rotovap ή σε υδατόλουτρο. Θα λάβετε βάση χωρίς APPAN.
95-100% νομίζω.
Ποια μέθοδος; Για να μετατρέψετε το APPAN σε ελεύθερη βάση ή για να το μετατρέψετε σε αμφεταμίνη;:unsure:
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

εχετε ακομη την apaan ?
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Αγαπητή DocX,
μπορείς να μου πεις τι πρέπει να κάνω για να πάρω την αμφεταμίνη-φιλελεύθερη βάση;
υπάρχει τρόπος να πάρω την αμφεταμίνη-φρεβάση/έλαιο από την p2np;
θέλω να φτιάξω την freebase σε μεγάλες ποσότητες και δεν μπορώ να βρω τον καλύτερο τρόπο για αυτό.
Θα ήμουν πολύ ευγνώμων
Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Αγαπητέ G,
βλέπω ότι έχετε μεγάλες γνώσεις, σας ευχαριστώ πολύ που τις μοιράζεστε.
θα ήθελα να μάθω τις μεθόδους μετατροπής του APAAN ή του P2NP σε ελεύθερη αμφεταμίνη/έλαιο (1-10L&10-100L).
είμαι έτοιμος να αποκτήσω κάθε γνώση που χρειάζομαι ίσως έχετε κάποιες συμβουλές τι πρέπει να διαβάσω για να κατανοήσω πραγματικά τη διαδικασία των μεθόδων που προτείνετε.
Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων
Με τις καλύτερες ευχές
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ναι, υπάρχει τρόπος. Ή μάλλον, αρκετοί τρόποι. Ψάξτε στην ενότητα "αμφεταμίνες" σε αυτό το φόρουμ. Υπάρχει ένας τρόπος όπου χρησιμοποιείτε νιτρικό αργίλιο και υδράργυρο και ένας άλλος όπου χρησιμοποιείτε βοροϋδρίτη νατρίου και χλωριούχο χαλκό.
 
Top