πώς να μεταφέρετε το apaan σε A-oil ?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Αν φτιάξω Α-έλαιο από P2NP πάνω από τη διαδρομή Al/Hg τι πρέπει να κάνω μετά την προσθήκη NaOH για να απελευθερώσω την ελεύθερη βάση για να πάρω πολύ καθαρό Α-έλαιο; Πώς μπορώ να αποθηκεύσω το Α-έλαιο; Νομίζω ότι είναι ένα πολύ ασταθές προϊόν.
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Πρώτα απ' όλα ευχαριστώ πολύ για την απάντησή σας.
Έχω ψάξει σχεδόν τα πάντα και δεν βρίσκω πραγματικά πού πρέπει να σταματήσω ότι έχω την ελεύθερη βάση / λάδι που μπορείτε να μετατρέψετε με την προσθήκη μόνο θειικού οξέος (ο τρόπος που ξέρω είναι 1L A-OIL+2L Μεθανόλη + 330-400ml θειικό οξύ (εξαρτάται από την ποιότητα fromt το λάδι) .
##############################################################################
είδα το βίντεο με τη μέθοδο Al/Hg,είναι το βήμα κάτω από την freebase που χρειάζομαι(το top-layer)?
5:16-6:13 - Αλκαλοποίηση. Η αντίδραση συνεχίζεται με την απελευθέρωση θερμότητας. Τα υπολείμματα του μη αντιδρώντος αλουμινίου θα εισέλθουν επιπλέον σε αντίδραση με το αλκάλιο και θα θερμάνουν το μείγμα, καθώς και θα δημιουργήσουν παραπροϊόντα.
Κατά τη διαδικασία που αφήνεται το μείγμα να ηρεμήσει μετά την αλκαλοποίηση, ο διαχωρισμός σε ορατά στρώματα πραγματοποιείται εντός 30 λεπτών. Το pH του ανώτερου στρώματος πρέπει να είναι 11-12.
#########################################################################
ούτως ή άλλως διάβασα ότι η εξώθερμη αντίδραση δεν θα μπορούσε να χειριστεί με τόσο μεγάλες ποσότητες (10-100λίτρα).
υπάρχει επίσης ένα θέμα για τη μετατροπή της bmk σε bmk-freebase αλλά αυτή δεν είναι αμφεταμίνη-freebase σωστά;

ευχαριστώ πολύ για την απάντηση δεν μπορώ να είμαι αρκετά ευγνώμων
Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
pantona
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Εννοείτε 10-100L μάζας αντίδρασης; Η εξώθερμη αντίδραση παράγει πάρα πολύ θερμότητα σε κλίμακα μεγαλύτερη από 100g p2np φορτίου.
Σωστά, πρόκειται για διαφορετική ουσία.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Για την αποθήκευση θα είχε νόημα να αλατιστεί πρώτα η αμφεταμίνη και να μετατραπεί σε ελεύθερη βάση όταν χρειαστεί, νομίζω; Το άλας είναι σταθερό εξάλλου. Αν κάποιος θέλει να καθαρίσει την ελεύθερη βάση, δεν θα ήταν λογική η απόσταξη με ατμό; Ή απόσταξη υπό κενό; Ή απλώς μια εκχύλιση με οξύ/βάση - μετατροπή σε άλας, ανακρυστάλλωση και στη συνέχεια (για οποιονδήποτε λόγο) εκ νέου βασικοποίηση σε ελεύθερη βάση.

Πραγματικά δεν ξέρω γιατί κάποιος θα ήθελε να σταματήσει στο στάδιο της ελεύθερης βάσης και να μην αλατίσει το προϊόν. Το αλάτι είναι σταθερό, μπορεί να ανακρυσταλλωθεί και να καθαριστεί πιο εύκολα χωρίς τον κίνδυνο αποσύνθεσης.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Λοιπόν, αν θέλετε οπωσδήποτε ελεύθερη βάση αμφεταμίνης, απλά μην προσθέσετε το οξύ. Αλλά η ελεύθερη βάση είναι ευαίσθητη και θα αποσυντεθεί πιο εύκολα από το άλας, οπότε πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί είναι πιο επιθυμητή από το τελικό αλατισμένο προϊόν.
Συγγνώμη, φτάνω σε αδιέξοδο εδώ. Δεν έχω καμία εμπειρία ή γνώση στη χημεία σε αυτή την κλίμακα. Είναι πέρα τόσο από τις γνώσεις όσο και από το ενδιαφέρον μου. Ελπίζω οι ειδικοί σε αυτό το site να μπορούν να σας βοηθήσουν!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ναι, αλλά πολύς κόσμος εδώ φτιάχνει μόνο A-Oil, και αυτό το λάδι πουλιέται παντού στους εμπόρους και το κάνουν γ... πάστα. Δεν έχω ιδέα ποιος μαλάκας το σκέφτηκε αυτό. Αλλά θα ήθελα να ξέρω τι πρέπει να κάνω για μια πολύ καθαρή βάση.

Απλά για να ξέρω τι δεν κάνουν αυτοί οι άνθρωποι, γιατί πολύ απλά δεν τους ενδιαφέρει τι είδους βρωμιά είναι μέσα στο προϊόν συν την αποσύνθεση στην οποία είναι εκτεθειμένη η freebase την οποία τραβάνε στη μύτη οι χρήστες. Μπορώ κάλλιστα να φανταστώ ότι το πετρέλαιο είναι πιο εύκολο στο λαθρεμπόριο.

Η απόσταξη με ατμό ή η απόσταξη υπό κενό θα πρέπει να οδηγεί σε μεγάλες απώλειες στην απόδοση και η θερμοκρασία δεν θα πρέπει να υπερβαίνει τους 60°C.
Μια άλλη εκχύλιση Α/Β θα ήταν μάλλον η καλύτερη λύση για την παραγωγή καθαρής freebase.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Συγγνώμη, ήμουν λίγο κουρασμένος όταν προσπάθησα να απαντήσω στις ερωτήσεις σας. Ας προσπαθήσουμε ξανά.

1. Η απάντηση για την κλίμακα της αντίδρασης εξακολουθεί να ισχύει όμως. Έχω μηδενική εμπειρία στη χημεία φαρμάκων μεγάλης κλίμακας, οπότε δεν μπορώ πραγματικά να σας βοηθήσω εκεί.

Ναι! Ακριβώς. Όταν το διάλυμα της αντίδρασης αναμιγνύεται με βάση παράγεται αμφεταμίνη ελεύθερη βάση (Α-έλαιο). Επιπλέει στην κορυφή του διαλύματος και μπορεί να διαχωριστεί.
Έχετε όμως κατά νου ότι το στρώμα αυτό περιέχει επίσης διάφορες προσμίξεις και παραπροϊόντα. Κανονικά, μετά το διαχωρισμό υφίσταται επεξεργασία με οξύ για την παραγωγή του άλατος της αμφεταμίνης. Το άλας είναι πολύ πιο ανθεκτικό από την ελαιώδη ελεύθερη βάση και δεν αποσυντίθεται από την αποθήκευση. Επίσης, όταν παράγεται το άλας, μπορεί να ανακρυσταλλωθεί (διαλύεται σε θερμαινόμενο διαλύτη και στη συνέχεια ψύχεται, παράγοντας νέους, καθαρότερους κρυστάλλους του άλατος. Πολλές ή όλες οι ακαθαρσίες παραμένουν στο υγρό.) για τον καθαρισμό του.

Αν κάποιος θέλει, το αλάτι μπορεί να ξαναγίνει λάδι ελεύθερης βάσης μετά τον καθαρισμό, απλά διαλύοντάς το σε ελάχιστη ποσότητα νερού και στη συνέχεια προσθέτοντας υδροξείδιο του νατρίου σε pH γύρω στο 11 και πάλι. Θα σχηματιστεί και πάλι ένα ανώτερο στρώμα ελεύθερης βάσης. Αυτή τη φορά, το λάδι θα είναι καθαρό. Αλλά όχι για πολύ. Με την πάροδο του χρόνου θα αποσυντεθεί σιγά-σιγά σε δύσοσμα και πιθανώς τοξικά παραπροϊόντα, τα οποία θα καταλήξουν στο παχύρρευστο τελικό προϊόν όταν προσθέσετε ξανά το θειικό οξύ. Είναι απλά επιπλέον βήματα, και πραγματικά δεν καταλαβαίνω γιατί κάποιος θα ήθελε να παράγει Α-έλαιο αντί για θειικό άλας αμφεταμίνης.
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
έκανα πολλή έρευνα τις τελευταίες ημέρες και συνειδητοποίησα ότι δεν έψαξα τη σωστή ουσία. Νομίζω ότι έψαξα το bmk freebase,αυτό που μπορείς να αγοράσεις στο darknet για να παράγεις το "speed-paste". αλλά νομίζω ότι αυτός είναι ο λόγος που κανείς δεν ξέρει τι είναι το πραγματικό speed γιατί δεν είναι πραγματικό αμφεταμινέλαιο.

είναι επειδή το α-έλαιο είναι πιο εμπορεύσιμο από το κανονικό speed και στις περισσότερες περιπτώσεις ο κόσμος δεν θα πληρώσει τη δουλειά σου.

Σας ευχαριστώ πολύ για το χρόνο σας και τις απαντήσεις που με βοήθησαν να καταλάβω ότι δεν είναι αυτό που έψαχνα και με κάνει λίγο περίεργο να παράγω για τον εαυτό μου με αυτή τη μέθοδο, επειδή ούτε εγώ γνωρίζω την πραγματική ταχύτητα.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Λοιπόν, η ελεύθερη βάση της αμφεταμίνης (Α-όλ) είναι επίσης αμφεταμίνη, απλώς σε άλλη μορφή από τη μορφή άλατος. Κάνετε την αμφεταμίνη στην αλατούχα μορφή της προσθέτοντας οξύ στην ελεύθερη βάση. Αν προσθέσετε θειικό οξύ, θα πάρετε θειική αμφεταμίνη. Αν προσθέσετε φωσφορικό οξύ, θα πάρετε φωσφορική αμφεταμίνη. Στη συνέχεια ανακρυσταλλώνετε το άλας για να το καθαρίσετε και στη συνέχεια ξηραίνετε το καθαρό άλας για να λάβετε μια λεπτή, ξηρή σκόνη καθαρής αμφεταμίνης.

Η "πάστα σπιντ" είναι μια ασαφής ουσία που πάντα καταλάβαινα ότι είναι απλώς υγρό αλάτι αμφεταμίνης. Ένας εξειδικευμένος χημικός εξατμίζει τους διαλύτες αφού σχηματιστεί το άλας. Αν τους αφήσετε μέσα, μεγάλο μέρος του βάρους θα αποτελείται από διαλύτες και όχι από αμφεταμίνη. Επίσης, μπορεί να είναι υγρό από λάδι ελεύθερης βάσης που δεν έχει μετατραπεί σε άλας. Αυτό θα υποβαθμιστεί με την πάροδο του χρόνου και θα αφήσει απλώς ακαθαρσίες στο άλας. Έτσι, βασικά, πρόκειται για μια πιο βρώμικη μορφή αμφεταμίνης. Οι άνθρωποι μπορεί να νομίζουν ότι είναι μια πιο καθαρή και πιο "ακατέργαστη" μορφή αμφεταμίνης, αλλά αυτό δεν είναι σωστό. Είναι απλώς ένα βρώμικο, μουσκεμένο προϊόν από κακούς χημικούς.
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά οι περισσότεροι άνθρωποι δεν είναι καν χημικοί γνωρίζω πολλούς ανθρώπους που το κάνουν όπως περιγράφεται και οι οποίοι δεν ξέρουν καν τι είναι η κλίμακα ph και αυτό είναι πολύ λυπηρό γιατί σιγά αλλά σταθερά δηλητηριάζουν τους ανθρώπους. Και αν δώσεις στους ανθρώπους την πιο "καθαρή" αμφεταμίνη που πήραν ποτέ λένε ότι αυτό είναι σκατά γιατί δεν αισθάνονται τις επιδράσεις από τα υποπροϊόντα.

Δηλαδή αν πάρεις την freebase μέσω της οδού p2np μπορείς να κρυσταλλώσεις την αμφεταμίνη έξω με τον ίδιο τρόπο όπως με το δημόσιο "α-έλαιο";
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Κύριε, το Α-έλαιο δεν είναι τίποτα ως ελεύθερη βάση αμφεταμίνης, αλλά αυτό το Α-έλαιο δεν είναι πολύ σταθερό και
αποσυντίθεται και μολύνεται, η freebase ή το A-oil δεν πρέπει να αποθηκεύεται ή να οδηγείται πέρα από τα σύνορα σε μπουκάλια, διότι τότε πρόκειται μόνο για βρώμικη freebase η οποία δεν καθαρίζεται πλέον πριν από την πώληση.
Η freebase πρέπει να μεταποιείται αμέσως σε θειικό φωσφορικό ή χλωριούχο άλας.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Αγοράζω πολλά χρόνια Α-έλαιο από απάν από την ίδια πηγή, ήταν πάντα η ίδια ποιότητα
είναι πολύ πιο ασφαλές να στέλνεις Α-έλαιο παρά το τελικό προϊόν. Σε όλα αυτά τα χρόνια, τίποτα δεν πήγε στραβά.
Και μπορείτε να το αποθηκεύσετε για πολύ μεγάλο χρονικό διάστημα σε γυάλινα μπουκάλια, κενό 2 χρόνια χωρίς πρόβλημα.
Αλλά αυτό είναι παρελθόν σήμερα, γιατί δεν υπάρχει πια apaan.
και τώρα δημιουργείται από διαφορετικά προϊόντα και ναι, αυτό το καθιστά ασταθές σήμερα.
 
Last edited:

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Αγαπητή Pennywise,
συμφωνώ απόλυτα μαζί σου αλλά η πραγματικότητα δεν είναι έτσι η πραγματικότητα είναι όπως είπε ο saul.
το α-πετρέλαιο είναι καλύτερο για τις μεταφορές και οι προμηθευτές στους δρόμους δεν θα αγοράσουν το τελικό προϊόν. θέλουν το α-πετρέλαιο να το φτιάξουν οι ίδιοι γιατί μπορούν να το τεντώσουν με κάποια μαλακία για να βγάλουν περισσότερα λεφτά.
Μέχρι τώρα όλοι παρήγαγαν αμφεταμίνη από το πετρέλαιο που δημιουργήθηκε από
και ασχολήθηκα με αυτό για πολύ καιρό και ξέρω ότι είναι πολύ σταθερό, αγοράσατε ποτέ το πετρέλαιο από το darknet;
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Ένα και το αυτό προϊόν αλλά και τα δύο διαφορετικά υλικά με διαφορετικές ιδιότητες, ενδιαφέρον, δεν ήξερα ότι κάτι τέτοιο είναι δυνατό... Η βιβλιογραφία λέει επίσης κάτι διαφορετικό, το προϊόν είναι σταθερό μόνο αν αποθηκεύεται σωστά, στους -20°C. -->πηγή

Ναι, βέβαια βλέπω τα πλεονεκτήματα του λαθρεμπορίου του υλικού ως Oil, λιγότερο χώρο, λιγότερο βάρος και μπορείς να μεταφέρεις την ευθύνη στον αγοραστή αν το υλικό δεν γίνει καλό στο τέλος γιατί πρέπει να λογοδοτήσει ο ίδιος γι' αυτό.
Και όχι δεν έχω αγοράσει πετρέλαιο από το darknet, για ποιο λόγο; Αλλά μπορώ να κάνω τη δήλωση γιατί έχω ήδη καθαρίσει αρκετά πράγματα που είχαν φτιαχτεί από αυτό το λάδι και υπάρχουν πάντα εκτός από το εξτέντερ, συνθετική βρωμιά με μέσα στο πράγμα και πραγματικά πολύ από αυτό, αηδιαστικό.
Υπάρχουν δύο πιθανότητες, είτε το λάδι δεν πωλείται πραγματικά καθαρό, δεν έχει υποστεί σωστή επεξεργασία και καθαρισμό, είτε το λάδι έχει αποσυντεθεί τόσο κατά τη μεταφορά και τη λανθασμένη αποθήκευση. Και τα δύο ενδεχόμενα μπορούν φυσικά να συναντηθούν επίσης. Ή μήπως αμφισβητείτε και εσείς ότι υπάρχουν διαφορετικές καθαρότητες του λαδιού;
 

chefkoch

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Πρέπει να πω, εδώ υπάρχουν κάποιοι ειδικοί στο δρόμο που πραγματικά με κάνουν να γελάω και άλλοι που είναι πραγματικά αλλά δεν σχολιάζουν κάτι τέτοιο...

"θέλω να φτιάξω α-έλαιο από απάν αλλά με λίγα μόνο βήματα γιατί περιμένω ότι δεν είναι μια πολύπλοκη εργασία" ...

APAAN υπάρχουν αρκετά, όπως και οδηγίες για να το μετατρέψεις, νομίζω ότι ο δημιουργός του νήματος δεν θα κάνει ποτέ ούτε ένα γραμμάριο αμφεταμίνης από το κιλό apaan του...

α-έλαιο , β-έλαιο , αστείο , σπουδάζω χημεία , ποτέ δεν διάβασα ή άκουσα κάτι τέτοιο... η αμφεταμίνη-βάση είναι "Α"-έλαιο ή Α-βάση... και μπορείς να την κρυσταλλώσεις με κατακρήμνιση ( θειικό, φωσφορικό, υδροχλωρικό ) , ανάλογα.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Όπως στη σελίδα ένα αυτού του νήματος αναφέρεται, το "Α-πετρέλαιο" και το "Β-πετρέλαιο" είναι ονόματα δρόμου, οπότε ως σπουδαστής χημείας θα γνωρίζετε μόνο τα ονόματα, όταν έχετε επαφές με εμπόρους που το πωλούν, πολλοί άνθρωποι δεν γνωρίζουν πώς γίνεται το υλικό εκεί.
Παρεμπιπτόντως, δεν έχω ξανακούσει ποτέ το "Β-έλαιο", οπότε δεν ξέρω τι είναι.
Το Α-oil είναι αμφεταμίνη freebase ή αμφεταμίνη base, είναι πολύ δημοφιλές να το πουλάνε σε εμπόρους, οι οποίοι κάνουν αηδιαστική πάστα ταχύτητας από αυτό και έτσι οι χρήστες αυτής της πάστας ταχύτητας νομίζουν, ότι αυτό είναι το μεγάλο θέμα λόγω της ηλίθιας κουβέντας των εμπόρων και της πολλής καφεΐνης για το "λάκτισμα".
Αλλά αυτά τα ανόητα παιδιά δεν ξέρουν τι βρώμικα σκατά παίρνουν. Είμαι μεγάλος υποστηρικτής των καθαρών προϊόντων στην αγορά, χρειαζόμαστε μια επανάσταση όπως με το MDMA στη δεκαετία του 2000. Όχι άλλα σκατά στα ναρκωτικά μας! Φέρτε καλά πράγματα ή φάτε τον εαυτό σας. Χρειαζόμαστε πολύ διαφώτιση για το τι είναι καλό speed και τι είναι βρώμικο σκατό του Α-oil, οι περισσότεροι άνθρωποι δεν το ξέρουν.
 

chefkoch

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
"Β-πετρέλαιο" έχω επίσης πραγματικά απολύτως ποτέ δεν έχω ακούσει, το α-πετρέλαιο εξακολουθεί να έχει νόημα κάπου.... Οι έμποροι επικεντρώνονται επίσης στη βελτιστοποίηση του κέρδους, η υγεία τους, δεν παίζει γι' αυτούς συνήθως κανένα ρόλο... Ναι, είναι βρωμιά.

Από καθαρά τεχνική άποψη, δεν είναι δύσκολο να κόψεις τη βάση της αμφεταμίνης πριν την παραδώσεις στον έμπορο που νομίζει ότι έχει ένα καθαρό προϊόν.
 

chefkoch

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Το HgCl² θα ήταν καλύτερο, αλλά και το νιτρικό είναι μια χαρά...


Μπορείτε να χρησιμοποιήσετε ακόμα και στοιχειακό υδράργυρο για να φτιάξετε αμάλγαμα αλουμινίου, όχι μόνο τα άλατά του.
Για αυτό πρέπει να κάνετε το pH του νερού όξινο, 4-5 με HCL, τότε λειτουργεί και με υγρό υδράργυρο, αλλά μπορεί να πάρει λίγο περισσότερο χρόνο.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
Το B-oil είναι streetlang για το BMK
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
από το Β-πετρέλαιο στο Α-πετρέλαιο απλά προσθέτουν μυρμηκικό οξύ 85%
και από το Α-έλαιο στο τελικό προϊόν ( speedpaste ) απλά προσθέτουν (μεθανόλη) & θειικό οξύ 96%
 
Top