Χρειάζομαι βοήθεια με την πρώτη μου σύνθεση MDMA. ΠΑΡΑΚΑΛΩ

mickael1985

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
ΓΕΙΑ ΦΙΛΟΙ, σε αυτή τη σύνθεση του mdma με μυρμηκικό οξύ http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...ylmethylketone-pmk-mdp2p-with-formic-acid.48/

θα ήθελα να μάθω πώς γίνεται: "Το ελεύθερο από MDMA βασικό έλαιο επεξεργάζεται με αέριο χλωριούχο υδρογόνο και λαμβάνεται ζελατινώδες καφέ ίζημα ακάθαρτου υδροχλωριούχου MDMA".

Ευχαριστώ για την εξήγηση για να μου εξηγήσει πώς να κάνει για την επεξεργασία με αέριο χλωριούχο υδρογόνο
Δεν είμαι χημικός.

ΣΑΣ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ
 

61-50-7

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 21, 2023
Messages
29
Reaction score
11
Points
3
H2SO4 + NaCl, δεν πρέπει να δοκιμάζετε τη χημεία αν δεν γνωρίζετε τα βασικά, εκθέτετε τον εαυτό σας σε χημικούς κινδύνους και εκθέτετε τους καταναλωτές σε πιθανές προσμίξεις που μπορεί να αφήσετε στο τελικό προϊόν. Το μόνο που μπορώ να σας συστήσω είναι να μελετήσετε τουλάχιστον τα αυστηρά ελάχιστα στη χημεία και να δοκιμάσετε αυτή τη σύνθεση αργότερα.

Με τους καλύτερους χαιρετισμούς
 

hustlerkid

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 6, 2023
Messages
13
Reaction score
9
Points
3
Deals
3
Θα συνιστούσα την εξαγωγή της ελεύθερης βάσης mdma με διαλύτη (τολουόλιο ή dcm).

Προσθέστε αραιωμένο hcl μέχρι το ph να φτάσει το 6. Η mdma hcl θα βρίσκεται στο h2o και οι ακαθαρσίες στο διαλύτη.

Διαχωρίστε το h2o και εξατμίστε το νερό μέχρι να σχηματιστούν κρύσταλλοι. Εάν οι κρύσταλλοι mdma εξακολουθούν να είναι βρώμικοι, θρυμματίστε σε λεπτή σκόνη και πλύνετε σε ακετόνη.
 

TrainWreck

Don't buy from me
Member
Joined
Apr 4, 2024
Messages
2
Reaction score
5
Points
3
Όπως είπε ο hustlerkid. Δεν θα έπρεπε να χρειάζεται να αέρια hcl για αυτό.

Απλά η τυπική μέθοδος εκχύλισης Α/Β για αυτό. Αν και δεν έχω κάνει ο ίδιος αυτό το σύνθετο, αυτό είναι ένα απλό βήμα σε πολλές εκχυλίσεις.

Ελεύθερη βάση με διάλυμα NaOH ή ΚΟΗ. Κάνετε αρκετές εκχυλίσεις με πολικό διαλύτη. Χρησιμοποιήστε χωνί διαχωρισμού για να διαχωρίσετε τα τραβήγματα. Το DCM είναι καλό να χρησιμοποιείται, καθώς η πυκνότητα είναι μεγαλύτερη από το νερό, οπότε βυθίζεται.

Για να το αλατίσετε, συνιστώ να χωρίσετε τον διαλύτη σας στη μέση, ώστε να έχετε λίγο διαθέσιμο εάν υπερβείτε το PH σας.

Στη συνέχεια, αραιώστε το HCl με IPA. Προσθέστε στον διαλύτη σταγόνα προς σταγόνα και μετρήστε το PH μέχρι να φτάσετε στο PH 6 χρησιμοποιώντας το χαρτί λίμμου που παρουσιάστηκε. Εάν υπερβείτε το όριο, προσθέστε λίγο από το διάλυμα ελεύθερης βάσης που είχατε προηγουμένως βάλει στην άκρη. Χρησιμοποιήστε αργά αυτό το διάλυμα μέχρι να μην απομείνει καθόλου.

Στη συνέχεια μπορείτε να προσθέσετε νερό για να το κάνετε να τραβήξει το αλάτι από το NPS. Διαχωρίστε το νερό και εξατμίστε.
 

Throw-off

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 18, 2024
Messages
69
Reaction score
36
Points
18
Το Laboratory FAQ έχει ένα ολόκληρο νήμα σχετικά με τα υγρά αερίων.
 

mickael1985

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
hello
Πότε και πόσο πρέπει να προσθέσω μυρμηκικό οξύ κατά τη διάρκεια των 7 ωρών;
Όταν προσθέτω χλωριούχο οξύ και θερμαίνω στους 80° είναι θερμαινόμενο με παλινδρόμηση;
Μπορώ να αντικαταστήσω τον διαιθυλαιθέρα με οξικό αιθέρα;
Θα μπορούσατε να μου δώσετε τις ποσότητες των προϊόντων για 2 kg PMK.

Σας ευχαριστώ πολύ
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
και η απόδοση εξαρτάται πλήρως από το πόσο καλός χημικός είσαι, αν δεν τα σκατώσεις, θα έλεγα ότι το 80% είναι πιθανό ως αρχάριος.
 

mickael1985

Don't buy from me
Member
Joined
Feb 20, 2024
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Σας ευχαριστώ, αδελφέ.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
τι σημείο νομίζετε ότι ing αέριο χλωριούχο υδρογόνο έχουν οποιοδήποτε πλεονέκτημα ηλικία και πάλι hcl 37%;

Εδώ στο bb μπορείτε να βρείτε πολλά σχετικά με την κρυστάλλωση του mdma hcl όταν το hcl είναι 37%.

όταν δεν έχετε ειδικές γνώσεις σε διαλύτες η καλύτερη κρυστάλλωση σε παγωμένη ακετόνη είναι.

Προσθέστε hcl στη βάση σταγόνα-σταγόνα μέχρι το ph να είναι 4, κάντε το 4, όχι 6! θα ξεπλύνετε το περίσσευμα στο acetonen)
βάλτε το ποτήρι ζέσεως με το υγρό στη σόμπα και θερμάνετε στους 130 c (εξατμίστε σχεδόν όλο το νερό).
Ρίξτε το υγρό στο παγωμένο ακετόν και κρατήστε το στην κατάψυξη.
χρησιμοποιήστε όχι λιγότερο από 10 φορές τον όγκο της βάσης σας αν η βάση είναι καφέ σαν σκατά. με αυτόν τον τρόπο μπορείτε να πάρετε 85-90% καθαρότητα από την αρχή του σκατά.
 
Last edited:

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Γεια σας,
Έκανα και εγώ το πρώτο μου mdma μέσω του nabh4,
μετά από απόσταξη mdma freebase στους 160c (η πηγή εμβολισμού μου είναι αρκετά αδύναμη) τότε πήρα καθαρό άχρωμο λάδι στο?
btw προσπαθώ να αέριο hcl και πήρα κρύσταλλο που φαίνεται πολύ διαυγές (λευκό crytsal)!
μετά τη δοκιμή του αποτελέσματος 200mg χωρίς recrytalbut im αισθάνομαι ότι το αποτέλεσμα είναι αδύναμο.
Έτσι τώρα δεν ξέρω ποια διαδικασία είναι λάθος. Μπορεί κάποιος να μου επιβεβαιώσει ότι το άχρωμο χρώμα του mdma freebase είναι σωστό; ή μπορεί να σπάσω το freebase σε 160c αποστείρωση;
Υπάρχει πιθανότητα να άφησα τη μεθυλαμίνη freebase στην mdma freebase, και στη συνέχεια να αντιδράσει με hcl για να σχηματίσει methylamine.hcl που περιέχεται στο προϊόν μου; μπορεί να μην έχει μείνει μεθυλαμίνη μετά την απόσταξη σωστά;
Θα πρέπει να πλύνω ξανά την ελεύθερη βάση mdma με κάτι για να την καθαρίσω;
Παρακαλώ δώστε μου κάποια βοήθεια.
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Το mdma fb πρέπει να είναι άχρωμο και δεν υπάρχει πιθανότητα να καταστραφεί το μόριο mdma κατά τη θέρμανση μέχρι τους 160c.
Δεν νομίζω ότι έχετε μεθυλαμίνη στο mdma σας, θα προτιμούσα να πιστέψω σε pmk) Ούτως ή άλλως, η μεθυλαμίνη έχει συγκεκριμένη οσμή που δεν θα σας μπερδέψει. Δεν είναι μυρωδιά γλυκάνισου, είναι μυρωδιά "σάπιου ψαριού".
Αλλάζει το χρώμα του mdma hcl σας (γίνεται καφέ/μαύρο ενώ θερμαίνεται - εκτίθεται στην πηγή θερμότητας περισσότερο από 1 ώρα; Μπορείτε να τοποθετήσετε το mdma hcl + νερό σε αναλογίες 1:1 στην πηγή θερμότητας στη φιάλη και να το κρατήσετε για 1 ώρα για να δείτε τι συμβαίνει. Η φιάλη πρέπει να είναι ανοιχτή!
 
Last edited:
View previous replies…

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Σας ευχαριστούμε για τη βοήθεια
Κατά κάποιο τρόπο αισθάνομαι ότι το freebase μου έχει μυρωδιά "σάπιου ψαριού" στο freebase μου :sick: μπορεί να έχει απομείνει methylamine.hcl;
Το έκανα αυτό με τη σύνθεση του btcboss2022 εδώ: https://bbgate.com/threads/methamph...y-nabh4-reduction-medium-scale.600/#post-9603
Στην παραπάνω μέθοδο έκανα έλεγχο και υπάρχουν 17,5moles methy.hcl και μόνο 16mols naoh! έτσι τώρα φοβάμαι ότι μπορεί να έχει μείνει με κάποιο τρόπο μη αντιδραστική μεθυλαμίνη στην ελεύθερη βάση μου.

Πρέπει να πλύνω ξανά την ελεύθερη βάση για να την καθαρίσω; (μπορεί με naoh)
Ποια είναι η σωστή μυρωδιά της ελεύθερης βάσης mdma;
Το αποτέλεσμα του προϊόντος δεν είναι καλό, οπότε απλά πετάω το προϊόν και μετά κάνω άλλη σύνθεση, ή υπάρχει περίπτωση να το κάνω καλύτερο με ανακρυστάλλωση ή κάτι τέτοιο;

Ευχαριστώ
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Είστε σίγουρος ότι είναι μυρωδιά σάπιου ψαριού και όχι μυρωδιά γλυκάνισου; Δεν έχω δει ποτέ μεθυλαμίνη να παραμένει σε mdma σε αξιοσημείωτο όγκο. Κανονικά όλα τα υπολείμματα μεθυλαμίνης εξαφανίζονται μετά από απλή εκχύλιση βάσης.
Το mdma fb έχει αρκετά ωραία πολύ ελαφριά μυρωδιά, αλλά δεν ξέρω πώς να την περιγράψω, ίσως είναι άγριοι δασικοί καρποί. Αλλά είναι πολύ μακριά και από τα δύο, ψάρι και γλυκάνισο.
Το προϊόν σας αλλάζει χρώμα κατά τη θέρμανση;
 
Last edited:

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Δεν ξέρω για τη μυρωδιά του γλυκάνισου, αλλά το freebase colorless μου έχει μια πολύ δυσάρεστη μυρωδιά που δεν μπορώ να μυρίσω περισσότερο από 1 δευτερόλεπτο, δεν είμαι σίγουρος για τα σάπια ψάρια, αλλά είμαι αρκετά σίγουρος ότι αυτό το fb είναι σάπιο
Θα δοκιμάσω τη θερμότητα όταν επιστρέψω στο εργαστήριο μου...
Υπάρχει κάποια μέθοδος που μπορεί να βελτιώσει το αποτέλεσμα του προϊόντος;
Ευχαριστώ
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Αστεία. Τι γίνεται αν δεν υπάρχει καθόλου mdma και μόνο μεθυλαμίνη; Μπορείτε να ελέγξετε με μοριακές αναλογίες πόσα g NaOH χρειάζεστε για να μετατρέψετε 10 g του άλατός σας σε αλκαλικό ph=11. Στη συνέχεια, ελέγξτε αν πρόκειται για mdma ή μεθυλαμίνη.
 

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Μπορεί λοιπόν να πεθάνω σύντομα, τρώω 200mg :alien:
Πώς να ξέρω αν είναι mdma ή μεθυλαμίνη με αυτό το τεστ, μπορείτε να εξηγήσετε λίγο περισσότερο;
 

togeter

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 15, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
Είμαι φοβισμένος τώρα, Ξέρετε τι είναι το σημείο τήξης του methy.hcl δεν μπορώ να βρω αυτές τις πληροφορίες στη wikipedia :cry:
 

Pororo

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Jan 23, 2024
Messages
80
Reaction score
36
Points
18
Deals
11
Πρέπει να προετοιμάσετε NaOH σε νερό, το 20% ww είναι εντάξει. Δηλαδή πρόκειται για 20g NaOH + 80g νερό.
Πρέπει να γνωρίζετε το ακριβές βάρος αυτού του 20% στην αρχή. 20g συνολικά για παράδειγμα.
Στη συνέχεια διαλύετε το αλάτι σας σε νερό και αρχίζετε να προσθέτετε το 20% NaOH σε μικρές δόσεις μέχρι το PH να είναι 11.
Τώρα μπορείτε να βρείτε πόσα γραμμάρια διαλύματος 20% ww καταναλώθηκαν και να υπολογίσετε το μοριακό βάρος του αλατιού σας.
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Χρησιμοποιήσατε λάδι pmk ή σκόνη pmk από την αρχή; Μπορείτε να πληκτρολογήσετε τα βήματα που ακολουθήσατε ώστε να δούμε πού πήγε στραβά
 
View previous replies…

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Διαβάσατε σωστά το κείμενό μου. Δεν είπα ποτέ ότι προσθέτετε όλα αυτά τα πράγματα μαζί με τη μία. Υπάρχουν ενδιάμεσα βήματα. Επίσης, έχεις κάνει ποτέ mdma; Αν όχι, τότε δεν καταλαβαίνεις τι λέγεται εδώ. Αν το έκανες. Τότε ξέρεις ότι το dcm δεν χρησιμοποιείται ποτέ με ακετόνη σε αυτή την περίπτωση. Και μόνο μια μικρή ποσότητα dcm χρησιμοποιείται για να διαχωριστεί το λάδι που χρειάζεστε από το υπόλοιπο νερό και ό,τι άλλο υπάρχει μέσα σε αυτό.....
 

lucas_cash

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 30, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Εάν το έχετε αποστάξει με κενό αέρος. Τότε το λάδι σας θα έπρεπε να έχει παραμείνει στον αντιδραστήρα σας και το υπόλοιπο θα έπρεπε να έχει εξατμιστεί ή να το έχετε συλλάβει σε μια άλλη φιάλη.

Έτσι, αν πήρατε το άχρωμο υγρό και συνεχίσατε να εργάζεστε με αυτό. Αυτό σημαίνει ότι πήρατε τη λάθος φιάλη, η οποία είχε τη μεθυλαμίνη μέσα. Γι' αυτό συνέχισες να τη μυρίζεις. επειδή το fb δεν είναι ποτέ άχρωμο.

Μετέτρεψες το κερί pmk σε λάδι pmk;
Στείλε μου μήνυμα αν θέλεις.
 
Top