P2P σε (d)-Φενυλο-2-προπανόλη δυνατή;

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Γεια σας Έχω δει μια σύνθεση P2NP που παράγει κυρίως το ισομερές d. Δεν θα έπρεπε τότε κατά τη διάρκεια της μετατροπής σε P2P να αναλάβει το προϊόν D;
 

Attachments

  • 0lSu9P1HVE.jpg
    0lSu9P1HVE.jpg
    743.5 KB · Views: 316

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Αυτό είναι ενδιαφέρον, δεν το ήξερα αυτό, ωραίο! Δεν είναι βέβαια το P2NP αυτό που παρασκευάζεται αλλά έχει προστεθεί μια αλκοολική ομάδα στον πρώτο άνθρακα, είναι ο άμεσος πρόδρομος της νορφεδρίνης όπως το P2NP είναι ο άμεσος πρόδρομος της αμφεταμίνης.

Αυτό σημαίνει ότι χρειάζεσαι κάποια βαρύτερα όπλα από το NaBH4/CuSO4 για να πάρεις d-Amphetamine, φυσικά το RP/H3PO3/H3PO2 + I ή η Birch θα κάνει το κόλπο, κάποιες άλλες μέθοδοι έρχονται στο μυαλό.

Αλλά δεν έχω την παραμικρή ιδέα γιατί η συμπύκνωση της βενζαλδεΰδης με το νιτροαιθάνιο με καταλύτη την τριαιθυλαμίνη οδηγεί στη νιτροαλκοόλη και όχι στη νιτρο-μόνο-σύνθεση όπως είναι γνωστό. Επίσης γιατί είναι εκλεκτική όχι μόνο για cis ή trans διαμόρφωση, αυτό είναι επίσης μια έκπληξη. Παράξενο.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Το θέμα παρουσιάζει επίσης μεγάλο ενδιαφέρον για μένα, αν και από διαφορετική οπτική γωνία. Η ανάλυση της ρακεμικής ελεύθερης βάσης μεθαμφεταμίνης μπορεί να γίνει χωρίς διαλύτη μέσω της αγαπημένης μου ένωσης (γκριμάτσα):
O,O`(+)-διβενζοϋλο-d- τρυγικό οξύ σε καλές αποδόσεις. (80-85% ).

Ωστόσο, ήθελα να ρωτήσω αν κάποιος έχει εμπειρία με τη λεγόμενη RRR-διαδικασία. RRR σημαίνει resolution-racemisation-recycling, για την επανασυγκέντρωση του ανεπιθύμητου l-ισομερούς πίσω σε ένα ρακεμικό μίγμα 50:50. Αυτό γίνεται με τη χρήση μικρής ποσότητας ριζικού εκκινητή όπως το AIBN και μιας πηγής ριζών θειλίου (π.χ. θειογλυκολικό μεθύλιο). Με αυτόν τον τρόπο μπορεί κανείς να αυξήσει τις αποδόσεις από το θεωρητικό 50% σε πάνω από 90% εκτελώντας τη διαδικασία αρκετές φορές. Δεν μπόρεσα να βρω καμία λογική διαδικασία που να έχει καταγραφεί μέχρι στιγμής.
 

花谢花开

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 12, 2023
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Ποιο διβενζοϋλο τρυγικό οξύ χρησιμοποιείτε για τη διάσπαση του cas; Είναι το υγρό μέρος ή το κρυσταλλικό μέρος; Μπορείτε να το εξηγήσετε λεπτομερώς; Συμφωνώ με αυτή τη μέθοδο. Νομίζω ότι είναι καλύτερη από το τρυγικό οξύ. Σας ευχαριστώ.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Αυτά πρέπει να γνωρίζετε....

Οπτική ανάλυση της Ν-μεθυλαμφεταμίνης μέσω σχηματισμού διαστερεοϊσομερούς άλατος με 2R,3R-O,O´-Di-p-toluoyltartaric Acid
DÁVID KOZMA, ZOLTÁN MADARÁSZ, CSABA KASSAI, AND ELEMÉR FOGASSY
Τµήµα Οργανικής Χηµικής Τεχνολογίας, Τεχνικό Πανεπιστήµιο της Βουδαπέστης, Βουδαπέστη, Ουγγαρία
CHIRALITY 11:373-375 (1999)
 

Attachments

  • APgLzjaD58.pdf
    57 KB · Views: 365

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
245
Points
43
Ολλανδική ανάλυση και πολλά άλλα πράγματα σχετικά με όλα αυτά τα καλά εξηγούνται:

RIJKSUNIVERSITEIT GRONINGEN

Επιλύσεις των ρακεματών με κρυστάλλωση
Πρόσθετα και φθορά
Proefschrift
 

Attachments

  • JRdgfBtFPb.pdf
    8.2 MB · Views: 351

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Ίσως αυτό να σας βοηθήσει περαιτέρω δεν το έχω δοκιμάσει προσωπικά ακόμα. Θα μπορούσα να κοιτάξω στους φακέλους μου ίσως μπορώ να βρω το αρχικό PDF ακόμα

Γενική διαδικασία για τα πειράματα ρακεμοποίησης. A
Διάλυμα 0,06 Μ αμίνης (100 mg) και θειόλης (1,2 ή 0,2 ισοδύναμα)
σε βενζόλιο επαναρροφήθηκε για 2 ώρες (στοιχειομετρική συνθήκη) ή 7
ώρες (καταλυτική συνθήκη) παρουσία AIBN (συνολικός
ποσότητα 20 mol % AIBN διαιρέθηκε σε τρεις ίσες ποσότητες
(όταν ο χρόνος αντίδρασης είναι > 2 ώρες) που προστέθηκαν διαδοχικά κάθε 2 ώρες). Μετά τη συμπύκνωση, το υπόλειμμα αραιώθηκε
με HCl (1 M) και το διάλυμα πλύθηκε με Et2O. Το
υδατική φάση βασικοποιήθηκε με κορεσμένο ανθρακικό νάτριο
και εκχυλίστηκε με Et2O. Η καθαρή αμίνη απομονώθηκε μετά από
ξήρανση σε MgSO4 και συγκέντρωση
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Έχω πρόσβαση σε aibn και thiol αλλά θα εκτιμούσα κάποια βοήθεια με τις κατάλληλες αναλογίες που μετατρέπονται σε π.χ. ανά kg L-meth freebase; Θα δημοσιεύσω τα αποτελέσματά μου
 
View previous replies…

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Νομίζω ότι θα ενταχθώ στη νέα ερευνητική ομάδα και θα κάνω επίσης κάποια πειράματα. :D:D.
Για να ξεκινήσω πρέπει να προμηθευτώ τις ενώσεις Methyl-thioglycolate και την αστεία ένωση AIBN. Πάντα ελέγχω τις μεγάλες χημικές εταιρείες για να έχω μια εκτίμηση του κόστους. (διαιρώντας την τιμή τους με το 5 grin). Οποιαδήποτε υπόδειξη για αξιόπιστο προμηθευτή εκτιμάται.

Όσον αφορά το διαλύτη παρατήρησα στη Sigma-Aldrich και σε διάφορες άλλες ιστοσελίδες, πωλούν διαλύματα 0,2Μ σε τολουόλιο, οπότε στην πραγματικότητα το τολουόλιο φαίνεται να είναι μια σωστή επιλογή.

 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Έχω προμηθευτή για το AIBN και τη θειόλη εάν χρειαστεί.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Γεια σας πόσο υψηλή θα ήταν η τιμή με τον προμηθευτή σας, Όταν πρόκειται για τα πειράματα, συμφωνώ επίσης με.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Δεν είναι υψηλό την τελευταία φορά που ρώτησα ήταν γύρω στα 500€ το moq και των δύο αποστολή περιλαμβάνεται.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Εντάξει, ακούγεται λογικό, ποια είναι η τιμή, 1 κιλό υποθέτω. Και τι γίνεται με το χρόνο παράδοσης, από τη στιγμή που η πληρωμή λαμβάνεται από τον προμηθευτή;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Παράδοση 1 κιλού το καθένα 15 ημέρες.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
τελική ερώτηση, δέχονται κρυπτοσυχνότητες, αν και αν όχι, αυτό δεν θα ήταν λόγος μη συμφωνίας τουλάχιστον για μένα. thx
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
τέλεια, τότε παρακαλούμε να μας παράσχετε τα στοιχεία επικοινωνίας. Εδώ, ή αν το απόρρητο αποτελεί πρόβλημα, μέσω PM.Σας ευχαριστούμε πολύ.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Επιτρέψτε μου να τους ρωτήσω πώς προτιμούν να το κάνουν.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Θα μιλήσω με τον προμηθευτή μου σήμερα και μου είπαν ότι δεν έχουν αρκετό χρόνο για να διαχειριστούν συμφωνίες φόρουμ μου ζήτησαν να ενεργήσω ως άνθρωπος στη μέση οπότε... πείτε μου τη γνώμη σας σχετικά με αυτό.
Σκέφτηκα την επιλογή να διαφημίσουν τα κύρια προϊόντα τους εδώ και εγώ θα διαχειριστώ τη συμφωνία απευθείας με μια μικρή προμήθεια στην τιμή προφανώς ;-)
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Η διαδικασία είναι βασικά ωραία, συμπεριλαμβανομένης μιας προμήθειας για εσάς. Το πιο σημαντικό ερώτημα εδώ είναι ο τρόπος με τον οποίο γίνεται ο χειρισμός των ευαίσθητων δεδομένων. Θα στέλνατε στη συνέχεια τα πακέτα στον τελικό πελάτη ή στον προμηθευτή απευθείας από την Κίνα;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Αποστέλλεται από τον προμηθευτή και όχι από εμένα.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Εντάξει, οπότε ενημερώστε με αν συμφωνούν. Άλλη μια σύντομη ερώτηση εκτός θέματος: Χρησιμοποιείτε θερμαντήρα/ψυκτήρα για τον αντιδραστήρα σας ή απλώς μια μονάδα θέρμανσης; Και ποιο ψυκτικό μέσο/υγρό μεταφοράς θερμότητας χρησιμοποιείτε;
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Έχω μια μονάδα θέρμανσης/ψύξης και ως υγρό μεταφοράς χρησιμοποιείται λάδι λουτρού.
Αν συμφωνούν; Τι εννοείτε;
Ευχαριστώ.
 

K-Cyanide

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 1, 2023
Messages
64
Reaction score
76
Points
18
Λοιπόν, τότε σας προτείνω να συγκεντρώσετε παραγγελίες από τα παιδιά που ήθελαν αυτά τα αντιδραστήρια (συμπεριλαμβανομένου εμού) και στη συνέχεια να τα παραγγείλετε με τον προμηθευτή σας.
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Ναι, αυτό μου είπαν.
 
Top