Alprazolam (Xanax) szintézis. Kis léptékben.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Engem is érdekelne egy beszámoló
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Már csak arra várok, hogy megérkezzen a klóracetil-klorid, és máris meglesz minden, amire szükségem van. Írok egy kis jelentést róla, szeretném ezt x100-ra skálázni, így a kis léptékű szintézis után ezzel is játszani fogok. Hozzáférésem van bőséges mennyiségű 2-Amino-5-klór-benzofenonhoz, és hajlandó vagyok megosztani , valamint talán egy videót készíteni erről a szintézisről.

Úgy vélem, ez egy nagyon fontos, hogy az emberek megtanulják, talán mivel az alprozolam olyan olcsó, hogy ez kevesebb fentanillal fűszerezett Xanax rudakhoz vezetne. Csak remélni lehet. Fontos megjegyezni, hogy a fő prekurzor, a 2-Amino-5-klór-benzofenon, NEM szerepel a jegyzékben!!!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Van a "tervezett" és van a "figyelt". A megfigyelt vegyi anyagok hosszú, hosszú listája. Még az aceton és a 40%-os hidrogén-peroxid is megfigyelt (részben a vásárlás mennyiségétől függően). Szinte mindent, ami vízmentes, megfigyelnek. "Miért van szüksége annak és annak 4 liter vízmentes hidrazinra, amit a lakásába szállítanak?" Ők nem süteményt sütnek, az biztos...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Rendben, elvégeztem az alprazolam szintézis első részét, amely egy "oldószermentes" eljárást tartalmazott. Klóracetil-kloridot cseppentettem a benzofenonvegyületbe 30 perc alatt. Ezután kálium-karbonátot és ammónium-acetátot adtam hozzá, és 2,5 órán keresztül hagytam keverni. Szűrtem és vízzel mostam. Körülbelül 75%-os hozamot kaptam a nordiazepamból. MP-vel és TLC-vel igazoltam.

A nordiazepámot (egy ízlelési próba után ;)) most 1-acetil-7-klór-1H-benzo-1,4 diazepinné fogom átalakítani. Ezután ezt alakítom át alprazolámmá hidrazin-monohidrát segítségével. Ezt a lépést kint fogom elvégezni lol.

Újra fogom csinálni ezt a lépést, de x10-szeresére fogom növelni. Majd küldök képeket.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Üdvözlöm :) Néhány hónappal ezelőtt itt a kommentszekcióban már kapcsolatba léptünk egymással.
A profilod le van zárva a DM-ek számára, el tudnál érni engem? Van néhány megbeszélnivalóm!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Új frissítés:

I. rész a III. részből, 003. tétel (átalakítás nordiazepámmá)

Alkalmazott eljárás:

"Erősen kevert 2-amino-5-klór-benzofenonhoz (6,93 g, 1 mmol) klóracetil-kloridot (35,8 mL, 2 mmol) cseppenként adtunk szobahőmérsékleten, oldószermentes körülmények között 30 perc alatt, és a reakció előrehaladását TLC-vel követtük nyomon. A reakció befejezése után NH4OAc-t (6,85 g, 3 mmol) és K2CO3-t (12,5 g, 3 mmol) adtunk az elegyhez szobahőmérsékleten, oldószermentes körülmények között, és 2,5 órán át kevertettük. Amikor a reakció befejeződött, amint azt a TLC mutatta, vizet (300 mL) adtunk hozzá, majd a terméket filtertük, további vízzel (2x 500 mL) mostuk és szárítottuk. A terméket nagy hozammal és tisztasággal kaptuk (94 %-os hozam)"


Érdekes módon, minél jobban skálázom, annál sárgásabb a nordiazepam.

Mindenesetre a maradék klóracetil-kloridomat (500mL-t kaptam egy éjszaka alatt) felhasználtam a nor diazepam előállításához. Valami furcsa történt... általában az oldat halványsárga, de ezúttal az oldat vörös-narancs színű volt. Az oldat megszilárdult! Talán az összes klóracetil-klorid elfogyott? Ennek ellenére folytattam a mosást. Végül egy sárgás kristályos port kaptam, aminek még mindig megfelelő az olvadáspontja. Várom, hogy megérkezzen a Dragendorffs reagens spray, ez nagyban megkönnyíti majd a TLC analízist. Végül 20 g nordiazepamot kaptam az afromentált tételből (003) és összesen 15,3 g-ot a 01-003-as tételből.

II. rész a III-ból, 002. tétel (nor diazepám acetilezése)

A 002. tételhez használt eljárás:

"A nordiazepám (1) (2,7 g, 1 mmol) erőteljesen kevert keverékéhez K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) és ecetsav-anhidrid (felesleg 40 ml, 2 mmol) porkeverékét adtuk. A reakció előrehaladását TLC-vel követtük nyomon. A reakció befejezése után (3 óra) vizet (3x100 mL) adtunk hozzá, és az 1-acetil-7-klór-5-fenil-1H-benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (2) egyszerű filtrációval, 3x20 ml vízzel történő mosással könnyen, több mint 80 %-os hozammal és nagy tisztasággal izolálódott. A terméket a következő lépésben mindenféle tisztítás nélkül használtuk fel".



A 001-es tétel a II. részhez a 002-es tétel méretarányának 1/10-e volt, ez egy egyszerű eljárás. A laboránsom elfelejtette a szűrőpapírt a peremes tölcsérre tenni, és némi termék ment át rajta. Visszafuttattuk a vizet a szűrőbe. Nem vagyok túl elégedett a 001-es tétellel, idegen anyagot látok a vegyületben, és a hozam nagyon alacsony volt (40%).

002-es tétel: Ezt egy éjszakán át hagyom futni.

Következtetés: Amint összegyűjtöttem 20 g acetilezett nordiazepámot, elkezdem átalakítani alprozolammá. A teljes jelentés a videó utasításokkal hamarosan érkezik

*A két hozzáadott fotó az I. rész, a 002. és a 003. tétel összehasonlítása. A 002-es tétel sárga volt és oldatban maradt, míg a 003-as tétel sötét narancssárga színű volt és megszilárdult.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Elfelejtettem hozzáadni az I. rész 003. tételének fényképét, csak a színek összehasonlítása érdekében.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Szép munka ez, igazán kiváló munka.

Nem tudok túllépni a szintézis első lépésén, mindig egy fehér por MP 118-121, amely szerintem 2-(klóracetamido)-5-klórbenzofenon.

Van valami tippje, hogy hol ronthatom el, kérem?

Segítségét nagyra értékelném.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Az első acilezési lépést ciklohexánban végezném el.
A 2-amino-5-klór-benzofenon ciklohexánban történő keverésével és lassú klóracetil-klorid csepegtetésével.


A módszerben azt írtad
klóracetil-klorid (1,2 mL, 2 mmol)
1,2ml klóracetil-klorid 1,7016g, ami nem 2 mmol.
A klóracetil-klorid moláris tömege 112,94.
Az acilezés ideális aránya 1 mol klóraminra legfeljebb 1,26 mol klorid oldószer jelenlétében.
Az oldószer jelenléte lehetővé teszi a hőmérséklet szabályozását és a jó hozam elérését a hőmérsékleti stabilitás és a gumírozás hiánya miatt.

A ciklizációs lépést száraz metanolban végezném el urotropinnal.
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Hány ml metanolt adna gramm benzofenonhoz grammonként mondjuk 5ml-t grammonként?
És mennyi hexamint?

A szintézis első részét már jó párszor megkíséreltem, de ugyanazzal az eredménnyel, törtfehér porral, amelynek m.p. értéke 118 és 121 között változik.

Már lemondtam erről a szintézisről, de miután újra megnéztem ezt a szálat és láttam a kiváló előrelépést, amit agilent1100DAD tett, adok neki még egy esélyt.

Úgy találtam, hogy az oldószer nélküli keverék "gumírozása" nagyon nehezen működik, remélhetőleg egy kis alkohol segít.

Tehát csak hogy tisztázzuk a klorid hozzáadása után a benzofenonhoz metanolt, kálium-karbonátot, ammónium-acetátot és hexamint adjunk?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Nos, nekem például van egy kérdésem, ha az Alprazolam gyártása olyan egyszerű és költséghatékony, miért van ilyen hiány belőle?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Mindenféle benzotípus gyártásával foglalkozom
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Milyen száraz volt az ammónium-acetát és milyen tisztaságú?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Megpróbáltam a szintézis első részét néhányszor sikertelenül, folyamatosan fehér por mp 118 g 121 kapok.

A szintézis 1. részében a víznyomok a regentekben befolyásolják a sikert? Mennyire fontos, hogy az összes regens teljesen vízmentes legyen?

A nálam lévő ammónium-acetát 97%-os, ez lehet a probléma?
Szilikagél gyöngyökkel ellátott exszikkátorban szárítottam 35c és 40c között.
Ez az ammónium-acetát rendben van, vagy Ön szerint 99%+ ammónium-acetátra van szükségem?

Volt már gondom azzal, hogy az "oldószermentes" keverék elgumósodik, nehezen keverhető (nincs fej fölötti keverőm) ez is probléma lehet?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Elnézést, tudom, hogy a saját kérdésemre válaszolok, de a nem teljesen vízmentes regenseknek nem szabadna semmilyen hatással lenniük erre a szintézisre, mivel a klóracetil-kloriddal érintkező víznyomok gyorsan hidrolizálódnának HCL-gázzá, ami vízmentessé teszi őket.

Ha már egyszer felesleges klóracetil-kloridot használtak, egy kis víz nem számíthat, ugye?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Lehet-e az acetil-klorid megfelelő helyettesítő, amikor a 2-es amin acetilálásáról van szó az acetil-tercier aminra?
Továbbá, nem kellene az első lépésben 2-aminoecetsav-kloridot használni az imin képződéséhez?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
mennyire lehet reálisan felskálázni ezt a szintézist?
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Halló, már kipróbáltam az oldószermentes szintézis első lépését.
SIKER nélkül, Nagyon nehéz az első két reagens oldószer nélkül összekeverni.
Nagyon ragacsos massza lett belőle, amit már nem lehetett keverni.
Néhány kis idő után tovább haladtam ezzel az első lépéssel. Az eredményem jónak tűnt, de a laboratórium, ahová elküldtem, azt mondta, hogy a
hogy az eredmény csak 2-Amino-5-klór-benzofenon.

Ezért rengeteg munkát végeztem, csak azért, hogy megváltoztassam a 2-Amino-5-klór-benzofenon optikai megjelenését....

Talán valakinek jobb tapasztalatai vannak vele, mint nekem.

Vagy talán valakinek van egy másik útvonala az alprazolam szintézisére.

Üdvözlettel
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Nagyon köszönjük ezt az információt. Van tapasztalata az Alprazolam gyártásában?
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Tapasztalat igen, de a fájdalom a seggében (nitrogéngáz, urotropin stb.) és jobb, ha nyerset talál (ami nehéz, Kína deathrow/india big fines). Csak tegye fel a kérdéseit, és megpróbálom tisztázni.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Nagyon érdekel az Alprazolam előállítása. De amikor azt mondja, hogy ez a szintézis-útvonal nem fog Alprazolamot eredményezni, akkor érdekel, hogy egy jól működő útvonalat kapjak.
A tervem az, hogy nagy mennyiségben állítsak elő alprazolámot. Van erre vonatkozó tapasztalata és kedvenc szintézisútvonala?
Köszönöm szépen eddig is. :)
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
igen, ragaszkodjon az általam megadott kínai google szabadalomhoz ebben a témában, csak 20% reakcióidőt kell hozzáadni ezekhez a számokhoz :).

Az indiai szintézis baromság, nem fog nordiazepamot biztosítani.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Megtenné, hogy újra elküldi a szabadalmat, nem találtam meg.
Köszönöm szépen eddig is. :)
 

wrinkledmost

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 18, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
A kínai szabadalom: https://patents.google.com/patent/CN104130201B/en

Nem állít elő alprazolamot, a szabadalom címében az áll, hogy "alprazolam intermedier benzodiazepin tioketonokra" vonatkozik.

Ha követi a kínai szabadalomban szereplő megvalósítások 1. és 2. lépését, akkor 7-klór-5-fenil-1H benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (nordiazepam) keletkezik .

A nitrogénvédelmet igénylő 3. lépés csak a nordiazepam-ketont alakítja át tionná, így a 3. lépésben keletkezik:

7-chloro-5-phenyl-1H benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-thione

Nem vagyok 100%-ig biztos ebben, úgyhogy javítsatok ki, ha tévednék.

@experimentsci ha gondot okoz a nordiazepam oldószermentes előállítása, akkor használd az általam felsorolt kínai szabadalmat, és végezd el a megvalósítás 1. és 2. lépését.
 
Top