Cseh metamfetamin (más néven pervitin) vs crystal meth

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
A hagyományos cseh metamfetamint, amelyet helyben pervitin néven ismernek, (ál)efedrinből jód és vörös foszfor felhasználásával állítják elő. Úgy tudom, hogy az eljárás nem változtatja meg a kiindulási molekula kiralitását, és így 100 %-ban d-methet állít elő.

A kristálymet-et szintén d-meth-ként reklámozzák, de az eredeti cseh methez képest lényegesen gyengébbnek tűnik. Vajon miért van ez, hiszen állítólag ugyanarról van szó? Van valakinek valami ötlete a különbség magyarázatára?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Ez igazán egyszerű. Amikor az efedrin/pszeudoefedrin redukcióját végzi, ami redukálódik, az az első királis szén ( mindegyiknek 2 van), így, amíg 1R 2R efedrin vagy 1S 2R pszeudoefedrin, R metet kap (az 1 az első királis szén és redukálódik). A legtöbb met manapság (titkos) P2P/pmk/BMK/fenilacetonból készül, amiben 2R és 2S is van, így hacsak nem mész át időigényes és drága extra lépéseken, a kristály met D L (R/S) racém met, és 50%-ban orrcseppmentesítő.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Úgy tudtam, hogy a racém nem kristályosodik, és csak a többé-kevésbé tiszta D- és L-változatok kristályosodnak, ezért számítottam arra, hogy a crystal meth csak d-met (vagy esetleg l-met) lesz. Ez téves feltételezés volt? Az általam talált ok, amiért a racém nem kristályosodik, az az, hogy a D és L izomer egyszerűen nem alkot kristályszerkezetet, mivel eltérő alakú molekulákról van szó.

Ha a kristálymet valóban racém lenne (hacsak nem történtek extra lépések), az sok mindent megmagyarázna.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Igen, ez egy téves feltételezés volt. A racém met kristályosodik egészen jól, és alakja a D hosszú, keskeny szilánkjai és az L lapos, négyzet alakú alakjai között van. Azt hiszem, egy gyakorlott szem ésszerűen meg tudja becsülni az entomerfelesleget az alakot nézve (azt hiszem, én is meg tudom).
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
PZJ6YgHOFv
Itt van néhány L-met, amit azonosítottam ezen a fórumon, és az op megerősítette, hogy átkristályosította a rossz rm. Valószínűleg azt mutatja, hogy az ugyanabból a tételből lejjebb https://bbgate.com/threads/recrystallization-problem.7247/#post-31029 clearnet linket.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
L-borkősavat (87-69-4) használok a metilmentes bázis leválasztásához. Megszilárdulás után metanolt adok hozzá, és kevergetve elválasztom a szilárd anyagot. Ezután a metanolos oldatból kivonom a hamis metilmentes bázist. A szabad bázisnak ekkor D-FB-nek kell lennie, igaz? Savanyítás és átkristályosítás után ilyen kristályt kaptam, de ennek D-metilnek kellene lennie. A kristályosodási állapot miért azonos az általad említett szögletes pehellyel? Ekkor azt mondtad, hogy ez L-metil. Igazam van? Valamit rosszul csináltam.
 

Attachments

  • fEsbizhgXK.jpeg
    fEsbizhgXK.jpeg
    4 MB · Views: 73
  • hjMrXy2PNi.jpeg
    hjMrXy2PNi.jpeg
    3.8 MB · Views: 76

Gustavoo

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 22, 2024
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Helló, próbálja ki a terméket! A kinézetből nem biztos, hogy ez az L-meth. Amikor SWIM osztotta a terméket, a kristályok hasonlónak tűntek, és ez a D izomer volt. Ha kiderül, hogy mi az a képen, kérem, tudassa velem.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Oké, megkérem az embereket, hogy használják ezt a terméket, mert nincs tapasztalatom ezzel a termékkel, így nem tudom, hogy mi a helyes D-METH és racém íz és érzés. Újra ide fogok jönni, miután kipróbáltam a választ.

Én is kristályosítani fogok egy másik csésze L-metilt, és megpróbálom kristályosítani, hogy megfigyeljem az állapotot, és megkérdezem másokat, hogy próbálják ki.
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Atden5h3Y9

Ez egyértelműen az egyik európai kereskedőnk által értékesített D-met, és legközelebb néhány racém met-et fogok közzétenni, amely a normális számunkra, hogy az összes kartell met-et az Egyesült Államokban kapjuk meg
Figyeljük meg, hogy hosszabb és vékonyabb, mint az L, de rövidebb és szélesebb, mint a D.
Cz3FdtLb5y
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
49
Reaction score
30
Points
18
Egy egészen fontos dolog a cseh pervitinnel kapcsolatban, amely toluol felhasználásával készült. A cseh utcákon 90% -ban nedves anyagot kap, amely toluol tartalmú. Ez teszi a "gyors hő" hatást az alkalmazáskor. A kristálymet-szilánkoknál a HCL miatt "csípést" érzel. A cseh pervitin sok kiegyensúlyozatlan maradékot is tartalmaz (az itteni gyártók leszarják a tisztaságot) .. például jódot és néha az akkumulátorcellákból származó savat. (Ez árthat az életnek!)
+Ez is gyakori, hogy találtál "túlmelegedett barna szart", ami sokáig tarthat...
Cseh pervitin nem a tisztaságról szól, de mindenesetre elég gyorsabban érzed magad, mint a 90%+ met.
A tiszta meth sima. A pervitin olyan mint a csiszolópapír-éles.

Sokféle metet szedtem már. A cseh szar őrültebb és sokkal veszélyesebb is.

A cseh drogfüggők általában nem akarnak tiszta kristályokat, mert nem érzik magukat fettnek.
Nekem most van Crystalom Hollandiából, a haveroknak nincs elég...
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Kár, hogy nincs részletes eljárás a cseh metafőzéshez.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Mire gondol? Úgy tudom, hogy az (ál)efedrin tablettákon alapuló, vörös foszfort és jódot használó standard eljárás jól dokumentált, mind a szakirodalomban, mind az itt a BB-n található videókban.
 
View previous replies…

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Mármint a "cseh út". Ez egy körülbelül 1 órán át tartó reakció foszforsav felhasználásával. A jódot fokozatosan adjuk hozzá. Sajnos a pontos eljárás nincs itt dokumentálva. Az egész Cseh Köztársaságban használják.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Idézek egy részleges eljárást:
vörös foszfor, jód pszeudoefedrin 0,3-1-1 arány és foszforsav. a pse-t összekeverjük a foszforral, lombikba tesszük, savval felöntjük, hogy sűrű szirup állagú legyen. 110 fokra melegítjük, majd jódot adunk hozzá 10 alkalommal, egyenként 2 percig. az utolsó esély 127 fokos hőmérsékleten lesz, és legalább 40 percig tartod a 127-135 közötti hőmérséklet-tartományt. a reakciót vízzel eloltod, egy toulánba szűröd, és ph13+-ra lúgosítod, leszűröd, savanyítod, és a legjobb matrózodat használod.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Ismer valakit, aki ezt főzi, és eladná a letéti őrzésen keresztül? Szívesen kipróbálnám magam is.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Nem tudok közvetlenül a tűzhelyhez jutni. Akiket ismertem, börtönben vannak. Itt Csehországban sok ilyen tűzhely van, de nem ismerek senkit, aki elküldené őket. Alapvetően csak itt főznek így. Ez az eljárás veszélyes, ha nem tartják be pontosan, robbanás történhet, ezért valószínűleg sehol sem mutatják pontosan a bbgate-en, amit sajnálok, mert gyors és nagyon hatásos.
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
Úgy érted, h3po3 foszforsav? én személy szerint soha nem találtam ekkora különbséget a sudo rp/i vagy h3po3 főzése között, eltekintve attól, hogy a savas főzés gyorsabb.
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
sokan a régi wetdream fórumokon vagy a vespiaryban sokat főztek h3po3-mal.
Én kb. 10 évvel ezelőtt tanultam meg a tramp videón keresztül.
 

JesusCrystal

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Mar 4, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
amikor itt olvastam, először azt hittem, hogy vicces, de most, hogy belegondolok, minden, amit itt írsz, teljesen megrémít, és végre megértem.

Csehországból származom és közel 10-12 éve főzök aktívan, előtte pedig 15-16 éves korom óta rendszeresen segítettem két régi iskolából származó mesternek, akik születésem óta főznek.


amit itt mindannyian írtok, az csak félig-meddig hülyeség, vagy inkább csak elméleti kémia, aminek semmi hasznát nem veszitek.


Több mint egy éve keresem itt a magasabb tudást, lelkesen lepődöm meg, hogy milyen okos emberek vannak itt, akik mindent tudnak és tudnak.


Egy ideig az volt a tévhitem, hogy én csak egy alsóbbrendű szakács vagyok, akinek csak általános kémiai ismeretei vannak... mindenáron más utakat akartam tanulni, mint a miénk, a cseh...


most már egyáltalán nem csodálkozom, hogy itt a drogpiacon az emberek dicsérnek valami terméket, ugyanakkor azt sem tudják, hogy az igazi PIKO hogyan működik, és vitatkoznak egy-két emberrel, akinek igaza van, hogy szart sem ér.


Olyasmit kerestem, ami nem létezik... Valójában megtaláltam - a büszkeségemet.

ÉS NE HÍVJUK PERVITINEK, a Temler Werke cég így nevezte a II. világháború alatt.


NEKÜNK VAN PIKÓNK, TI SZARHÁZIAK :-*
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
40
Reaction score
29
Points
18
Nyugi haver, örülünk, hogy itt vagy. A legtöbben itt soha nem főztünk, nem rendelkezünk semmilyen formális képzettséggel a szerves kémiában, és nem állítjuk vagy színleljük az ellenkezőjét. A főzéssel kapcsolatos bármilyen tanácsot vagy kijelentést a videós bemutatókon vagy átfogó írásokon kívül nagy csipetnyi sóval kell fogadni.

Ha a közösség javára szeretnéd fordítani a receptedet, vagy a főzés egyes aspektusait (arányok, időzítés, összetevők gyors/lassú hozzáadása stb.) megvitatni, akkor nagyra értékelnénk a szakértelmedet. Ezt megteheted itt, ebben a témában, vagy a https://bbgate.com/b/Czech/ címen, vagy ahol máshol jónak látod.

Ami a nevet illeti, a "pervitin"-t használtam, mint a hírekben és az irodalomban leggyakrabban használt félhivatalos nevet, ami a legjobb lenne az angol nyelvű közönség számára.
 

miketate

Don't buy from me
New Member
Joined
Jun 30, 2024
Messages
1
Reaction score
2
Points
1
A kartell a p2p laborokba költözött 08/09 körül pszeudo le lett törve... Kíváncsi voltam, hogy miért nem kapnak csak néhány élő kultúrát Indiából, és miért nem készítenek saját L-PAC-ot & aztán az lpac-ból pseudo-t (a pseudo az egyetlen, ami NEM racmic valamilyen módon... )a pseudo meth a legjobb, mert ez az összes megfelelő molekula a dopamin reup gátlások és a fokozott dopamin termelés, míg a race mic félig jó eufórikus dopamin drogot tartalmaz és félig azt a gyorsító szart, ami a norepinefrin termelésre és a reup gátlásokra hat....

A kartell valójában felbérelt egy K + F csapatot, hogy létrehozzon egy eljárást a racmic meth felének újrahasznosítására, amely a norepinefrinre hat... nem racmic katalizátort használnak, és desztillálják, hogy körülbelül 85/15 dopamin dope-ot állítsanak elő a gyors norepinefrin dope-hoz, és sok szennyeződés jön vele (a desztillációhoz holdfényű lepárlót használnak), majd acetonnal megtisztítják a barna kristály/folyékony meth levest, és akkor tiszta tiszta/fehér kristályokat kapsz....

Az őrült dolog az, hogy néhányan a ramic meth-et részesítik előnyben a szelektált izomerrel szemben, és még egy eljárást is alkalmaznak a crystal meth racemizálására.

A dolog a pszeudo az, hogy szó szerint tartalmazza a met molekulát, és az egyetlen dolog, amit csinálnak vele, az egy redukció, hogy letörjön 1 darabot a pszeudo molekulából, és bam van met...

A p2p met nagy tisztaságú, de a végtermékben maradó szennyeződések rendkívül mérgezőek.
 
Top