Dextroamfetamin szintézis (Nabenhauer, 1942)

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
411
Points
63
Elnézést a spammelésért, de megtaláltam a kulcsot. A kép, amit posztolsz, a wikipedia sztereokémiáról szóló szócikkéből származik. Ez hibás. Ezt a cikket elég keményen kritizálják a Talk-szekcióban.

Az általam feltöltött kép a helyes.

Az l és d előtagok csak a dextrorotárius vagy levorotárius rövidítései: a molekula melyik irányba forgatja a polarizált fényt. "l" =levo = balra, "d" = dextro = jobbra. De ezek az előtagok már régiek és nem használatosak.
A modern nómenklatúrában ezeket felváltotta a (+) a dextro és a (-) a levo esetében.

Az L és D előtagok (nagybetűk ) a molekulák Fischer-féle vetületeire utalnak, és semmi közük ahhoz, hogy hogyan forgatják a fényt, hanem ahhoz, hogy a molekula kulcsfontosságú részei milyen irányban rajzolódnak ki. Ebben az esetben a d és l előtagokhoz képest valójában MEGTÉRŐDÖTTek: a d az L, az l pedig a D.

Tehát az L-(+)-borkősav azt jelenti: "olyan borkősavmolekula, amelyet úgy rajzoltak meg, hogy a Fischer-vetületben a legmagasabb prioritású csoport van felül, és a vonatkozó csoport balramutat, és a polarizált fényt jobbra forgatja", más néven dextrorotárium, más néven dextro, más néven d-borkősav. Ez a borkősav természetes formája.

És természetesen fordítva a D-(-)-borkősav esetében is.

Nos, amennyire én tudom, a borkősav mindkét izomerje felhasználható az amfetaminok enantiomerjeinek felbontására. Ha D-(-)-borkősavat használunk, akkor a d-amph/D-borkősav kristályai törnek ki, ha pedig L-(+)-borkősavat használunk, akkor az l-amph/L-borkősav kristályai törnek ki.
A DL-borkősav használata teljesen haszontalan lenne, mivel nem választana el semmit: mindkét enantiomer ki fog törni.

Fúú.
Megszólaltam.
 

BrownRiceSyrup

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 26, 2022
Messages
52
Reaction score
29
Points
18
a tisztázása itt három hozzászóláson keresztül itt volt a legvilágosabb és abszolút hasznos dolog, amit ive fucken olvasott egy ideje. köszönöm. Tudom, hogy ezt már 8 hónapja írtad, úgyhogy csak most mondom el, ha más nem tenné, ez az, amire szükségem volt, hogy tisztázzam ezt a szart... évekig nem értettem, és túl zavarodott voltam ahhoz, hogy megpróbáljak közel kerülni az értelméhez.... köszönöm... komolyan...
 

xxxx-8888

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 6, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Nagymester. Feloldottam 11,8 gd borkősavat (cas:147-71-7) 118 g metanolban, kevertem és melegítettem, hogy feloldódjon. Ezután beleöntöttem 10g exportált Xuan szabad bázist. Folyamatos nyugalomban. De semmi szilárd anyag nem jött ki. Rossz a megközelítésem? Tudna nekem segíteni?
 

Attachments

  • iPoJw7SVNH.jpeg
    iPoJw7SVNH.jpeg
    5.7 MB · Views: 520

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Mi a Xuan szabad bázisa?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Elküldtem Önnek egy videós oktatóanyagot, hogyan kell. Ez a bejegyzés az amfetaminról szól. Nézze meg figyelmesen, és olvassa el a megjegyzéseket. Ha további kérdéseid vannak, írj DM-ben (a chatünkben).
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
@G.Patton Kicsit összezavarodtam azzal kapcsolatban, hogy mi az az enantiomer és mire használják, úgyhogy kérlek, javíts ki, ha tévedek.

Tehát a természetesen előforduló és könnyen beszerezhető enantiomer: L-(+)-borkősav, dextro-borkősav, d-borkősav, (2R,3R)-borkősav.
A természetben nem előforduló és nehezen beszerezhető a következő: D-(-)-borkősav, borkősav, (2S,3S)-borkősav.

Tehát ha L-(+)-borkősavat használok racém amfetaminra, akkor a levoamfetamin só kicsapódik, a dextroamfetamin só pedig oldatban marad?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
 
View previous replies…

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Miért kérdezi? Akarod termeszteni? lol
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Nem xD, a D-(-)-borkősav csak egy púp a hátamon a beszerzéshez, és nem voltam biztos benne, hogy az L-(+)-borkősavval is meg lehet csinálni. Mindig összezavarodom, mert úgy tűnik, hogy a d-borkősavat L-(+)-borkősavnak is hívják, és akkor nem tudom, melyik melyik melyik.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Mindig keresi a "természetes" és "olcsó", borkősavat, akkor biztosra megy.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Használhatja a racém keveréket is.
 

cokemuffin

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 11, 2022
Messages
66
Reaction score
27
Points
18
Mivel tudom, hogy működik, ráállok, nem tudod, hogy működik-e az MDMA-ra is?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Csak az ár vagy/és a d-borkősav hiánya.
 

Acab1312

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Sep 20, 2022
Messages
138
Reaction score
73
Points
28
Igen, az mdma esetében is működnie kell, csakhogy a csapadékot kell tartaniuk, nem az oldatot. Én is inkább az elválasztás h20/vajsav hátránya legalább 2 ismételje meg az elválasztást. De költségtechnikai okokból szerintem több értelme van.
 

JoshL1221

Don't buy from me
Member
Language
🇪🇸
Joined
Sep 3, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
szia, elnézést, amikor azt mondja, hogy "A d-amfetamint további mennyiségű d-borkősavval kicsapjuk.", mennyi d-borkősavat használunk? köszönöm.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,661
Solutions
3
Reaction score
2,736
Points
113
Deals
1
Ugyanaz, mint az előző kiegészítésben, egy kis túlzással.
 
Top