P2NP elektrolitikus redukciója amfetamin előállítására

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Ezt a módszert már korábban is kipróbáltam. Működik, de a hozamok nem olyan nagyszerűek, de rendben vannak.
Én 2,5g - 3g szulfátot kaptam 5g P2NP-ből.
Ólomlemezeket használtam, tetőtéri ólomból vágva. Tiszta, üres felületű elektródákat kell használni.
Porózus agyagedény használata az anód/katód rekeszek elválasztására jól működik.
Az anódtérbe 12N kénsavat is kell tölteni.

Igen, a keverék vörös lesz. ezt nem poláris mosással kell eltávolítani az alapozás előtt.

Ami fontos, az a hőmérséklet. a papíron azt írja, hogy ne haladja meg a 40°C-ot, de én azt tapasztaltam, hogy ez túl magas.
Próbáld meg minél hidegebbre futtatni. A cella jégfürdőben való futtatása is egy lehetőség. A 10°C-ot preferálom. és a végén látni fogod, hogy csak enyhén vörös színt kapsz. (kevesebb szennyeződés, nagyobb hozam).

Én ezt max 10g P2NP-vel próbáltam, mert a cellám ilyen kicsi volt. a skálázás nagyobbra gondot okozhat a hőtermelés miatt.
Kreatívnak kell lenni az aktív hűtés szempontjából, mint.

Ezt egy vödörben egy nagy mázatlan virágcserépben kipróbálni awsome lenne.

Talán a jövőben részletes eljárással fogok előállni. sajnos nem tudok képeket adni, mert ezt már évekkel korábban kipróbáltam.

De hé, egyszerű, nem mérgező és csak közönséges vegyszerekre van szükséged. De időbe telik. napokig kell működtetni a cellát, ha nagy mennyiségben csinálod.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
a reakció során nátrium-amalgámot kaphat (elektroizintézis), akkor az amalgám figyelemre méltóan helyreállítja a p2np-t.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Arra gondoltam, hogy miért kell hűteni az üveget, amikor egyszerűen csak folyamatosan keringő anolitom van a peltier-hűtőimben ki és be.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
A keringtetett anolit nagyszerű lehetőség a hűtésre. Különösen akkor, ha a cellát hosszú ideig futtatja.
Lehet, hogy a beállítás bonyolultabb lesz, de megvalósítható.
A Hg-medence katódjának jól kell működnie, de minden esetben inkább elkerülném a Hg-ot. Azt hiszem, maradok az ólomelektródával.

A hivatkozásokban mindig 0,2 A/cm² szerepel.
Van ötleted, hogy a katód mindkét oldalát számoljam, vagy csak az anód felé néző oldalt?
Például: Egy 2 cm x 5 cm méretű ólomlemez.
Ezt 10cm²-nek vagy 20cm²-nek kell számolni ?
Mert a katód felőli oldalon 10cm² van, a másik oldalon pedig 10cm². Ez óriási különbséget jelentene.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
A felületet számolja, tehát mindkét oldalát. Amúgy sem számít olyan sokat, amíg közel van. A 3amp például jó lenne. Én csak egy referenciaelektródot vásárolnék, bár ha a helyedben lennék, nincs szükséged potenciosztátra, amit periodikusan csak kézzel állíthatsz be.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Tetszett a cellatervezésed, és most dolgozom a saját cellámon is. ha elkészülök, megmutatom neked, és talán akkor részletesen elmagyarázhatod, hogyan kell ezt beállítani a referenciaelektróddal és elvégezni a beállításokat. az elektrokémia új nekem. Milyen referenciaelektróda ajánlott ebben a beállításban? Ag/AgCl?
 
Top