etil-nitrit wacker keton szintézis (jobb, mint a benzo wacker?)

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
eredeti szintézis / writeup által krz és potisgood illetve, élvezze (nem két link, nem volt képes 2 lokalizálni krzs post. akárhogy is, azt javaslom, hogy nyissa meg cuz a válaszok fontos info ^_^ a szintézis még mindig működik, de egy lépés lehet, hogy felesleges, kell valaki 2 ellenőrizze 4 nekem bc im nem egy kémia szakértő)


Miután körülbelül egy hónapig baszakodtam KrZ etil-nitrit wackerével, végre működésbe hoztam. És rohadt jól működik. Nem csak, hogy ez a módszer kevésbé rendetlen, mint a benzo wacker, de a következő előnyei is vannak:

1) Nincs szükség benzóra. Az etil-nitritet nátrium-nitritből lehet előállítani, amit nem olyan nehéz beszerezni. Ráadásul a nátrium-nitrit regenerálható a reakció során keletkező NO gázból.

2) A hozam jobb.

3) Kevesebb PdCl2-re van szükség.

Most, hogy tökéletesítették, ez a módszer valószínűleg a legjobb módszer a keton előállítására. Íme az általam kifejlesztett módszer:

Az üvegfelszerelés meglehetősen bonyolult, de a lehető legjobban leírom. Két részből áll: egy reakciófelszerelésből és egy EtONO (etil-nitrit) generátorból. A reakciófelszerelés egy kerekfenekű lombikból és egy kondenzátorból áll. A lombik és a kondenzátor között is kell lennie valamilyen módnak a gáz bevitelére. A kondenzátor tetejére egy vákuumkivezető nyílásnak kell csatlakoznia, hogy a keletkező mérgező NO-gázt ki lehessen ereszteni.

Az EtONO-generátor egy lapos aljú lombikból áll (kerek aljú is működik), amelynek tetején egy nyomáskiegyenlített adagoló tölcsér található. Az adaléktölcsér tetejére vízmentes CaSO4-mal töltött oszlopot erősítünk, és az oszlop tetejére egy vákuumelszívó adaptert kell csatlakoztatni. Ezt a vákuumadaptert ezután a reakcióberendezés gázbemenetéhez kell csatlakoztatni. A reakcióberendezés vákuumkivezető nyílását egy buborékosító készülékhez vagy egyszerűen az ablakon kívülre kell csatlakoztatni. Basszus, ez elég bonyolult volt, mi? Kár, hogy nincs róla képem.

Itt van a módszer lebontása:

1) Adjunk 140 mL vízmentes EtOH-t a reakcióbeállítás kerekfenekű lombikjába. Most oldjunk fel 775 mg vízmentes CuCl2-t és 200 mg PdCl2-t az EtOH-ban. A PdCl2 feloldásához 30 C-on kb. 30 percig kell keverni hagyni. Amikor először teszed a két szilárd anyagot az EtOH-ba, az iszapos barna színű lesz, és a PdCl2 részecskék úszkálnak benne. Miután a PdCl2 teljesen feloldódott, az oldat narancssárgás színű lesz.

2) Amíg a katalizátor feloldódására várunk, készítsünk egy 65 g NaNO2 és 160 ml H2O oldatot. Ezt öntsük az EtONO generátor lapos fenekű lombikjába.

3) Készítsen egy oldatot 50 mL H2O-ból, 50 g H2SO4-ból és 46 g EtOH-ból. Először a H2SO4-ot kell hozzáadni a vízhez; ezután hagyjuk kihűlni, és adjuk hozzá az EtOH-t. Öntse ezt az oldatot az EtONO generátoron lévő adalékolási tölcsérbe.

4) Amint a PdCl2 feloldódott, futtasson át jeges vizet a kondenzátoron, és kezdje el csepegtetni az addíciós tölcsér tartalmát a NaNO2-oldatba. Ez EtONO-gázt kezd termelni, amely felfelé halad az addíciós tölcsér nyomáskiegyenlítő karján, át a szárítóoszlopon és a reakciós lombikba, ahol EtOH-vá kondenzálódik. Ne aggódjon, ha nem látja, hogy a kondenzátorból csöpög. A forráspontja 18C, így a lombik oldalain fog lecsapódni, amint összekeveredik az EtOH gőzökkel. Tartsa az rxn (reakció) lombik hőmérsékletét 30C-on.

5) Csepegtesse az oldat kb. 1/4 részét az adalék tölcsérbe. Ekkorra a reakciós lombikban lévő oldat narancsos-barnából nagyon sötétbarna, majdnem fekete színűvé válik. Tartsa a rxn lombikot 30C-on. Most adjunk 25 g szafrolt a reakciólombikba. Azonnal NO-gáz képződése indul meg. Ez a gáz a kondenzátoron felfelé haladva a buborékosító készülékbe kerül. Ennek a készüléknek 3% H2O2-t és szódabikarbónát kell tartalmaznia. A H2O2 oxidálja az NO-gázt salétromsavvá, amely aztán NaNO2-vá, a nehezen beszerezhető kiindulási anyagoddá semlegesül. Hát nem kibaszottul király?

6) Folytassa az adagoló tölcsér tartalmának csepegtetését egy órán keresztül (tényleg nem számít, hogy mennyi ideig, csak ne túl gyorsan -- például másodpercenként több mint 2 cseppet). A reakció körülbelül 3 órán keresztül továbbra is NEM termel majd gázt. Tartsuk a rxn-lombikot végig 30C-on, és a kondenzátoron keresztül engedjünk át jeges vizet. Ez megakadályozza, hogy az EtONO kiszökjön. Ezt meg kell tenni, különben túl sok EtONO fog elszökni, és a hozam rossz lesz. Miután megszűnt a gáztermelés, jó sok szilárd csapadékot lehet megfigyelni az oldatban lebegve. A reakció befejeződött.

7) Most adjunk hozzá 40 mL H2O-t és emeljük a hőmérsékletet 50C-ra 45 percre. Ez hidrolizálja a ketonokat, valamint elűzi a maradék EtONO-t.

Most pedig jöhet a kidolgozás:

1) Hagyjuk a reakcióelegyet a fagyasztóban hűlni. Ez több szilárd anyagot fog kicsapni. Szűrjük le a hideg keveréket keliten (a kelit nem szükséges, csak megkönnyíti a dolgunkat).

2) Árasszuk el az elegyet 10%-os HCl-lel, amíg két különálló rétegre nem válik szét. Addig adagoljuk, amíg nem történik több szétválás.

3) Extraktáljuk 3x 30 mL DCM-mel.

4) Mossuk a DCM-et 100 mL H2O-val.

5) Mossuk a DCM-et 3x 100 mL 5%-os NaOH-val. Ezáltal a DCM-ből a fekete trutymó nagy részét eltávolítjuk. A DCM az első mosás után világosbarna színű lesz.

6) Mossuk a DCM-et 100 mL telített NaCl-lal. Sötétvörösre színeződik. Ez eltávolítja a maradék víz nagy részét.

7) Szárítsuk meg MgSO4-mal és szűrjük le.

8) Csíkozzuk le a DCM-et. Nagyon sötétvörös, majdnem fekete olaj marad.

9) Adjunk hozzá 10 ml lecsupaszított pórsáfrányolajat, és vákuumdesztilláljuk a ketonokat. Gyűjtse össze az összes illóolajat. Ezután frakcionáltan desztillálja a desztillátumot, hogy tiszta ketonokat gyűjtsön. A hozam nagyobb, mint 20 g. Valószínűleg 22-23 g. A hozam még javulhat, mivel ez volt az első alkalom, hogy működésre bírjam.

Nos, ez nem volt nehéz, ugye? A benzótól is jobb, mint a benzótól. A NaNO2 visszanyeréséhez csak kristályosítsa ki a buborékosító folyadékból.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Nos, kibaszott jó emberem, gratulálok, tájékoztasson minket a fejlődéséről, kérem.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Köszönöm sm, de ez nem az én szintézisem ^^;

I havent synthesized semmit atm, de én post írások a vespiary. azonban, azt tervezem, hogy főzni néhány dolgot fel, ha egyszer kapok a pénzt / jobb hely 2 csinálni
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Szükségünk van néhány fotóriporteri dokumentálni reakciók laboratóriumi körülmények a kultúra nevelni a nyilvánosságot, de ez nem csak egy csomó méreg és szamár keverve szőnyegek a fürdőkádban mindenki elvesztette az akarat, hogy tanulni bármilyen tudomány többé nemhogy a kémia, amikor fiatal voltam volt űrhajós környezet tudós / kémikus / kémikus
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Egyetértek. Én 2 akarom életben tartani a valódi kémiát. ez az utolsó végtagja rn. Lehet, hogy nem vagyok szakértő, és lehet, hogy még nincs tapasztalatom, de én 2 akarok segíteni ppl, ahol csak tudok. ezért teszem közzé ezeket a szintéziseket / írásokat, és ezért mindig visszautalok a forrásra. Azt akarom, hogy ppl 2 saját kutatásokat végezzen a hivatkozásokról, lássa, mit válaszoltak a ppl 2 maga az írás, és remélhetőleg talál más szintéziseket c.:

Úgy érzem, hogy sokan ezen az oldalon azt várják, hogy megetetik őket, és azt hiszem, ez részben az én hibám, mert aktívan részt veszek a megetetőkkel, de én csak szeretném terjeszteni a tudást. Azt hiszem, nem tudok igazán beszélni, mert nincs sok tudásom, de legalább tudom, hogyan kell használni a kereső funkciót... olyan sok kérdés itt újra felteszik, vagy könnyen megválaszolható a kereső funkcióval. utfse

I dont want 2 bully noobs cuz im a noob 2 but they show a dishearting resistance 2 learning. I know theyre not stupid, but they arent exactly willing 2 research anything either. thats why u get ppl asking "how do u make meth" or wtv despite there being multiple tutorials on the site. Tudom, hogy tudnak olvasni. Csak azonnal választ akarnak, vagy talán valami olyasmi, hogy egy másik embertől kapják a választ, nem tudom. Bízniuk kell magukban és a képességükben, hogy megkülönböztessék az igazságot a fikciótól. Ez nem olyan nehéz, mint amilyennek tűnik.

Én így vélekedem a dologról:
9zIJNbl3t5
 
Last edited:
Top