L-Efedrin szintézis L-fenilacetilkarbinolból (L-PAC)

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Bármilyen lehetőség a mikrohullámú sütő helyettesítésére a normál fűtés nyilvánvalóan változó hőmérséklet és idő?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
@G.Patton Nem lesz elég az L-PAC standard reduktív aminációjával?
Etanol + metilamin (40% vízben) + L-PAC és 30 percig szobahőmérsékleten hagyjuk reagálni, hogy az imin képződhessen.
Az elegyet 0 C körüli hőmérsékletre hűtöttük és NaBH4 segítségével redukáltuk.
Az elegyet ezután bázikusan extraháltuk és DCM-mel extraháltuk.
Vízmentes nátrium-szulfátra szárítottuk, fiszterizáltuk és bepároltuk.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Az l-PAC nagyon érzékeny a bázisokra, ezek hatására racemizálódik, ami kár lenne. Savas vagy semleges körülmények között tanácsos, NaBH4 esetén könnyen előállítható származékokat használhatunk, mint például STAB (NaBH4-ból toluolban 3 ekvivalens GAA hozzáadásával) vagy cink-borohidrid (vízmentes ZnCl2-ből és NaBH4-ből) vagy másokat. Semmilyen hevítés nem szükséges, és a vízzel sincs gond, csak adjunk az l-PAC-hoz toluolban lévő metilamin-acetátot, adjunk hozzá 0,01 moláris tosinsav-dihidrátot, és hagyjuk egy napig állni rt-nél, ez stabil imint képez, amelyet aztán a STAB redukál. Kiváló hozam. Kerüli a teljesen lúgos körülményeket. Az egyetlen hátránya a szükséges GAA mennyisége - 4 ekvivalens.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Az első próbálkozásom az l-pac készítésével, itt van a receptem, nem biztos, hogy minden helyes, de azért megpróbálom.

2,5 liter H2O
87,50 g melasz
élesztő és tápanyag
20 ml benzaldehid
75 ml éter

Egy 5 literes demizsonba 2,5 liter víz és 87,50 gramm melasz kerül,
telítjük a mosást tiszta oxigénnel,
adjunk hozzá élesztőt és tápanyagot, és hagyjuk erjedni körülbelül 8 órán át,
Ha a mosás gyorsan erjed, adjunk hozzá 10 ml benzaldehidet,
kb. 4 óra elteltével adjunk hozzá újabb 10 ml benzaldehidet, és hagyjuk erjedni még legalább 12 órán át,
ha kész, távolítsa el az élesztőt,
extraháljuk az l-pac-ot 50 ml éterrel, majd 25 ml éterrel,
egyesítsük az étert és desztilláljuk
összegyűjti az l-pac-ot?
Az elméleti hozam 10ml, ami 50%-os konverziót jelent.

A visszajelzéseket értékelem, és ha elkészültem, közzéteszem az eredményeimet.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
Úgy tűnik, nem értették meg, hogy ez két aldehid kondenzációs reakciója. Benzaldehid és - mi? Tehát Acetaldehid adódik hozzá, és ott van a második. Vagy Aceton az osztrák szabadalomban, amit Fester bácsi árult (nem igazán működik, mint a legtöbb cucca). Vagy piruvátot adunk hozzá, ez egy energiaforrás az élesztő számára, és Acetaldehidet képez a folyamat során.

Tehát, ha ezt egy második Aldehid vagy annak prekurzora nélkül csinálod, akkor KÉT Benzaldehidre lesz szükség, mivel a Benzaldehid + Benzaldehid is működik, de természetesen a Benzaldehidből számított maximális hozam a felére csökken.

A dextróz és a fruktóz pedig energiát tud szolgáltatni, de aldehidet nem a reakcióhoz.
 
View previous replies…

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
246
Points
43
A nátrium-piruvát az arany standard. A kalcium-piruvát is működik. A probléma az, hogy rohadt sok kell belőle, így komolyabb gyártáshoz az acetaldehid jobban megfelel. Ha tudsz vásárolni paraldehidet - az tökéletes, könnyen depolimerizálható acetaldehiddé és sokkal jobban kezelhető.
Az acetaldehidhez azonban energiaforrást, például szacharózt vagy dextrózt kell hozzáadni.
A trükk a piruváttal az, hogy nincs szükség az élesztő erjesztésére.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Mennyi nátrium-piruvátra lenne szükség?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Sajnálom srácok ez az értékelés nem volt helyes, szükség van a nátrium-piruvát és egy élesztő törzs, amely képes kezelni enyhén savas körülmények között, ph 5 - 5,5, és esetleg egy greating hőmérséklet-tartomány. annak még mindig egy munka folyamatban, albite nagyon lassú haladás lol
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Ezek a kérdéseim:

Ph a H2o, enyhén savas 5 -5,5?
telítem a mosást tiszta oxigénnel az élesztő növekedéséhez?
A benzin egy liter h2o 4ml?
4 óra elteltével adjak még 4ml benzint egy liter h2o után?
az etanoltermelés 35 g/l h2o?
a ph 6 a benz koncentráció különböző fázisaiban?
20 Celsius-fokot tartsak a mosás során?
Szükség van-e az oldat ph-jának megváltoztatására az extrakció előtt??? ha az l-pac érzékeny a bázisra??
vízmentes nátrium-szulfáttal vagy vízmentes magnézium-szulfáttal szárítsam az éter/l-pac oldatot desztillálás előtt?
az elméleti hozam 50% vagy több vagy kevesebb?
melasz vs. dextróz?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
Igen, ez a szintézis több kérdés, mint idő...
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
Sikerült már előrelépni?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
10 mM benzaldehid körülbelül 1,0612 g/l. Ezt a koncentrációt az L-PAC előállításának optimalizálásához használnánk.
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Kérem, aki megtanít kézzel az l-efedrin előállítására, hajlandó vagyok fizetni a tudásért.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
hi úgy vélik, meg kell tennie a legtöbb tanulmányt az ember saját maga, majd a próba és tévedés útján a dolgokat a gyakorlatban, dokumentálni minden kísérletet, akkor meg kell a kérdéseket, amire szüksége van, hogy megkapja a megfelelő válaszokat, sok szerencsét!
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
369
Reaction score
179
Points
43
Ne vegye meg, hogy van több mint 1000 üzenetek 11 szintézisek és ő tudott ragaszkodni egy bonyolult az egész folyamatot váltás szintézis
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Rampage kérem értékelem, hogy velem dolgozol, de u tanított nekem, hogy tegyem a P2P-t, ami racém és én csak utálok mindent racém, másodszor u tanított nekem egy másik folyamatot, amely nor - efedrin, amelyet nem lehetett használni a met gyártásához, nem szeretem a vitát, és azt mondom, köszönöm kedves, elhatároztam, hogy szeretnék tanulni l-efedrin vagy D-pseudoefedrin, hogy tudom használni a met termelés, kedves, ha valaki tud segíteni nekem ezen a területen fogok fizetni ezer dollárt
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Rampage kérem értékelem, hogy velem dolgozol, de u tanított nekem, hogy tegyem a P2P-t, ami racém és én csak utálok mindent racém, másodszor u tanított nekem egy másik folyamatot, amely nor - efedrin, amelyet nem lehetett használni a met gyártásához, nem szeretem a vitát, és azt mondom, köszönöm kedves, elhatároztam, hogy meg akarom tanulni az l-efedrin vagy a D-pseudoefedrin, hogy tudom használni a met termelés, kedves, ha valaki tud segíteni nekem ezen a területen fogok fizetni ezer dollárt
 
Last edited:

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Kaptár Csak nem szeretem a racém anyagot, amit tanítottál nekem, végre elhatároztam, hogy megtanulom, hogyan tudok L-ephedrint vagy D-pseudoephedrint előállítani élesztő fermentációból vagy bármilyen más módszerrel jó hozammal, amely nem vezetne racém termékhez, hajlandó vagyok több ezer dollárt fizetni a mentoromnak, biztos vagyok benne, hogy itt van egy szakértő, aki rendelkezik a tudással, kérem, csináljunk üzletet!
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
Nincs értelme l-pac-ot készíteni. Adjon 0,5 ml l-pac-ot 1 liter vízhez. Nincs értelme. 20L víz 10ml termékhez? Mmm?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Hi handle
Megkérdezhetem, hogy ezt hogyan számoltad ki?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
104
Reaction score
66
Points
28
Biotranszformáció az L- efedrin előállításához
P.L. Rogers, H.S. Shin és B. Wang. Biotechnológiai Tanszék, University of New South
Wales, Sydney 2052, Ausztrália.

2.3 Benzaldehid koncentráció
A benzaldehid hatását az S.cerevisiae L-PAC termelésére Gupta vizsgálta
et al. (32) és Agarwal et al. (33) vizsgálta. Az utóbbi szerzők arról számoltak be, hogy amint a benzaldehid
koncentrációja 16 mM (1,7 g L-1) fölé emelkedett, az L-PAC-termelés fajlagos sebessége
mennyisége csökkent, és 20 mM (2,1 g L-1) felett teljesen meggátolták. Amikor a maradék
benzaldehid 4 mM (0,4 g L-1) alá csökkent, a benzil-alkohol képződése dominált.
az L-PAC-hoz képest. Úgy becsülték, hogy az optimális benzaldehid-koncentráció tartománya
4-16 mM volt. További vizsgálatok (34) az L-PAC optimális koncentrációját az alábbiak szerint határozták meg
termelését 10 mM-ban (1,1 g L-1) határozták meg.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
55
Reaction score
34
Points
18
Érdekes org, hogyan végeznél folyamatos extrakciót?
 

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Kérem, hogyan különíthetem el a DL-pszeudoefedrint, hogy csak D-pszeudoefedrin legyen.
 
Top