Segítségre van szükségem egy P2NP módszerhez + Első próbálkozás (képek)

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Csak egy hasonló szintézissel kapcsolatos frissítést szeretnék hozzáadni.
Én kevertem,
142 benzaldehid
100ml nitroetán
7ml n-butilamin

És 6 órán át kevertem szobahőmérsékleten.
Megfigyeltem egy szép narancssárga színt, így hozzáadtam 100ml IPA-t és éjszakára a fagyasztóba tettem.
Arra ébredtem, hogy jéghideg keverék 0 kristályok.

Így nem 1, hogy feladja, kivettem RM a fagyasztóból, és helyezzük egy rb lombikba vízfürdőn, és hozzáadtam egy reflux kondenzátort.
Amikor elkezdett refluxálni nem biztos a pontos temp, de körülbelül 80 Celsius fokos adtam 25ml Gaa és folytattam 4 órán keresztül.

A reflux után egyenesen a fagyasztóba helyeztem, hogy felébredjen a piszkos kristályok szilárd tömegévé.

Szűrte őket egy buchner vákuummal és mosott hideg IPA-val.

100ml IPA-t tettem egy főzőpohárba és hozzáadtam az összes mosott kristályt és addig melegítettem, amíg az összes feloldódott kb. 70-80 Celsius fokon és visszatettem a fagyasztóba.

Perceken belül kapok tűszerű kristályok képződnek majd a teljes súlyt, miután teljesen lement a hőmérsékletre és újra szűrés és szárítás.

Csak azért akartam ezt hozzáadni, hogy az emberek ne adják fel az RM-et, ha nem kapnak kristályokat 1. alkalommal. Hozzáadok egy pick a kristályok képződött eddig!
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
AQLJ5n2oPT
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Mielőtt az exszikkátorba kerülne
 

Attachments

  • paY0M5TzwV.jpg
    paY0M5TzwV.jpg
    1.2 MB · Views: 111
  • HZyt3idf2D.jpg
    HZyt3idf2D.jpg
    1.3 MB · Views: 112

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Szia!

n-butil-aminnal szobahőmérsékleten valójában az általam preferált módszer, mert a hozam tökéletes, és a termék olyan tiszta lesz, hogy az átkristályosításra egyáltalán nem lesz szükség.

Azért nem működött nálad, mert az idő miatt. külső melegítés nélkül csak 5-6 napig kell sötét helyen állni hagyni és akkor már hűtés nélkül is kikristályosodik minden.
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Köszönöm a választ sajnos, hogy az első tényleges p2np voltam türelmetlen, de duely megjegyezte. Megpróbálok különböző útvonalakat, amikor több nitro-etánt találok
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
nos, ezt meg tudom érteni. sokszor én sem akarok olyan sokáig várni. de ha az idő nem számít, akkor mindig az n-butilamint preferálom rt-nél.
 
Top