Reuters újságírók

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
A fent nem tiltott a fórumon ?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Szia!
Fentanil, izomerjei és analógjai tilos a BB Fórumon kereskedni.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Erre gondoltam én is. Én a szabadság, az autonómia ect. mellett vagyok. De mindennek egyensúlyban kell lennie. Azt hiszem, a fentanyil ez az egyensúly. Azt is erősen hiszem, hogy a veszélyes drogok közvetlen reakciót jelentenek erre a hülye drogellenes háborúra. Kokain, mama, heroin. Régen sokkal jobbak voltak, sokkal biztonságosabbak. Most már rengeteg szar drogkeverékünk van, és mindenben van fentanyil.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Szeretnék hallani egy frissítést, ha visszaüzent Önnek
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
KpO9tVd2l0
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Semmi sem változik. Nem kíváncsiak a megjegyzéseinkre, ha beszélgetni akarnak, én mindig készen állok, de nem vagyok hajlandó a következő formátumban kommunikálni: - "2 percetek van a válaszadásra".
Ráadásul különböző időzónákban élünk.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Micsoda nyálas módja az újságírás gyakorlásának. Úgy tűnik azonban, hogy manapság sok újságíró számára ez a szabvány. Biztos vagyok benne, hogy van egy ferde álláspontja, amit közzé akar tenni.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Szeretném tudni, miért van szüksége az információra ilyen gyorsan. Gyanítom, hogy nehéz a történetet a maga oldala nélkül közzétenni.
 

Raz

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2022
Messages
17
Reaction score
25
Points
3
Hogyan válaszoltam volna...


Ez nem egy gyógyszerpiac; ez egy fórum.

Nem, ez az egyén lelkiismeretén múlik. Minden magára valamit is adó ember soha nem rendelné meg a Reuters által megrendelt vegyszereket azzal a szándékkal, hogy halálos drogot készítsen.
Ha értenél a kémiához, megértenéd, hogy bármilyen molekulaszerkezetet elő lehet állítani bármilyen kiindulási anyagból. Ahelyett, hogy démonizálod a tudást és azt az illúziót követed, hogy amit teszel, az segít, az nagyon messze van az igazságtól. Kétségbeesetten szükség van a beszélgetésre és az oktatásra. Még a túladagolás elszenvedése után is csak azt kérdezik meg valakitől, aki fentanilfüggő, hogy öngyilkos hajlamú-e, és hogy akar-e kezelést. E két kérdés feltevése elégségesnek tekinthető; nem számít, ha túladagolják magukat és a következő héten meghalnak. Az orvosok és az ápolók eleget tettek. Pedig csak annyit kellett volna tenniük, hogy valamelyiküknek van egy tájékoztató füzet, amit átadhat a szenvedő személynek. A benne lévő tudással, ami elmondja nekik, hogy milyen gyorsan megszűnik a tolerancia a fentanil hatására. Ha valaki csak két-három napra hagyja abba, akkor a toleranciáját már eltűntnek kell tekinteni, és csak kis mennyiséget kell használnia.
Ha a Reuters elolvasná a fórumszabályzatot, tudnák, hogy az egy évvel ezelőtti információkat már nem tárolják a BBGate-en. Szerintem a Reuters' összezavarodott, mivel a BBGate nem árulja ezeket a vegyszereket. Nem hibáztathatóak jobban, mint maga az internet.

A kérdésem a Reuters-hez az, hogy miért nem hívták fel a BBGate adminisztrátorainak figyelmét arra, hogy vállalkozások a honlapjukon keresztül fentanil prekurzor vegyszereket árulnak. A BBGate soha nem támogatta a fentanilt, és az, hogy a Reuters felfedezte, hogy egy eladó megszegi a szabályokat és nem engedélyezett vegyi anyagokat árul a weboldalukon keresztül, több mint undorító és elfogadhatatlan, hogy ezt több mint egy évig megtartották maguknak.

Az Amarvel még mindig működik a BBGate-en, mert ÖN megtartotta magának a tudást, hogy olyan vegyi anyagokat árulnak, amelyek nem engedélyezettek.

Az amerikai hatóságoknak nem lehet gondjuk a BBGate-tel; a felhasználók gyakran tájékoztatják a BBGate-et a szabályokat megszegő és tiltásra szoruló eladókról.

Szomorú, hogy több mint egy éve a BBgate-re összpontosítotok, miközben nem összpontosítotok arra, hogy nem teszitek meg a tényleges erőfeszítéseket annak érdekében, hogy megállítsátok az emberek fentanil okozta halálát. Hogy értem ezt? Lásd a korábbi bekezdésemet.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Ez a következőkből áll.
Nem vagyunk gyerekek, és képesek vagyunk rendszabályozni magunkat. Nincs Joker-féle gazember, aki Fent épít, hogy megölje az amerikai állampolgárokat, bocsánat War On Drugs, keressetek máshol.
Egy GYIK hozzáadása a Wiki részben, amely kifejezetten a Reutershez hasonlóan szimatoló szervezeteknek szól, hasznos lehet? Alapvetően az összes őrült kérdésükre válaszolva, és ott elmondani bárkinek, aki kíváncsi, hogy miről is szól ez az oldal valójában?
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Ez nagyon jól van megfogalmazva. Uraljuk a helyzetet, és nem akarunk senkinek sem ártani.
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
Nyilvánvaló, hogy a Reuters megpróbál majd minket hibáztatni azért, hogy az állítólagos BB Forum a fentanil előállításához szükséges vegyi anyagok ellátási láncaként működik az Egyesült Államokban.
Azonban:
1. A Fórum szabályai tiltják a fentanilt
2. A Reuters nem tudta beszerezni a vegyi anyagokat az USA-ban, csak Mexikóban. Mert szinte az összes kínai beszállító nem hajlandó semmit sem szállítani az USA-ba.
3. Azt a címet kellene adniuk a cikküknek, hogy "Útmutató, hogyan árasszuk el Mexikót fentanillal".
4. Akár az ebayen is kereshetnének kínai beszállítókat, és megkerülhetnék az ebay szabályait, és megkérhetnék a kínai beszállítót, hogy szállítson valamit, amit nem az ebayen tettek közzé.
 

freedum

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Nov 4, 2023
Messages
61
Reaction score
42
Points
18
Deals
1
Shhhh ne árulja el mindenkinek a titkomat
 

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
View previous replies…

France

Buying through escrow
New seller
Language
🇬🇧
Joined
Mar 12, 2024
Messages
7
Reaction score
4
Points
3
Ezt nevezem én marketing haha
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Micsoda ijesztő cikk volt ez. Az átlagember tudja, hogy milyen prekurzorokra van szüksége, és hogyan kell összekeverni őket? Szerintem a szerecsendiótól lehet betépni, és azt minden boltban árulják. Ez egyszerűbbnek tűnik.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Most nézte meg a filmváltozatot ITT
ne felejtsd el nem szeretni a👎, ha megnézed.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Egy rossz jelentés negatív, nem kívánt figyelmet hozhat (valószínűleg fog) erre a fórumra. Annak ellenére, hogy ez egy fórum, látják a piacot, és feltételezik, hogy ez csak az. A fent és más veszélyes opioidok mostanában amúgy is annyira elterjedtek, részben azért, mert a vényköteles opioidok visszaszorítása miatt a kínálat csökkent, az árak pedig az egekbe szöktek. A fájdalomban szenvedő emberek még mindig fájdalmat éreznek, és a függők még mindig használni akarnak, így természetesen máshol keresnek fájdalomcsillapítást. Manapság minden sajtolt tabletta negatív figyelmet fog vonzani a fent, és most már a nitazének elterjedtsége miatt, amelyek erősebbek a fentnél, és még nem tesztelték őket laboratóriumon kívül. Aztán ott van a brorfin, amely gyakori a préselt tablettákban, és fent-mentesen forgalmazzák, mégis ugyanolyan veszélyesek. Most már rengeteg különböző van. Nincs kétségem afelől, hogy az a riporter többet keres egy sztorinál.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
nem számít, mit keres a riporter, nem veszi figyelembe a lehetséges következményeket. nem elég, hogy rossz szándékod van. aktívan el kell kerülnöd, hogy kárt okozz. ez a cikk csak annyit tett, hogy elmondta az embereknek, hol lehet fent prekurzorokat beszerezni. még a címet is nézd meg. tudom, hogy a fentanylválságot (és a fórumot is) negatív fényben akarja feltüntetni, de ne mondd nekem, hogy 3 milliót keresni viszonylag kis befektetéssel nem vonzó legalább egy kicsit.

egy másik megjegyzés: teljes mértékben hiszek abban, hogy minden drog dekriminalizálása (a személyes mennyiségek esetében) sokkal biztonságosabbá tenné a piacot. a kartellek és más nagykereskedők nem tudnának virágozni (legalábbis olyan mértékben, mint jelenleg), és ez jó dolog. őket csak az érdekli, hogy pénzt keressenek. egy igazán szabad piac korlátozza azokat az embereket, akiknek az a céljuk, hogy elnyomjanak minket. nem csak elnyomjanak, hanem megöljenek minket. függetlenül attól, hogy mi a szándékuk, akárcsak annak az úgynevezett "újságírónak", nem törődnek a tetteik következményeivel. nem veszik észre, hogy az emberi életnek nem lehet árat szabni. nem tudom, hogy alszanak éjjelente.

őszintén szólva, szerintem a kis dílerek is tudnak feleslegesen kegyetlenek lenni, de ők jellemzően sokkal kisebb mértékben kígyóznak az emberekkel. lehet, hogy ártalmatlan, de hatástalan terméket kapsz, de nem vér tapad a kezükhöz. a legtöbb díler, akivel ezen az oldalon találkoztam (és kb. a fele azoknak, akikkel irl-ben találkoztam) hiteles, sőt, néha nagylelkű. értem a drogok elleni háború mögött álló érzéseket tbh, de csak a fentet, zenes-t és más, INERENTÁLISAN káros vegyi anyagokat áruló szélhámosok esetében. az emberek annyira kiforgatják ezt a logikát. igen, más drogok is lehetnek károsak, de nem olyan mértékben, mint a fent és analógjai. ez az a szar, amire le kell csapni.

btw, csak hogy tisztázzuk, nem minden nagyobb díler szörnyű ember, de rájöttem, hogy ők azok, akik nagy mennyiségben átverik az embereket és/vagy olyan dolgokkal vágják a szart, amik megölhetnek. ha a nagyobb mennyiségeket dekriminalizálják, akkor is szükség van valamilyen szabályozásra. ugyanez vonatkozik a prekurzorokra is. Nem igazán látom, hogy az emberek fentet tennének prekurzorokba vagy bármi másba, de túl sok "ez az ember egy csaló" témát láttam, és még a reuters is eladta az asztali cukrot. az, hogy ezek a vegyszerek illegálisak, sokkal nagyobb teret ad az embereknek a hazugságra és a lopásra. ez sokkal rosszabbá teszi a drogszcénát. túl sok ember hordozza a "pénz a minden" filozófiát, amikor egy nagyobb gonosz ellen kellene összefognunk.

a dekriminalizáció egy szükséges első lépés, de önmagában nem elég. helyre kell hoznunk a megbélyegzést. meg kell mutatnunk az embereknek, hogy nem minden drogfüggő, díler és gyártó rossz ember. miért igazoljuk be nekik az igazukat? tudom, hogy nem mindenki (különösen nem a legtöbb ember, aki ezt olvassa), de elég ember ahhoz, hogy befolyásolja a képünket. az sem segít, hogy ezek az emberek sokkal nagyobb hatalommal rendelkeznek, mint a felhasználók és a kisüzemi dílerek. ők a mozgalom arca, és ezt nem bírom elviselni. nem akarok komcsinak tűnni, de a törvényeket meg kell változtatni, vagy valamiféle forradalomra van szükségünk. tudom, hogy ez idealista, de nem tudok jobb megoldást elképzelni. csak üljünk és várjuk, hogy megmérgezzenek és meghaljunk? a legrosszabb az, hogy amikor emberek ily módon halnak meg, őket hibáztatják. valahogy "az ő hibájuk", hogy drogoznak, pedig biztonságosabbá tehetnénk ezeket a drogokat. ez gyilkosság.

bocsi, csak egy kicsit csaholnom kellett :x
 
Last edited:

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Látta már a The Wire című sorozatot az HBO-n? Egy évadban foglalkoznak ezzel a témával, és nagyon jó munkát végeznek.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
én még nem, mert nem fizetek előfizetéses szolgáltatásokért (szegény vagyok, és a szórakozásnak ingyenesnek kell lennie), de lehet, hogy megnézem, hátha le tudom kalózkodni :x

köszönöm a javaslatot ^_^
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Találtam néhány említést a BBgate-ről. Úgy tűnik nekem, hogy a Reuters az, aki a kárt elősegíti! Még a vegyi anyagokat és a beszállítókat is felsorolják, WTF?!
A csapat először a Breaking Bad nevű drogpiacon szerzett pontot. A név a metamfetamint főző antihősről szóló amerikai tévésorozatra utal. Az oldal moderátora a "Heisenberg" becenévre hallgat, ami a főszereplő beceneve.
Több tucatnyi eladó kínálta ott a tiltott kábítószerek előállításához szükséges különféle vegyi anyagokat. Sokan a szállítmányok álcázására használt hamis csomagolásokat reklámozták, köztük motorolajos tartályokat és kávés zacskókat.
A Reuters által feltett kérdésekre válaszolva Heisenberg, az oldal adminisztrátora elmondta, hogy a Breaking Bad bizonyos típusú kábítószerek piactere, de a fentanil és annak prekurzorai "mérgek", amelyek eladása tilos az oldalon.
A Reuters azonban tavaly fentanil prekurzorokat vásárolt két eladótól, akik ilyen vegyi anyagokat hirdettek a platformon.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Hol vannak a kartellek, amikor szükség van rájuk? ☠️😁
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nem vagyok gonosz ember, de épp most tettek "rossz szándékú jó emberré", és mivel nem ez az első alkalom, hogy személyesen sértődik meg a sajtó, biztos vagyok benne, hogy olyan "dohos széna" szagúvá tudom tenni, amiről történelmi hírnevem van.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Az újságírók a "fekete-fehéret" keresik, és ritkán van ilyen egyértelmű helyzet. Szürke társadalomban élünk, így számukra mi vagyunk a "rosszfiúk". Soha nem bántottam egy lelket sem, szeretem az anyámat, fizetem az adót, de ott van az a többi dolog, ami szürkévé tesz engem. Kénytelenek vagyunk választani egy oldalt ilyenkor, amikor ilyen kérdéseket tesznek fel nekünk, és tényleg úgy gondolom, hogy az emiatt érzett összes dühünk teljesen jogos. A társadalom egészének leleményességének igazi kudarca, ami csak annyit tesz, hogy a drogokról szóló (nagyon is szükséges) narratívát ki tudja, meddig vetíti vissza. Bassza meg a Reuters.
 
Top