Reuters újságírók

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Most nézte meg a filmváltozatot ITT
ne felejtsd el nem szeretni a👎, ha megnézed.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Egy rossz jelentés negatív, nem kívánt figyelmet hozhat (valószínűleg fog) erre a fórumra. Annak ellenére, hogy ez egy fórum, látják a piacot, és feltételezik, hogy ez csak az. A fent és más veszélyes opioidok mostanában amúgy is annyira elterjedtek, részben azért, mert a vényköteles opioidok visszaszorítása miatt a kínálat csökkent, az árak pedig az egekbe szöktek. A fájdalomban szenvedő emberek még mindig fájdalmat éreznek, és a függők még mindig használni akarnak, így természetesen máshol keresnek fájdalomcsillapítást. Manapság minden sajtolt tabletta negatív figyelmet fog vonzani a fent, és most már a nitazének elterjedtsége miatt, amelyek erősebbek a fentnél, és még nem tesztelték őket laboratóriumon kívül. Aztán ott van a brorfin, amely gyakori a préselt tablettákban, és fent-mentesen forgalmazzák, mégis ugyanolyan veszélyesek. Most már rengeteg különböző van. Nincs kétségem afelől, hogy az a riporter többet keres egy sztorinál.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
nem számít, mit keres a riporter, nem veszi figyelembe a lehetséges következményeket. nem elég, hogy rossz szándékod van. aktívan el kell kerülnöd, hogy kárt okozz. ez a cikk csak annyit tett, hogy elmondta az embereknek, hol lehet fent prekurzorokat beszerezni. még a címet is nézd meg. tudom, hogy a fentanylválságot (és a fórumot is) negatív fényben akarja feltüntetni, de ne mondd nekem, hogy 3 milliót keresni viszonylag kis befektetéssel nem vonzó legalább egy kicsit.

egy másik megjegyzés: teljes mértékben hiszek abban, hogy minden drog dekriminalizálása (a személyes mennyiségek esetében) sokkal biztonságosabbá tenné a piacot. a kartellek és más nagykereskedők nem tudnának virágozni (legalábbis olyan mértékben, mint jelenleg), és ez jó dolog. őket csak az érdekli, hogy pénzt keressenek. egy igazán szabad piac korlátozza azokat az embereket, akiknek az a céljuk, hogy elnyomjanak minket. nem csak elnyomjanak, hanem megöljenek minket. függetlenül attól, hogy mi a szándékuk, akárcsak annak az úgynevezett "újságírónak", nem törődnek a tetteik következményeivel. nem veszik észre, hogy az emberi életnek nem lehet árat szabni. nem tudom, hogy alszanak éjjelente.

őszintén szólva, szerintem a kis dílerek is tudnak feleslegesen kegyetlenek lenni, de ők jellemzően sokkal kisebb mértékben kígyóznak az emberekkel. lehet, hogy ártalmatlan, de hatástalan terméket kapsz, de nem vér tapad a kezükhöz. a legtöbb díler, akivel ezen az oldalon találkoztam (és kb. a fele azoknak, akikkel irl-ben találkoztam) hiteles, sőt, néha nagylelkű. értem a drogok elleni háború mögött álló érzéseket tbh, de csak a fentet, zenes-t és más, INERENTÁLISAN káros vegyi anyagokat áruló szélhámosok esetében. az emberek annyira kiforgatják ezt a logikát. igen, más drogok is lehetnek károsak, de nem olyan mértékben, mint a fent és analógjai. ez az a szar, amire le kell csapni.

btw, csak hogy tisztázzuk, nem minden nagyobb díler szörnyű ember, de rájöttem, hogy ők azok, akik nagy mennyiségben átverik az embereket és/vagy olyan dolgokkal vágják a szart, amik megölhetnek. ha a nagyobb mennyiségeket dekriminalizálják, akkor is szükség van valamilyen szabályozásra. ugyanez vonatkozik a prekurzorokra is. Nem igazán látom, hogy az emberek fentet tennének prekurzorokba vagy bármi másba, de túl sok "ez az ember egy csaló" témát láttam, és még a reuters is eladta az asztali cukrot. az, hogy ezek a vegyszerek illegálisak, sokkal nagyobb teret ad az embereknek a hazugságra és a lopásra. ez sokkal rosszabbá teszi a drogszcénát. túl sok ember hordozza a "pénz a minden" filozófiát, amikor egy nagyobb gonosz ellen kellene összefognunk.

a dekriminalizáció egy szükséges első lépés, de önmagában nem elég. helyre kell hoznunk a megbélyegzést. meg kell mutatnunk az embereknek, hogy nem minden drogfüggő, díler és gyártó rossz ember. miért igazoljuk be nekik az igazukat? tudom, hogy nem mindenki (különösen nem a legtöbb ember, aki ezt olvassa), de elég ember ahhoz, hogy befolyásolja a képünket. az sem segít, hogy ezek az emberek sokkal nagyobb hatalommal rendelkeznek, mint a felhasználók és a kisüzemi dílerek. ők a mozgalom arca, és ezt nem bírom elviselni. nem akarok komcsinak tűnni, de a törvényeket meg kell változtatni, vagy valamiféle forradalomra van szükségünk. tudom, hogy ez idealista, de nem tudok jobb megoldást elképzelni. csak üljünk és várjuk, hogy megmérgezzenek és meghaljunk? a legrosszabb az, hogy amikor emberek ily módon halnak meg, őket hibáztatják. valahogy "az ő hibájuk", hogy drogoznak, pedig biztonságosabbá tehetnénk ezeket a drogokat. ez gyilkosság.

bocsi, csak egy kicsit csaholnom kellett :x
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
én még nem, mert nem fizetek előfizetéses szolgáltatásokért (szegény vagyok, és a szórakozásnak ingyenesnek kell lennie), de lehet, hogy megnézem, hátha le tudom kalózkodni :x

köszönöm a javaslatot ^_^
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Hol vannak a kartellek, amikor szükség van rájuk? ☠️😁
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nem vagyok gonosz ember, de épp most tettek "rossz szándékú jó emberré", és mivel nem ez az első alkalom, hogy személyesen sértődik meg a sajtó, biztos vagyok benne, hogy olyan "dohos széna" szagúvá tudom tenni, amiről történelmi hírnevem van.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Az újságírók a "fekete-fehéret" keresik, és ritkán van ilyen egyértelmű helyzet. Szürke társadalomban élünk, így számukra mi vagyunk a "rosszfiúk". Soha nem bántottam egy lelket sem, szeretem az anyámat, fizetem az adót, de ott van az a többi dolog, ami szürkévé tesz engem. Kénytelenek vagyunk választani egy oldalt ilyenkor, amikor ilyen kérdéseket tesznek fel nekünk, és tényleg úgy gondolom, hogy az emiatt érzett összes dühünk teljesen jogos. A társadalom egészének leleményességének igazi kudarca, ami csak annyit tesz, hogy a drogokról szóló (nagyon is szükséges) narratívát ki tudja, meddig vetíti vissza. Bassza meg a Reuters.
 
Top