etilo nitrito wackerio ketonų sintezė (geriau nei benzo wackerio?)

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
originalus sintezatorius ir (arba) rašinys, kurį atitinkamai parengė krz ir potisgood, mėgaukitės (ne dvi nuorodos, nepavyko rasti krzs pranešimo. bet kuriuo atveju siūlau jį atidaryti, nes atsakymuose yra svarbios informacijos ^_^ sintezatorius vis tiek veiks, bet vienas žingsnis gali būti nereikalingas, reikia, kad kas nors patikrintų, nes nesu chemijos ekspertas)


Maždaug po mėnesio šukavimo su KrZ'o etilo nitrito valytuvu pagaliau pavyko jį paleisti. Ir veikia velniškai gerai. Šis metodas ne tik mažiau netvarkingas nei benzo wacker, bet ir turi šių privalumų:

1) Nereikia benzo. Etilo nitritą galima pagaminti iš natrio nitrito, kurio nėra taip sunku gauti. Be to, natrio nitritą galima regeneruoti iš reakcijos metu susidariusių NO dujų.

2) Išeiga yra geresnė.

3) Reikia mažiau PdCl2.

Dabar, kai jis ištobulintas, šis metodas yra bene geriausias iš visų ketono gamybos metodų. Štai mano sukurtas metodas:

Stiklo indų sąranka yra gana sudėtinga, bet aprašysiu ją kaip įmanoma geriau. Yra dvi dalys: reakcijos sąranka ir EtONO (etilo nitrito) generatorius. Reakcijos įrangą sudaro apvalaus dugno kolba ir kondensatorius. Taip pat turėtų būti koks nors būdas įvesti dujas tarp kolbos ir kondensatoriaus. Prie kondensatoriaus viršaus turėtų būti pritvirtintas vakuuminis išleidiklis, kad būtų galima išleisti susidariusias nuodingas NO dujas.

EtONO generatorių sudaro kolba plokščiu dugnu (tinka ir kolba apvaliu dugnu) su slėgio išlyginimo piltuvėliu viršuje. Prie papildymo piltuvėlio viršaus pritvirtinama bevandenio CaSO4 pripildyta kolonėlė, o prie kolonėlės viršaus turėtų būti prijungtas vakuuminis išleidimo adapteris. Vakuuminis adapteris prijungiamas prie reakcijos sąrankos dujų įleidimo angos. Reakcijos sąrankos vakuuminis išleidimo įtaisas prijungiamas prie burbuliavimo aparato arba tiesiog pro langą. Šūdas, tai buvo gana sudėtinga, ar ne? Gaila, kad neturiu nuotraukos.

Čia pateikiamas metodo aprašas:

1) Į reakcijos sąrankos apvalaus dugno kolbą įpilama 140 ml bevandenio etanolio. Dabar EtOH ištirpinkite 775 mg bevandenio CuCl2 ir 200 mg PdCl2. Kad PdCl2 ištirptų, turėsite leisti maišyti apie 30 minučių 30C temperatūroje. Kai pirmą kartą į EtOH supilsite abi kietąsias medžiagas, jis bus purvinai rudos spalvos, o aplink plaukios PdCl2 dalelės. Visiškai ištirpinus PdCl2, tirpalas taps oranžinės spalvos.

2) Kol lauksite, kol katalizatorius ištirps, paruoškite 65 g NaNO2 ir 160 ml H2O tirpalą. Supilkite jį į plokščiadugnę EtONO generatoriaus kolbą.

3) Paruoškite 50 ml H2O, 50 g H2SO4 ir 46 g EtOH tirpalą. Pirmiausia į vandenį turite įpilti H2SO4; tada leiskite atvėsti ir įpilkite EtOH. Šį tirpalą supilkite į EtONO generatoriaus papildymo piltuvėlį.

4) Kai PdCl2 ištirps, per kondensatorių paleiskite ledinį vandenį ir pradėkite pilti pridėtinio piltuvėlio turinį į NaNO2 tirpalą. Pradės gamintis EtONO dujos, kurios keliaus pridėtinio piltuvėlio slėgį išlyginančia svirtimi aukštyn, per džiovinimo kolonėlę ir į reakcijos kolbą, kur kondensuosis į EtOH. Nesijaudinkite, jei nematote, kaip jis laša iš kondensatoriaus. Virimo temperatūra yra 18C, todėl susimaišius su EtOH garais jis kondensuosis ant kolbos šonų. Laikykite rxn (reakcijos) kolbos temperatūrą 30C.

5) Į pridėtinį piltuvėlį sulašinkite apie 1/4 tirpalo. Tuo metu tirpalas reakcinėje kolboje iš oranžiškai rudos spalvos taps labai tamsiai rudos, beveik juodos spalvos. Laikykite rxn kolbą 30C temperatūroje. Dabar į reakcijos kolbą įpilkite 25 g safrolo. Iš karto pradės gamintis NO dujos. Šios dujos keliaus aukštyn kondensatoriumi ir pateks į burbuliavimo aparatą. Šiame aparate turi būti 3 % H2O2 ir geriamoji soda. H2O2 oksiduoja NO dujas iki azoto rūgšties, kuri vėliau neutralizuojama iki NaNO2, jūsų sunkiai gaunamos pradinės medžiagos. Argi tai ne šaunu.

6) Toliau lašinkite pridėtinio piltuvėlio turinį valandą (tikrai nesvarbu, kiek laiko, tik ne per greitai - pavyzdžiui, daugiau kaip 2 lašus per sekundę). Reakcija tęsis ir NO dujų gamyba apie 3 valandas. Visą tą laiką palaikykite 30C temperatūrą kolboje ir per kondensatorių praleiskite ledinį vandenį. Taip EtONO neišsiskirs. Tai būtina daryti, nes kitaip išsiskirs per daug EtONO ir išeiga bus per maža. Kai nustoja gamintis dujos, tirpale galima pastebėti plaukiojančias kietas nuosėdas. Reakcija baigta.

7) Dabar įpilkite 40 ml H2O ir 45 min. pakelkite temperatūrą iki 50C. Tai hidrolizuos ketoną ir išstums likusį EtONO.

O dabar - darbo eiga:

1) Leiskite reakcijos mišiniui atvėsti šaldiklyje. Taip nusės daugiau kietųjų dalelių. Atšaldytą mišinį perfiltruokite per celitą (celitas nėra būtinas, tik palengvina darbą).

2) Mišinį užpilame 10 % HCl, kol jis išsiskirs į du atskirus sluoksnius. Pilkite tol, kol nebeliks atsiskyrimo.

3) Ekstrahuokite 3x su 30 ml DCM.

4) Išplaukite DCM 100 mL H2O.

5) DCM 3x išplaukite 100 mL 5% NaOH. Taip iš DCM bus pašalinta didžioji dalis juodųjų priemaišų. Po pirmojo plovimo DCM taps šviesiai rudos spalvos.

6) DCM plaukite 100 ml sotaus NaCl. Jis taps tamsiai raudonas. Taip pašalinama didžioji dalis likusio vandens.

7) Nusausinkite MgSO4 ir filtruokite.

8) Nuimkite DCM. Liks labai tamsiai raudonas, beveik juodas aliejus.

9) Įpilkite 10 ml nuimto dygminų aliejaus ir vakuuminiu būdu distiliuokite ketoną. Surinkite visus lakiuosius aliejus. Tada frakcine distiliacija distiliuokite distiliatą, kad surinktumėte gryną ketoną. Išeiga yra didesnė nei 20 g. Tikriausiai 22-23 g. Išeiga gali padidėti, nes tai buvo pirmas kartas, kai man pavyko tai padaryti.

Na, tai nebuvo sunku, ar ne? Geriau nei benzo. Norėdami išgauti NaNO2, tiesiog kristalizuokite jį iš burbuliatoriaus skysčio.
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Gerai fucking padaryta mano geras žmogus kudos leiskite mums žinoti savo pažangą, prašome
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Ačiū sm, bet tai nėra mano sintezatorius ^^;

aš nieko nesintetinau, bet skelbiu užrašus iš vespiary. tačiau planuoju paruošti keletą dalykų, kai tik gausiu pinigų ir (arba) geresnę vietą 2 tai daryti
 

testint

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 26, 2023
Messages
123
Reaction score
67
Points
28
Reikia šiek tiek fotožurnalistikos, kad būtų galima dokumentuoti reakcijų laboratorijos sąlygas kultūra šviesti visuomenę, bet tai ne tik nuodai ir asilai, sumaišyti su kilimais vonioje visi prarado norą mokytis bet kokių mokslų, jau nekalbant apie chemiją, kai aš buvau jaunas, tai buvo astronautas aplinkos mokslininkas / chemikas
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Pritariu. noriu, kad tikroji chemija išliktų gyva. ji yra ant paskutinės galūnės. gal ir nesu ekspertas ir neturiu jokios patirties, bet noriu padėti žmonėms, kur tik galiu. todėl ir skelbiu šiuos sintezatorius ir (arba) rašinius, todėl visada pateikiu nuorodą į šaltinį. noriu, kad žmonės patys ištirtų nuorodas, pamatytų, ką žmonės atsakė į patį rašinį, ir, tikiuosi, rastų kitų sintezatorių:

Jaučiu, kad daug žmonių šioje svetainėje tikisi būti maitinami šaukštu, ir manau, kad iš dalies tai yra mano kaltė, nes aktyviai dalyvauju maitinime šaukštu, bet aš tiesiog noriu skleisti žinias. manau, kad negaliu kalbėti, nes neturiu daug žinių, bet bent jau žinau, kaip naudotis paieškos funkcija... tiek daug klausimų čia yra repostai arba į juos galima lengvai atsakyti naudojant paieškos funkciją. utfse

Nenoriu gąsdinti noobų, nes pats esu noobas, bet jie rodo atgrasų pasipriešinimą mokymuisi. žinau, kad jie nėra kvaili, bet jie taip pat nenori nieko tyrinėti. štai kodėl atsiranda žmonių, klausiančių "kaip pasigaminti metamfetaminą" arba wtv, nepaisant to, kad svetainėje yra daugybė vadovėlių. Aš žinau, kad jie moka skaityti. jie tiesiog nori gauti atsakymą TIESIOGIAI, o gal tai susiję su tuo, kad atsakymą gauna iš kito žmogaus, nežinau. jie turi pasitikėti savimi ir savo gebėjimu atskirti tiesą nuo prasimanymų. tai nėra taip sunku, kaip atrodo.

štai kaip aš manau šiuo klausimu:
9zIJNbl3t5
 
Last edited:
Top