Elektrolityczna redukcja P2NP w celu uzyskania amfetaminy

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Próbowałem tej metody już wcześniej. Działa, ale wydajność nie jest zbyt duża, ale ok.
Uzyskałem 2,5g - 3g siarczanu z 5g P2NP
Użyłem płytek ołowianych, wyciętych z ołowiu dekarskiego. Musisz użyć czystej, pustej powierzchni na elektrodach.
Użycie porowatego glinianego naczynia do oddzielenia przedziałów anody/katody działa dobrze.
Komora anodowa musi być również wypełniona 12N kwasem siarkowym.

Tak, mieszanina zabarwi się na czerwono, co należy usunąć za pomocą niepolarnych płynów do płukania przed bazifikacją.

Ważna jest temperatura. W artykule napisano, że nie powinna przekraczać 40°C, ale z mojego doświadczenia wynika, że jest zbyt wysoka.
Spróbuj uruchomić go tak zimno, jak to możliwe. Uruchomienie ogniwa w kąpieli lodowej jest opcją. Preferowana jest temperatura 10°C. Na koniec zobaczysz, że masz tylko lekko czerwony kolor (mniej zanieczyszczeń, wyższa wydajność).

Próbowałem tego z max 10g P2NP, ponieważ moja cela była tak mała. skalowanie w górę może być problemem z powodu generowania ciepła.
Trzeba być kreatywnym w kwestii aktywnego chłodzenia.

Wypróbowanie tego w wiadrze z dużą nieszkliwioną doniczką byłoby niesamowite.

Niestety nie mogę dostarczyć zdjęć, ponieważ próbowałem tego wiele lat wcześniej.

Ale hej, jest to łatwe, nietoksyczne i potrzebujesz tylko zwykłych chemikaliów. Ale to wymaga czasu. Musisz uruchomić komórkę może przez kilka dni, jeśli idziesz na dużą skalę.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
można uzyskać amalgamat sodu podczas reakcji (elektrosyntezy), wtedy amalgamat znacznie przywróci p2np
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Zastanawiałem się, dlaczego muszę chłodzić słoik, skoro mogę po prostu mieć stale krążący anolit w i z moich chłodziarek Peltiera
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Krążący anolit to świetna opcja chłodzenia. Zwłaszcza w przypadku długotrwałej pracy ogniwa.
Być może konfiguracja będzie bardziej skomplikowana, ale wykonalna.
Katoda Hg Pool powinna działać dobrze, ale wolałbym unikać Hg w każdym przypadku. Myślę, że pozostanę przy elektrodzie ołowiowej.

W referencjach jest napisane, że zawsze 0,2 A/cm².
Czy masz pomysł, czy powinienem liczyć obie strony katody, czy tylko stronę skierowaną do anody?
Na przykład: Arkusz ołowiu o wymiarach 2 cm x 5 cm.
Czy powinno to być liczone jako 10 cm² czy 20 cm²?
Ponieważ masz 10 cm² po stronie katody i 10 cm² po drugiej stronie. Byłaby to ogromna różnica.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Liczysz powierzchnię, więc obie strony. To i tak nie ma większego znaczenia, o ile jest blisko. Na przykład 3 ampery byłyby w porządku. Na twoim miejscu kupiłbym po prostu elektrodę odniesienia, nie potrzebujesz potencjostatu, możesz go okresowo regulować ręcznie.
 

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Joined
Nov 15, 2023
Messages
12
Reaction score
5
Points
3
Podobał mi się twój projekt ogniwa i teraz pracuję również nad własnym ogniwem. kiedy skończę, pokażę ci, a może wtedy będziesz mógł mi szczegółowo wyjaśnić, jak skonfigurować to z elektrodą odniesienia i dokonać regulacji. elektrochemia jest dla mnie nowa. Jaki rodzaj elektrody odniesienia jest preferowany w tej konfiguracji? Ag/AgCl?
 
Top