Synteza L-efedryny z L-fenyloacetylokarbinolu (L-PAC)

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
moja pierwsza próba zrobienia l-pac, oto mój przepis, nie jestem pewien, czy wszystko jest poprawne, ale i tak spróbuję.

2,5 litra h2o
87,50 g melasy
drożdże i pożywka
20ml benzaldehydu
75ml eteru

wlać 2,5 litra wody i 87,50 gramów melasy do 5 litrowego naczynia,
nasycić płuczkę czystym tlenem,
dodać drożdże i pożywkę i pozostawić do fermentacji na około 8 godzin,
po szybkiej fermentacji dodać 10 ml benzaldehydu,
po około 4 godzinach dodać kolejne 10 ml benzaldehydu i pozostawić do fermentacji na kolejne 12 godzin lub dłużej,
po zakończeniu usunąć drożdże,
ekstrahować l-pac 50 ml eteru, a następnie 25 ml eteru,
połączyć eter i destylować
zebrać l-pac?
Teoretyczna wydajność 10ml to 50% konwersji.

mile widziane opinie, a po zakończeniu opublikuję wyniki.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Wydaje się, że nie zrozumiano, że jest to reakcja kondensacji dwóch aldehydów. Benzaldehydu i - czego? Dodaje się więc aldehyd octowy i mamy drugi aldehyd. Albo aceton w austriackim patencie, który sprzedał wujek Fester (tak naprawdę nie działa jak większość jego rzeczy). Albo dodaje się pirogronian, który jest źródłem energii dla drożdży i tworzy aldehyd octowy w procesie.

Tak więc, jeśli zrobisz to bez drugiego aldehydu lub jego prekursora, potrzebny będzie DWÓCH benzaldehydów, ponieważ benzaldehyd + benzaldehyd również działa, ale oczywiście maksymalna wydajność liczona z benzaldehydu jest zmniejszona do połowy.

Dekstroza i fruktoza mogą dostarczyć energii, ale nie aldehydu do reakcji.
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Cześć, który z nich byś polecił aldehyd octowy czy kwas pirogronowy?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Pirogronian sodu jest złotym standardem. Pirogronian wapnia również się sprawdza. Problem w tym, że potrzeba go cholernie dużo, więc do poważnej produkcji lepiej nadaje się aldehyd octowy. Jeśli możesz kupić Paraldehyd - jest idealny, łatwo de-polimeryzowany do Acetaldehydu i znacznie lepszy w obsłudze.
W przypadku aldehydu octowego należy jednak dodać źródło energii, takie jak sacharoza lub dekstroza.
Sztuczka z pirogronianem polega na tym, że nie wymaga on fermentacji drożdży.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Ile pirogronianu sodu będzie potrzebne?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nie ma sensu robić l-pac. Wydajność 0,5 ml l-pac na 1 l wody. Bez sensu. 20L wody na 10ml produktu? Mmm?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
hi handle
czy mogę zapytać, jak to zrobiłeś?
 
View previous replies…

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Ale mówi się, że metoda fermentacji drożdży syntezy efedryny jest dobrą wydajnością dla produkcji komercyjnej, jak to się dzieje, że 0,5 ml na 1 litr wody to prawda?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
dzięki za pomoc, jeśli faktycznie tak jest, to nie warto marnować chemikaliów.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Jest to główny sposób przemysłowej produkcji l-PAC i efedryny. Od 3 do 5 gramów l-PAC na litr pożywki reakcyjnej jest realistyczne do uzyskania, więcej, cóż, wtedy staje się to uciążliwe. Ale dla przemysłu nie jest to problemem, obsługa dużych ilości nie stanowi problemu. Przemysłowo benzaldehyd i aldehyd octowy są bardzo tanimi produktami i to się liczy. Używają po prostu większych zbiorników. T
Sztuczka w całej biosyntezie, z której nikt zdaje się nie zdawać sobie sprawy, polega na tym, by nie pieprzyć się z reakcją, ale użyć większego naczynia i zachować prostotę. I używać ciągłej ekstrakcji do odzyskiwania l-PAC - w ten sposób niewielka ilość rozpuszczalnika w ciągu kilku godzin wyciąga wszystkie smakołyki z dużego naczynia.
Jest to problem czysto techniczny, z wyjątkiem - no cóż - źródła paraldehydu lub taniego pirogronianu i najważniejsze: szczepu drożdży, który dokonuje pożądanej konwersji przy ph <5. Po pierwsze: Nie każdy szczep Cerevesiae robi to wszystko, tylko nieliczne z dobrą wydajnością, a nawet z tych bardzo niewielu może to zrobić przy ph <5, co jest konieczne, ponieważ powyżej otrzymujesz głównie diol. Co nie jest bezużyteczne, ale nie to, czego chcesz. I najlepiej kupić te drożdże jako suche drożdże luzem za niską cenę. I nie, nie znam takich drożdży do kupienia w tej chwili, znowu sam szukam.

- drożdże
- ciągła ekstrakcja

ok?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Interesujące org, jak można przeprowadzić ciągłą ekstrakcję?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Mam plik PDF na ten temat, ale podoba mi się sposób, w jaki przebiega rozmowa, więc wstrzymuję się z jego przesłaniem...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Mam około 200 artykułów na ten temat i mogę zapewnić, że większość z nich jest bezużyteczna, a niektóre celowo wprowadzają w błąd. W szczególności australijskie artykuły Rogerss/Shin są tego rodzaju.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28

Niektóre rzeczy ludzie przeoczają podczas biosynthingu L-pac z karmienia drożdży benzaldehydem. Wytwarzasz brzeczkę z cukrem, tak jak robisz piwo lub wino. Gdy drożdże urosną i podzielą się wystarczająco, dodaje się benzaldehyd, który reaguje w ciągu kilku godzin i jest gotowy do dalszej pracy.
Wydajność wydaje się niczym, jeśli weźmie się pod uwagę ilość użytego koncentratu. Obliczyłem to kilka lat temu i myślę, że obliczyłem 20 gramów z 55 galonowej beczki co 4 dni... technicznie 3 dni, ale musiałbyś skopać tyłek, aby odwirować te 20 gramów z 55 galonów rm
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Wątki l-PAC są zawsze natychmiast zalewane przez bzdury, więc żegnam.

Masz najważniejsze informacje: Aldehyd octowy lub pirogronian, odpowiednie drożdże i ph <5.

Nikt nie zadał ważnego i oczywistego pytania: Jak mogę sprawdzić czy dany szczep drożdży jest dobry czy nie?
A ponieważ nikt nie zadał pytania, nie będzie odpowiedzi poza wzmianką, że istnieją dość proste metody.
Szczęśliwego szukania nie PM mnie.

pa
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Jak mogę sprawdzić, czy szczep drożdży jest dobry, czy nie?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Podoba ci się
B52SojlK8b
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Wykonaj kilka małych partii, aby zobaczyć, które są najlepsze
 
Top