Synteza metamfetaminy z P2P za pomocą amalgamatu aluminium

Fenster

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 26, 2022
Messages
92
Reaction score
32
Points
8
Czy mogę wytworzyć metyloaminę in situ. za pomocą nitrometanu, tak jak podczas redukcji MDP2P?
 

joejoe

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 1, 2022
Messages
37
Reaction score
3
Points
8
Chciałbym zapytać, czy nadal potrzebuję kwasu solnego, czy jest to już produkt końcowy?
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
166
Points
33
P2P + Nitrometan. Można to zrobić.
To działa tylko z Al/Hg
Nie będzie działać z borohydratem sodu.
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
czy mogę zastąpić czynnik metylujący formaldehydem?
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Formaldehyd i pierwszorzędowa amina dają odpowiednią iminę, którą można zredukować za pomocą NaBH4, STAB (Na(OAc)3 aka triacetoksyborohydryd sodu jest znacznie preferowany, ponieważ ma silne preferencje do redukcji imin, również NaBH3CN jest używany do tego celu, ale jest nieco toksyczny i drogi.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
istnieje inny sposób użycia siarczanu dimetylu (aka Me2SO4) i stężonego KOH a.q. Odczynniki muszą być upuszczane nad mieszającym roztworem w rozpuszczalniku z dwóch lejków wkraplających (Me2SO4 absolutnie musi mieć odpowiedni rozmiar wyrównujący ciśnienie, ponieważ oddech musi być wstrzymany tak długo, jak butelka jest otwarta, co oznacza transfer i tym podobne); roztwór KOH może pochodzić z prostego lejka wkraplającego i powinien najpierw zacząć kapać (3 krople), a następnie środek metylujący w tym samym tempie (szybkość kapania wynosi 1 kroplę / minutę (tak blisko, jak to możliwe) po zakończeniu Nie będę cię zanudzać pracą, ale to proste.
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
(krok 6.) Jaki powinien być zakres temperatur destylacji próżniowej (aby skutecznie pozbyć się zanieczyszczeń i uniknąć rozkładu wolnej bazy)?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Słuszne pytanie, ale odpowiedź tkwi w zależności między siłą próżni a temperaturą (im bardziej ujemne ciśnienie, tym niższa temperatura wrzenia). Sugeruję, aby nie bawić się super silną próżnią, jeśli nie masz wcześniejszego doświadczenia. Powodzenia i szybkiej pracy!
 
View previous replies…

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Dziękuję za odpowiedź. Czy istnieje jakaś krytyczna, górna granica temperatury? (a może właściwe pytanie będzie brzmiało - jaka jest temperatura rozkładu wolnej bazy metamfetaminy)?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Po raz kolejny zadajesz najbardziej rozsądne i potrzebne pytanie (teraz nie znam dokładnych danych na pamięć i nie udzielę ci nieprecyzyjnych informacji, ale mam do ciebie edukacyjny stosunek i pomagam ci nauczyć się, jak uczyć się samemu). Istnieje schemat, który jest stosowany przez każdego chemika w odniesieniu do zależności między podciśnieniem (próżnią) a temperaturą, musisz sam tego poszukać (obiecuję, że nie będziesz miał większych problemów z jego znalezieniem). Chodzi o to, aby sprawdzić dane i mieć próżnię co najmniej nieco poniżej normalnego (otoczenia) ciśnienia cząsteczkowego związku, który ma być destylowany (uwaga na pienienie). Polecam również książkę Vogela o praktycznej chemii organicznej, którą można pobrać w formacie .pdf bez większego szukania (zawiera ona również wyżej wspomniany diagram i wyjaśnia prawie wszystko, co musisz wiedzieć o chemii preparatywnej). Po przeczytaniu garści istotnych materiałów z tego źródła staniesz się znacznie lepszym profesjonalnym chemikiem. Właśnie dałem ci najlepszą wskazówkę, jaką daję każdemu. Pamiętaj, że wiedza, na którą pracujesz, na zawsze będzie twoja.
 

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
(krok 1.). Rozumiem, że wystarczy umieścić te składniki razem w kolbie i zacząć gotować... A moje pytania są następujące:

1) Czy po dodaniu HgCl2(lub HgNO3) temperatura nie wzrośnie drastycznie, samoistnie i trzeba będzie ją kontrolować, aby uniknąć wrzenia?

2) Czy nie powinienem przygotować amalgamatu aluminium przed dodaniem reszty składników (P2P, EtOH, metyloamina)? Czy też nie ma to znaczenia i mogę po prostu umieścić w kolbie wszystkie składniki razem i rozpocząć refluks?

3) Czy jest jakaś różnica jakiego alkoholu użyję jako rozpuszczalnika w reakcji (np. metanol lub izopropanol zamiast etanolu)?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
1) Nie jest tak źle, biorąc pod uwagę, że zaczyna się od jednego garnka, rośnie wolniej i z moich obserwacji nie szaleje tak, jak na przykład tradycyjny amalgamat z p2np. Zastosuj chłodzenie tylko wtedy, gdy jest to absolutnie konieczne.
2) Należy postępować zgodnie z procedurą.
3) Zarówno etanol, jak i izopropanol działały dla mnie, przynajmniej tak mi się wydaje, uzyskałem ten sam produkt z obydwoma.
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Istnieje film z tej syntezy, który może pokazać szczegóły dotyczące drugiego pytania.
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
Chodzi o to, że i-PrOH w przeciwieństwie do EtOH jest znacznie mniej mieszalny z silnymi alkalicznymi roztworami a.q. i znacznie łatwiejszy do wysolenia (nasycenie warstwy wody solą lub czymkolwiek, co zwiększa siłę jonową, spowoduje jej oddzielenie i unoszenie się na wierzchu, należy pamiętać, że zbyt energiczne wstrząsanie i-PrOH stężonym roztworem zasady a.q. ma tendencję do tworzenia emulsji, które będą wymagały czasu oczekiwania, a jeśli używasz DCM lub podobnego, być może będziesz musiał poczekać nawet kilka dni na oddzielenie się warstw w przypadku zbyt silnego wstrząsania, ale warstwa organiczna będzie na dnie, a NaCl może nie być twoim najlepszym przyjacielem).
 

Doubleboil

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 22, 2023
Messages
14
Reaction score
6
Points
3
7. Wolna zasada metamfetaminy jest rozpuszczona w x3 objętości suchego acetonu.


Czy aceton można zastąpić etanolem, metanolem lub dcm?
 

UWe9o12jkied91d

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 8, 2022
Messages
675
Reaction score
510
Points
63
Deals
5
Etanol i metanol mają zbyt wysokie powinowactwo do wody, dcm może działać, słyszałem też, że ludzie używają tolueenu
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
550
Reaction score
298
Points
63
aceton jest zdecydowanie zalecany do celów strącania
 

mygodson

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2023
Messages
27
Reaction score
4
Points
3
1-fenyloaceton nie jest łatwo dostępny i można go poddać reakcji z 1-fenyloizopropanolem i chlorkiem metylosulfonylu w celu uzyskania metanosulfonianu, a następnie roztwór reakcyjny metylosulfonylu i metyloaminy może otrzymać produkt docelowy.
 
Top