Dziennikarze Reutersa

HEISENBERG

ADMIN
ADMIN
Joined
Jun 24, 2021
Messages
1,644
Solutions
2
Reaction score
1,706
Points
113
Deals
666
https://www.reuters.com/investigates/special-report/drugs-fentanyl-supplychain/
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Właśnie obejrzałem wersję filmową TUTAJ
Nie zapomnij polubić👎, jeśli go obejrzysz.
 

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
Zły raport może (prawdopodobnie przyniesie) negatywną, niechcianą uwagę na tym forum. Nawet jeśli jest to forum, widzą rynek i zakładają, że tak właśnie jest. Częściowo powodem, dla którego fent i inne niebezpieczne opioidy są obecnie tak rozpowszechnione, jest to, że rozprawiono się z opioidami na receptę, co spowodowało spadek podaży i gwałtowny wzrost cen. Ludzie cierpiący nadal odczuwają ból, a uzależnieni nadal będą chcieli go zażywać, więc oczywiście znajdą ulgę w bólu gdzie indziej. Każda wciśnięta pigułka w dzisiejszych czasach przyciągnie negatywną uwagę ze względu na rozpowszechnienie fent, a teraz nitazenów, które są silniejsze niż fent i nie mają jeszcze testów poza laboratorium. Następnie jest brorfina, która jest powszechna w tabletkach prasowanych i sprzedawana bez fent, ale są one równie niebezpieczne. Istnieje teraz mnóstwo różnych. Nie mam wątpliwości, że reporter szuka czegoś więcej niż tylko historii.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Bez względu na to, czego dziennikarz szuka, nie bierze pod uwagę potencjalnych konsekwencji. nie wystarczy mieć złych intencji. musisz aktywnie unikać wyrządzania krzywdy. wszystko, co zrobił ten artykuł, to poinformowanie ludzi, gdzie zdobyć prekursory fent. nawet spójrz na tytuł. wiem, że ma to na celu przedstawienie kryzysu fentanylu (jak również forum) w negatywnym świetle, ale nie możesz mi powiedzieć, że zarobienie 3 milionów przy stosunkowo niewielkiej inwestycji nie jest przynajmniej trochę atrakcyjne.

z drugiej strony, jestem w pełni przekonany, że dekryminalizacja każdego narkotyku (w odniesieniu do osobistych ilości) uczyniłaby rynek o wiele bezpieczniejszym. kartele i inni główni dealerzy nie byliby w stanie prosperować (przynajmniej w takim stopniu, w jakim robią to obecnie), a to dobra rzecz. wszystko, na czym im zależy, to zarabianie pieniędzy. Prawdziwie wolny rynek nakłada ograniczenia na ludzi, którzy chcą nas uciskać. nie tylko uciskać, ale nas zabijać. niezależnie od tego, jakie są ich intencje, podobnie jak ten tak zwany "dziennikarz", nie dbają o konsekwencje swoich działań. nie zdają sobie sprawy, że nie można wycenić ludzkiego życia. nie wiem, jak oni śpią w nocy.

Szczerze mówiąc, uważam, że drobni dilerzy również mogą być niepotrzebnie okrutni, ale zazwyczaj oszukują ludzi na znacznie mniejsze sposoby. może dostaniesz nieszkodliwy, ale nieskuteczny produkt, ale nie mają krwi na rękach. większość dilerów, których spotkałem na tej stronie (i około połowa tych, których spotkałem irl) jest autentyczna, a czasem nawet hojna. Dostrzegam sentyment stojący za wojną z narkotykami, ale tylko w przypadku oszustów wciskających fent, zeny i inne INHERENTLY szkodliwe chemikalia. ludzie tak bardzo przekręcają tę logikę. tak, inne narkotyki również mogą być szkodliwe, ale nie w takim stopniu jak fent i jego analogi. to jest gówno, z którym musimy się rozprawić.

btw, gwoli wyjaśnienia, nie wszyscy dilerzy są okropnymi ludźmi, ale zdałem sobie sprawę, że są to głównie ci, którzy oszukują ludzi na dużą skalę i / lub tną swoje gówno rzeczami, które mogą cię zabić. jeśli większe ilości zostaną zdekryminalizowane, muszą istnieć pewne regulacje. to samo z prekursorami. tak naprawdę nie widzę ludzi wrzucających fent w prekursory czy cokolwiek innego, ale widziałem zbyt wiele wątków "ta osoba jest oszustem", a nawet sam Reuters sprzedał cukier stołowy. fakt, że te chemikalia są nielegalne, daje ludziom o wiele więcej miejsca na kłamstwa i kradzież. to sprawia, że scena narkotykowa jest o wiele gorsza. zbyt wielu ludzi wyznaje filozofię "pieniądze są wszystkim", kiedy musimy współpracować przeciwko większemu złu.

dekryminalizacja jest niezbędnym pierwszym krokiem, ale sama w sobie nie wystarczy. musimy naprawić stygmatyzację. musimy pokazać ludziom, że nie wszyscy uzależnieni, dilerzy i producenci są złymi ludźmi. dlaczego udowadniamy im, że mają rację? wiem, że to nie wszyscy (zwłaszcza nie większość osób czytających to), ale jest to wystarczająca liczba osób, aby wpłynąć na nasz wizerunek. nie pomaga to, że ci ludzie mają o wiele większą władzę niż użytkownicy i dilerzy na małą skalę. Nie chcę zabrzmieć jak komuch, ale prawo musi się zmienić albo musimy przeprowadzić jakąś rewolucję. Wiem, że to idealistyczne, ale nie mogę wymyślić lepszego rozwiązania. czy mamy po prostu siedzieć i czekać, aż ktoś nas naćpa i umrzemy? Najgorsze jest to, że kiedy ludzie giną w ten sposób, to oni są obwiniani. to w jakiś sposób "ich wina", że biorą narkotyki, kiedy moglibyśmy uczynić je bezpieczniejszymi. to jest morderstwo.

Przepraszam, musiałem się trochę wygadać :x
 
Last edited:

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Nie mam tego, ponieważ nie płacę za usługi subskrypcyjne (jestem biedny i rozrywka powinna być darmowa), ale może zobaczę, czy mogę to piracić :x

dzięki za sugestię ^_^
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Gdzie są kartele, gdy ich potrzebujesz? ☠️😁
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
514
Reaction score
278
Points
63
Nie jestem złym człowiekiem, ale właśnie zrobili ze mnie "dobrego człowieka o złych intencjach", a ponieważ nie jest to pierwszy raz, kiedy jestem osobiście obrażany przez prasę, jestem pewien, że mogę sprawić, że będzie pachnieć jak "stęchłe siano", z którego mam historyczną reputację.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Dziennikarze poszukują "czerni i bieli", a rzadko kiedy sytuacja jest tak jednoznaczna. Żyjemy w szarym społeczeństwie, więc dla nich jesteśmy absolutnie "tymi złymi". Nigdy nie skrzywdziłem żadnej duszy, kocham moją matkę, płacę podatki, ale są jeszcze inne rzeczy, które czynią mnie szarym. W takich chwilach jesteśmy zmuszeni do wyboru strony, gdy zadaje się nam te pytania bez ogródek i naprawdę wierzę, że cały nasz połączony gniew z tego powodu jest całkowicie uzasadniony. Prawdziwa porażka pomysłowości całego społeczeństwa, wszystko, co robi, to cofanie (bardzo potrzebnej) narracji na temat narkotyków, kto wie, jak długo. Pieprzyć Reutersa.
 
Top