Question Idei de afaceri alternative care utilizează escrow, criptografie și siguranță

prophet

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Mar 31, 2024
Messages
68
Reaction score
62
Points
18
Deals
13
O întrebare, sau cred că este mai degrabă un sondaj. Am observat că o majoritate a piețelor utilizează doar XMR. Care este preferința dvs. atunci când utilizați cripto? Și dacă ar exista o altă modalitate de a efectua tranzacții escrow fără utilizarea cripto, dar rămânând totuși anonime, ar avea cineva o idee despre cum să facă acest lucru și, dacă da, ar fi posibil să se pună în aplicare? Evident, banii cash și dead drops sau dead drops și tranzacționarea produselor de valoare egală sunt bune. Dar pentru o piață online trebuie să existe o modalitate de a pune în aplicare un sistem integrat sigur care să conecteze diferite părți ale lumii unde se pot face tranzacții care să mențină pe toată lumea în siguranță, deoarece chiar și utilizarea XMR are riscuri. În cele din urmă, minimizarea riscurilor pentru cumpărători și vânzători deopotrivă ar trebui să fie un obiectiv pe care îl împărtășim cu toții, chiar dacă acest lucru înseamnă să pierdem un mic profit pe ici pe colo. Cred că pare o nebunie, dar, crescând în această afacere, am fost învățat să pun oamenii mai presus de profituri și, mai presus de toate, să minimizez riscurile, chiar dacă asta înseamnă să pierd câțiva bani.
 

alpino

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Oct 17, 2023
Messages
84
Reaction score
90
Points
18
Deals
16
Dacă doriți să vă protejați anonimatul utilizați "portofele reci ' cele mai bune în opinia mea este Edge portofel este nici o verificare KYC sau încredere portofel, am auzit că Trezor portofel funcționează la fel, dar nu am încercat încă. Dacă primiți bitcoin swap la monero, dar cel mai bun mod este de a accepta doar XMR mai sigur și mai mici taxe cu nici o excange nevoie de ea. o altă alegere este Electrum portofel pe Tails.Edge portofel este cel mai bun și are taxe foarte mici.:)
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
O mulțime de piețe utilizează XMR cu escrow-ul piețelor. Cred că acest lucru se datorează faptului că acesta este cel mai bun lucru în acest moment. Totuși, cred că tranzacțiile sunt o idee foarte interesantă
 

QueenNefer

Don't buy from me
Member
Joined
May 13, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Cum ar funcționa tranzacționarea? Aveți vreo idee?

Lucrăm în prezent la o structură complet nouă, cu standarde complet noi în ceea ce privește confidențialitatea și anonimatul.

Orice idee este apreciată
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
502
Reaction score
235
Points
43
Sunteți vânzător? Cred că ai putea face schimb cu un alt vânzător în vrac, astfel încât fiecare dintre voi să aibă o varietate de produse pentru clienți
 
Top