mai are cineva dor de anii 2000

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
ar putea fi o prostie să postez asta, dar mă îndoiesc că aș putea fi identificat cu ușurință + am eliminat datele exif, dar iată un exemplu de camere de cartofi care sunt mai drăguțe decât cele de înaltă rezoluție ^^;
VYBSeP3Uvt
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Ecranul mare de înaltă rezoluție îți oferă maximum de beneficii. Nu-ți văd fața drăguță, văd o pată
 

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Joined
Aug 14, 2023
Messages
48
Solutions
1
Reaction score
40
Points
18
Deals
3
Îmi amintesc și, uneori, îmi doresc din nou acele zile. au fost ani în care m-am luptat să mă stăpânesc de dependențele mele. nu întotdeauna un moment bun. a existat o curbă de învățare. cred că am avut un pager.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Mă bucur foarte mult că (sper) ești într-un loc mai bun acum :c dependența activă este cea mai rea

Nu cred că am deținut vreodată un pager, cel puțin nu din câte îmi amintesc
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Există dependență bună și dependență rea. Dependența bună începe prima și cea mai răspândită, însă cea rea câștigă putere (droguri grele precum MDPV)
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Da, cu siguranță erau vremurile bune. Obișnuiam să-mi uit telefonul acasă și să nu-mi pese
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Îmi iau telefonul peste tot unde merg, dar aș putea la fel de bine să-l las acasă pentru că nu-mi place să-l folosesc decât dacă sunt complet liber. oamenii se supără pe mine pentru că îi las la livrare timp de peste 5 ore, dar... nu e o chestie personală. nu e că nu-mi plac, doar că am o viață în afara telefonului meu și a ig-urilor pe care majoritatea oamenilor le înțeleg greu. Da, astăzi oamenii sunt mai accesibili ca oricând, dar ușurința accesului nu înseamnă neapărat că nu sunt ocupați. nici măcar nu e ca și cum oamenii îmi trimit mesaje despre ceva important. dacă e o situație serioasă, poți vorbi cu mine în persoană... nu mă voi opri din ceea ce fac ca să răspund la acel videoclip "amuzant" pe care mi l-ai trimis. du-te dracului.

Urăsc această cultură de genul "oh, trebuie să vorbești constant cu partenerul/prietenii tăi". este un lucru foarte nou și nu ajută pe nimeni. relațiile funcționau bine, dacă nu chiar mai bine, înainte de smartphone-urile moderne și de social media. atât de multe relații sunt disfuncționale pentru că oamenii se așteaptă ca partenerii lor să lase totul baltă pentru a le trimite mesaje. NU mă vei prinde făcând asta pentru un bărbat și nu mă aștept ca cineva să facă asta pentru mine. un partener ar trebui să fie o prioritate, dar niciodată prima ta prioritate. dacă cineva nu este capabil să respecte asta, atunci nu merită să fie în viața ta deloc
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
"un partener ar trebui să fie o prioritate, dar niciodată ur prima prioritate."
Partenerul Whole Love este prioritatea mea play chem.
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Sincer, și eu sunt la fel când răspund la mesaje. Întotdeauna m-am gândit că, dacă îmi trimiți mesaje, nu cauți informații de care ai nevoie de la mine imediat. Recunosc că nu mă pricep deloc să răspund oamenilor, uitând să-mi închid telefonul din modul silențios și aproape niciodată nu ascult mesajele vocale. De obicei, doar sun oamenii înapoi. Cred că nici eu nu știu de ce îmi iau telefonul peste tot?

Am fost cu o fată în urmă cu câțiva ani, care a vrut ca eu să aibă că life360 pe telefonul meu. Motivația ei a fost că eu călătoream. L-am urât. L-am dezinstalat constant. Apoi am găsit o aplicație care ar falsifica locația mea gps. După aceea mi-am pus mereu locația în altă țară. Nu e de mirare că relația nu a durat.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
da, telefonul meu este întotdeauna pe "nu deranjați" și nu sunt activ pe nicio rețea de socializare. probabil că cea mai ușoară modalitate de a mă contacta este telegram și sunt pe ea doar de câteva ori pe zi, dacă nu sunt ocupat... ^^;

De asemenea, ew, îmi pare rău că a trebuit să se ocupe de asta. am fost în relații cu tipi rlly supraprotective și a învățat pe calea cea grea că minciuna nu va face nimic, dar face ambele părți nefericit. trebuie doar să găsiți pe cineva ale cărui priorități se aliniază cu a ta. tbh am probleme de încredere, dar dacă am fost atât de paranoic pur și simplu nu ar fi într-o relație. de ce să te stresezi așa? dacă cineva vrea să înșele, o va face indiferent de "măsurile preventive" pe care le-ai pus în aplicare. am văzut asta în atât de multe relații. lasă-i să se trădeze pe ei înșiși în loc să încerci să-i oprești:

nu uitați, nimeni nu vă poate fura partenerul, doar problema voastră!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Foarte adevărat! Dacă devii nebun verificându-ți partenerul sau trecând prin telefonul său, este timpul să renunți. Probabil că nu se va îmbunătăți și nu merită stresul!
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Oh, Doamne, mă simt deja bătrân... O să argumentez că N64, GameBoy și telefonul seethrough "nu" sunt din anii 2000, ci din anii 90, nu contează!
Sunt de acord că sufletul a părăsit majoritatea lucrurilor și eu însumi o atribui în mare parte exodului în masă al tăietorilor de cablu. Nimeni nu mai primește nimic în același mod, nimeni nu merge la serviciu și spune: "Ai văzut noul episod al emisiunii X?" Ei spun: "Frate, trebuie să te uiți la emisiunea X, te rog, uită-te la ea, TE ROG" Tu spui "bine" și apoi nu o mai faci, sau oamenii pur și simplu nu spun nimic pentru că nu vor să întrebe. Se ajunge ca nimeni să nu mai vrea să vorbească cu celălalt, fiecare are "click-ul" lui și gata. Trist. Sper că anii 30 nu sunt atât de răi..lol
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
ce ai spune că sunt? mai vechi?

și da, am impresia că nimeni nu mai vrea să încerce lucruri noi, e al naibii de trist... btw este numele tău de utilizator o referință 2 kurt vonnegut? este autorul meu preferat c:
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
121
Reaction score
86
Points
28
Există o generație între Millenial și Gen-X:
"Microgenerarea dintre Millennials și Generația X este adesea denumită "Xennials" sau "Oregon Trail Generation." Xennials sunt considerați a fi o generație "de vârf", născută aproximativ între sfârșitul anilor 1970 și începutul anilor 1980. Aceștia prezintă caracteristici atât ale Generației X, cât și ale Generației Millennials, făcând o punte între aceste două cohorte generaționale mai mari".
S-a dovedit a fi un loc ciudat pentru mine, se pare că nu pot găsi pe nimeni în lumea reală care să aibă un trecut similar
în ceea ce privește numele: shhhhh... dar da lol
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Acești oameni par a fi foarte relaxați, nu am întâlnit niciodată unul, dar am auzit despre ei. am întâlnit generații x și mileniale, dar nu unul dintre ei încă. personal sunt din generația z ^^;

aș vrea să pot spune că fac parte din același grup. ai gusturi grozave în materie de cărți! cartea mea preferată de la el este Slapstick (este și cartea mea preferată în general, la egalitate cu No longer human de Osamu Dazai)
 

OperationHasj

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Joined
May 1, 2024
Messages
5
Reaction score
2
Points
3
Da, foarte mult.... De data asta e nașpa
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nu, nu îmi lipsesc lucrurile și momentele învechite din viața de zi cu zi, ci mă aștept la lucruri mărețe care vor urma. Cum ar fi inteligența artificială care primește un suflet și ne repară. Istoria tehnologică va dispărea în băncile noastre de memorie odată cu viața noastră. nostalgia limitărilor. Nu sufletul meu să rămână blocat în trecut (primitiv).
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Așadar, nu mi-e dor de dial up sau de dischete, dar nu te face nostalgic să vorbești despre asta?
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Sunt un suflet amărât cu un trecut rău și îmi pasă de obținerea unui bine pentru mine și poate pentru alții. Nostalgia mă face să fiu mai risipit și neliniștit de primitivism. Sunt preocupat de rezultate. Respect interesele învechite ale altora. A mea este să-mi amintesc de o civilizație albă de vârf a Occidentului care, prin sentimente feminine (de stânga), i-a lăsat pe nefericiții anti-popor să se stabilească pentru a ne fura și ruina. Întotdeauna este același rezultat cu aceștia. Singapore știe că sunt imposibil de justificat simpla lor prezență. Citesc graficele IQ și demografia, totul este logic, input output. Mă feresc de cei nefericiți (nu de ucraineni, totuși).
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Bine, destul de corect. Pot să empatizez cu punctul tău de vedere
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Nu pot spune dacă mi-e dor de cine eram și cum mă simțeam și/sau dacă mi-e dor de porecle și de îmbarcarea noilor tehnologii.
Un pic din amândouă, poate. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
Nu îmi lipsește cine eram pentru că eram foarte tânăr lol, dar cu siguranță îmi lipsește modul în care vedeam lumea, iar o mare parte din asta era tehnologia
 
View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
De acord, îmi lipsește și modul în care vedeam lumea
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Posibila tehnologie (sănătoasă) a fost mai rea "cu un an înainte".
Ea devine mai bună - nu mai rea. Sunteți blocat în trecutul rău.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nu vă înțeleg motivul pentru această afirmație majoră.
Todays tech este atât de mult mai jucăuș și distractiv decât înainte.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
uitați-vă la exemplele din mesajul original + ik acest lucru nu este rlly 2000s, dar în windows xp u ar putea schimba cursorul și mi-e dor de rahat de genul asta...
 
Top