Question Cum să creșteți duritatea metamfetaminei după cristalizare

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Vă rog să mă ajutați să îmi îmbunătățesc unele cunoștințe, deoarece în prezent nu pot găsi nicio soluție relevantă.

După ce am tot încercat să recristalizez D-metamfetamina, de fiecare dată s-a transformat în cristale albe transparente (aproape complet transparente, ca sticla), am cerut unui producător local să verifice eșantionul meu și mi-a spus că gustul produsului îndeplinește cerințele, dar cristalele trebuie recristalizate. Este mai greu. La ce părți ale sintezei ar trebui să acord atenție sau ce metode pot fi utilizate pentru a crește duritatea cristalelor?

Întrebări suplimentare:
Cristalizez D-metamfetamina. După finalizarea fiecărei cristalizări, scot solidul și păstrez lichidul rămas și îl pun în frigider pentru a cristaliza din nou. Aceste produse sunt, de asemenea, D-metamfetamină, corect, și pot continua să se cristalizeze. Este corect până când uleiul D-metil devine complet cristal?

Vă rugăm să ne sfătuiți, vă mulțumim pentru ajutor
 

VICE

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
May 12, 2024
Messages
7
Reaction score
0
Points
1
Din nefericire, cea mai mare parte a D-meth de pe stradă nu este 100% d-meth. O mulțime de produse conțin aditivi pentru a crește duritatea. În trecut am văzut msm și recent noi aditivi care vor trece testele de bază.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Deci, practic, dacă D-metamfetamina nu utilizează aditivi pentru a-și crește duritatea, propria sa duritate va fi fragilă. Nu este foarte tare?
Deoarece nu am un instrument care să testeze duritatea, nu știu care este duritatea produsului meu.

Dacă se adaugă aditivi pentru a crește duritatea, în ce proces ar trebui să-i adaug și ce substanțe ar trebui adăugate pentru a crește duritatea?
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
879
Points
113
Deci îl produceți din p2p? fenilacetonă?PMK? p2NP? Atunci jumătate ar trebui să fie D și jumătate L. Este posibil să racemerizați L-meth în D,L-meth și să extrageți D din el din nou, dar este scump sau un proiect de lungă durată. dacă utilizați acid D-tartaric și solvent nepolar, atunci da, cristalele ar trebui să fie D. Dacă cristalele sunt clare, înseamnă că sunt de înaltă puritate, de obicei. Motivul recristalizării este creșterea unor cristale mai mari, iar șmecheria constă în răcirea lentă și apoi lăsarea timp îndelungat. Aceste cristale uriașe au nevoie de o lună pentru a crește
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Am obținut P2P prin 5449+acid fosforic și am utilizat reducerea NaBH4 pentru a obține metamfetamină, apoi am utilizat acid L-tartric pentru a separa bazele libere ale L și D.
 
View previous replies…

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Cum se face separarea cu l tartric puteți explica vă rog
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Trebuie să decideți ce acid tartric doriți să utilizați pentru separare, L și D. După diferite separări de acid tartric, părțile solide și străine sunt omologi diferiți.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Sunt de părere că l tartaric
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Dacă utilizați acid L tartric (87-69-4), solidul obținut după amestecare este acid L- și L-tartric. Puneți întregul bol în frigider timp de o zi, scoateți-l, adăugați puțin metanol și amestecați, utilizați o pâlnie filtrantă pentru a separa solidul de metanol. Baza liberă D-metil poate fi obținută prin adăugarea lichidului la o soluție de hidroxid de sodiu.
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Utilizați apă pură pentru recristalizare, nu utilizați niciun reactiv chimic și mențineți soluția la o temperatură stabilă, nu mai mare de 25 de grade. Soluția este plasată într-o stare sigilată de mai mult de 95% pentru a încetini evaporarea. Evitați lumina.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Atunci când apa este utilizată ca solvent, nu este necesar să se crească temperatura apei și să se mărească concentrația de saturație? Modul natural de volatilizare a apei, dacă cantitatea de recristalizare la un moment dat este de 2 ~ 3 kilograme, cât timp va dura pentru a finaliza volatilizarea?
 
View previous replies…

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Depinde de cât de mare este cristalul de care aveți nevoie. După ce soluția de metil este saturată termic, se adaugă 1%-2% apă. Cheia durității constă în rata de evaporare și dacă există vibrații. Cu cât este mai lentă, cu atât este mai silențioasă. Cu cât este mai lungă, cu cât cristalul este mai mare, cu atât este mai dur. Se recomandă utilizarea soluției rămase timp de 5-7 zile pentru următoarea recristalizare.
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Care va fi cel mai bun mod de a încetini
 

hacke8

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Feb 26, 2024
Messages
117
Reaction score
30
Points
28
Temperatură scăzută și etanșare
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Ok, voi încerca o recristalizare în viitorul apropiat și soluție apoasă de metil saturată termic pentru sigilarea completă pentru a vedea dacă poate fi mai stabilă și mai dură în recristalizare
 

door

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 25, 2024
Messages
18
Reaction score
2
Points
3
Nu puteți explica mai multe detalii despre etanșare? Vreți să spuneți etanș?
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Data viitoare când voi face o cristalizare, voi înregistra videoclipul meu de cristalizare. Cred că modul de utilizare a videoclipului va fi mai clar pentru toată lumea.
 

InnocentBystander23

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 14, 2023
Messages
23
Reaction score
10
Points
3
Sunt interesat să văd videoclipul dvs. despre recristalizare. Anunțați-mă când voi fi disponibil, vă rog și vă mulțumesc
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Mă pregătesc, dar echipamentul meu este foarte rudimentar. Poate că videoclipurile sunt doar fragmente. Ați produs cu succes D-METH?
 

FENTAMAS

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 2, 2024
Messages
84
Reaction score
64
Points
18
Dacă doriți să obțineți răspunsuri relevante, trebuie să furnizați cel puțin cele mai importante detalii.
Ce ar putea fi în acest caz? hmmm... Presupun că... este o nenorocită de FORMĂ SALINĂ!
Deci despre ce anion vorbiți? Tartrat, bitartrat, clorhidrat, poate vreun picrat exotic?
Nu văd niciun indiciu.
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
În principal, doresc să cunosc pașii dvs. în recristalizare și cum să cresc duritatea produsului final (deoarece duritatea produsului meu nu este foarte bună)
 
Top