Question Cum să creșteți duritatea metamfetaminei după cristalizare

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Vă rog să mă ajutați să îmi îmbunătățesc unele cunoștințe, deoarece în prezent nu pot găsi nicio soluție relevantă.

După ce am tot încercat să recristalizez D-metamfetamina, de fiecare dată s-a transformat în cristale albe transparente (aproape complet transparente, ca sticla), am cerut unui producător local să verifice eșantionul meu și mi-a spus că gustul produsului îndeplinește cerințele, dar cristalele trebuie recristalizate. Este mai greu. La ce părți ale sintezei ar trebui să acord atenție sau ce metode pot fi utilizate pentru a crește duritatea cristalelor?

Întrebări suplimentare:
Cristalizez D-metamfetamina. După finalizarea fiecărei cristalizări, scot solidul și păstrez lichidul rămas și îl pun în frigider pentru a cristaliza din nou. Aceste produse sunt, de asemenea, D-metamfetamină, corect, și pot continua să se cristalizeze. Este corect până când uleiul D-metil devine complet cristal?

Vă rugăm să ne sfătuiți, vă mulțumim pentru ajutor
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,308
Solutions
4
Reaction score
881
Points
113
Deci îl produceți din p2p? fenilacetonă?PMK? p2NP? Atunci jumătate ar trebui să fie D și jumătate L. Este posibil să racemerizați L-meth în D,L-meth și să extrageți D din el din nou, dar este scump sau un proiect de lungă durată. dacă utilizați acid D-tartaric și solvent nepolar, atunci da, cristalele ar trebui să fie D. Dacă cristalele sunt clare, înseamnă că sunt de înaltă puritate, de obicei. Motivul recristalizării este creșterea unor cristale mai mari, iar șmecheria constă în răcirea lentă și apoi lăsarea timp îndelungat. Aceste cristale uriașe au nevoie de o lună pentru a crește
 

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Am obținut P2P prin 5449+acid fosforic și am utilizat reducerea NaBH4 pentru a obține metamfetamină, apoi am utilizat acid L-tartric pentru a separa bazele libere ale L și D.
 
View previous replies…

chef learner

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 9, 2024
Messages
43
Reaction score
3
Points
8
Dacă utilizați acid L tartric (87-69-4), solidul obținut după amestecare este acid L- și L-tartric. Puneți întregul bol în frigider timp de o zi, scoateți-l, adăugați puțin metanol și amestecați, utilizați o pâlnie filtrantă pentru a separa solidul de metanol. Baza liberă D-metil poate fi obținută prin adăugarea lichidului la o soluție de hidroxid de sodiu.
 
Top