cum se transferă apaan la A-oil ?

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
îl găsiți în polonia
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
pentru că este imposibil pentru mine . Nu am loc pentru asta. și am nevoie doar de puțin ulei . Am 1 kg de apaan în posesia mea . Mă așteptam să fie un pic mai simplu.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Am creat acest lucru pentru a lua 20g natriumhidroxid cu 80g de apă corect?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
20 g NaOH la 100 ml volum de apă. Aceasta este metoda de obținere a uleiului de bază liberă APAAN din sarea APAAN.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Mulțumesc G
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Dar ... nu veți obține ulei de amfetamină (amfetamină freebase). veți obține doar APAAN freebase.
Pentru a converti APAAN în amfetamină freebase trebuie să faceți acele lucruri pe care le considerați prea complicate. Îmi pare rău, dar chimiei nu prea îi pasă de așteptările tale :/
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Adică, turnați 20 g NaOH în 100 ml cilindru de măsurare sau pahar și turnați apă pentru a ajunge la 100 ml. Este corect.
 
Last edited by a moderator:

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Există o diferență în valoarea ph între uleiul A și uleiul B ?
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Uleiul B este neutru ph 6-7, iar A ar trebui să fie cel puțin ph 11
 

btcboss2022

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 15, 2022
Messages
650
Solutions
1
Reaction score
657
Points
93
Deals
8
Oamenii spun de cele mai multe ori că, pe măsură ce un ulei A are un PH mai ridicat, calitatea sa este mai mare; din experiența mea, în mod normal, acest lucru este adevărat, dar nu cunosc exact explicația chimică sau tehnică pentru acest lucru.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

Mulțumesc pentru răspuns.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16
Dacă nu vă supărați, am dori să vă mai punem câteva întrebări:

A) Ce mashine recomandați în afară de pahare și pâlnie sepataroty? De asemenea, ce mashine recomandați pentru a evapora DCM?

B) NaOH aq trebuie să aibă 20%? Dacă are un concentrat mai mare, cum îl putem amesteca pentru a stabiliza concentrația?

C) În timpul evaporării DCM, câte grade vor fi utilizate?

D) Ne puteți oferi un ghid pas cu pas exact cu privire la cantitățile de appan, dcm, naoh aq care vor fi utilizate?

E) Care este randamentul așteptat al metodei pe care o recomandați?

Suntem puțin confuzi deoarece bucătarul nostru ne-a dat sarcini de a organiza formamid sau de a produce formamid cu A) formatul de amoniu & amoniac sau B) amoniac & acid formic.


Există mai multe metode de apaan? Suntem în căutarea celei mai ușoare metode pentru o producție industrială.

Sincer,

Aaron Stevens
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Ce căutați? La ce sinteză vă referiți? Am spus mai sus cum să obțineți baza liberă din forma de sare.
 

aaronstevens

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 18, 2022
Messages
67
Reaction score
126
Points
33
Deals
16

Întrebam despre această metodă de sinteză:

Puneți într-un pahar de laborator, adăugați o porțiune de DCM și o soluție ~20% NaOH aq, uleiul dvs. se va rezolva în DCM. Împărțiți straturile prin pâlnie sepataroty și evaporați DCM. Veți obține ulei cu bază liberă.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Mașină Rotovap
Este mai bine să utilizați o soluție de până la 50% NaOH. Aveți nevoie de manual cum să preparați 50% apă NaOH?
Depinde de prezența sau absența vidului. Dacă aveți o presiune de 1 atm - 35-39 * C, dacă vidul - puteți aplica o temperatură mai scăzută, dar suficientă pentru a o evapora.
Da. Luați cantitatea dvs. de APPAN și adăugați soluție de NaOH aq (ar trebui să fie la temperatura camerei sau la o temperatură mai scăzută) până ajungeți la pH 12-13. Se amestecă 5 minute și apoi se adaugă x1 (volumul de APPAN) de DCM. Se agită și se amestecă soluția în pâlnia separatoare. Se scurge stratul de DCM (se spală urmele din pâlnie cu DCM) și se adaugă aceeași cantitate de DCM la stratul de apă și se repetă extracția. Apoi, combinați extractele DCM și evaporați solventul în aparatul rotovap sau pe o baie de apă. Veți obține o bază fără APPAN.
95-100% cred
Ce metodă? Pentru a converti apaan în bază liberă sau pentru a-l converti în amfetamină?:unsure:
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43

mai aveți apaan ?
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Dragă DocX,
Îmi puteți spune, vă rog, ce trebuie să fac pentru a obține amfetamina-freebase?
există o modalitate de a obține amfetamina-freebase / ulei de la p2np?
Vreau să fac freebase în cantități mari și nu găsesc cea mai bună cale pentru asta.
V-aș fi foarte recunoscător
cele mai bune salutări
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Dragă G.Patton,
Văd că aveți cunoștințe vaste, vă mulțumesc mult pentru că le împărtășiți.
Aș dori să cunosc metodele de conversie a APAAN sau P2NP în amfetamină fără bază/ulei (1-10L&10-100L).
sunt gata să obțin toate cunoștințele de care am nevoie poate aveți câteva sfaturi ce trebuie să citesc pentru a înțelege cu adevărat procedura metodelor pe care le recomandați.
vă mulțumesc foarte mult în avans
cele mai bune regads
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Da, există o cale. Sau, mai degrabă, mai multe modalități. Uitați-vă la secțiunea "amfetamine" de pe acest forum. Există o cale în care folosești nitrat de aluminiu și de mercur și alta în care folosești borohidridă de sodiu și clorură de cupru.
 
Top