cum se transferă apaan la A-oil ?

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Dacă obțin ulei A din P2NP pe calea Al/Hg, ce trebuie să fac după adăugarea NaOH pentru a elibera baza liberă și a obține un ulei A foarte curat? Cum pot depozita uleiul A? Cred că este un produs foarte instabil.
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
În primul rând, mulțumesc foarte mult pentru răspuns.
Am căutat aproape peste tot și nu prea găsesc unde trebuie să mă opresc că am baza liberă/ulei pe care îl puteți converti adăugând doar acid sulfuric (modul pe care îl cunosc este 1L A-OIL+2L Methanol + 330-400ml acid sulfuric (depinde de calitatea uleiului) .
##############################################################################
Am văzut videoclipul cu metoda Al/Hg, pasul de mai jos este freebase-ul de care am nevoie (stratul superior)?
5:16-6:13 - Alcalinizare. Reacția are loc cu degajare de căldură. Resturile de aluminiu care nu au reacționat vor intra suplimentar în reacție cu alcali și vor încălzi amestecul, precum și vor crea subproduse.
În procesul de lăsare a amestecului să se odihnească după alcalinizare, separarea în straturi vizibile are loc în 30 de minute. pH-ul stratului superior trebuie să fie de 11-12.
#########################################################################
oricum am citit că reacția exotermică nu ar putea face față cu cantități atât de mari (10-100litri).
există, de asemenea, un subiect pentru a converti bmk în bmk-freebase, dar acest lucru nu este amfetamine-freebase, nu?

Mulțumesc mult pentru răspuns, nu pot fi suficient de recunoscător
cele mai bune salutări
Pantona
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Vreți să spuneți 10-100L de masă de reacție? Reacția exotermă produce prea multă căldură la o scară mai mare de 100g de sarcină p2np.
corect, este vorba de o substanță diferită
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Pentru stocare, ar fi logic să se elimine mai întâi amfetamina din sare și să se convertească în bază liberă atunci când este necesar, cred? La urma urmei, sarea este stabilă. Dacă se dorește curățarea bazei libere, nu ar fi rezonabilă distilarea cu aburi? Sau distilarea în vid? Sau pur și simplu o extracție acidă/bazică - convertiți-o în sare, recristalizați-o și apoi (indiferent de motiv) bazificați-o din nou în freebase.

Chiar nu știu de ce cineva ar dori să se oprească la stadiul de bază liberă și să nu săreze produsul. Sarea este stabilă, poate fi recristalizată și purificată mai ușor fără riscul de descompunere.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ei bine, dacă doriți neapărat amfetamină freebase, nu adăugați acid. Dar baza liberă este delicată și se va descompune mai ușor decât sarea, deci chiar nu înțeleg de ce este mai dorită decât produsul final sărat.
Îmi pare rău, dar am ajuns la o fundătură aici. Nu am experiență sau cunoștințe în chimie la o asemenea scară. Este dincolo de cunoștințele și interesul meu. Să sperăm că experții de pe acest site vă pot ajuta!
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Da, dar mulți oameni de aici fac doar ulei A, iar acest ulei este vândut peste tot la Dealeri și ei fac p... pastă din el. Habar n-am ce găozar a avut ideea asta. Dar aș vrea să știu ce trebuie să fac pentru o bază liberă foarte curată.

Ca să știu ce nu fac oamenii ăștia, pentru că pur și simplu nu le pasă ce fel de mizerie este în produs plus descompunerea la care este expus freebase-ul pe care utilizatorii îl trag pe nas. Îmi pot imagina foarte bine că uleiul este mai ușor de contrabandă.

Distilarea cu abur sau distilarea în vid ar trebui să ducă la pierderi mari de randament, iar temperatura nu ar trebui să depășească 60°C.
O altă extracție A/B ar fi probabil cea mai bună soluție pentru a produce freebase curat.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Îmi pare rău, am fost puțin obosit când am încercat să vă răspund la întrebări. Să încercăm din nou.

1. Răspunsul la scara reacției rămâne totuși valabil. Nu am nicio experiență în chimia medicamentelor pe scară largă, așa că nu vă pot ajuta cu adevărat în acest sens.

Da! Exact. Atunci când soluția de reacție este amestecată cu amfetamină de bază, se produce freebase (ulei A). Acesta plutește în partea superioară a soluției și poate fi separat.
Rețineți însă că acest strat conține și diferite impurități și produse secundare. În mod normal, acesta este tratat cu acid după separare pentru a produce sarea de amfetamină. Sarea este mult mai rezistentă decât baza liberă uleioasă și nu se va descompune în timpul depozitării. De asemenea, atunci când sarea este produsă, aceasta poate fi recristalizată (dizolvată într-un solvent încălzit și apoi răcită, producând cristale noi, mai curate de sare. O mare parte sau toate impuritățile rămân în lichid.) pentru a o curăța.

Dacă se dorește, sarea poate fi refăcută în ulei freebase după curățare, pur și simplu dizolvând-o într-o cantitate minimă de apă și apoi adăugând hidroxid de sodiu până la un pH din nou în jur de 11. Se va forma din nou un strat superior de freebase. De data aceasta, uleiul va fi curat. Dar nu pentru mult timp. În timp, acesta se va descompune încet în subproduse urât mirositoare și posibil toxice, iar acestea vor ajunge în produsul final păstoasă atunci când se adaugă din nou acid sulfuric. Sunt doar etape suplimentare și chiar nu înțeleg de ce cineva ar dori să producă ulei A în loc de sare de sulfat de amfetamină.
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Am făcut o mulțime de cercetări zilele trecute și mi-am dat seama că nu am căutat substanța potrivită. Cred că am căutat bmk freebase, ceea ce se poate cumpăra de pe darknet pentru a produce "speed-paste". dar cred că de aceea nimeni nu știe ce este adevăratul speed pentru că nu este adevăratul ulei de amfetamină.

Pentru că uleiul A este mai puțin vandabil decât speed-ul normal și în cele mai multe cazuri oamenii nu îți vor plăti munca.

Vă mulțumesc foarte mult pentru timpul acordat și pentru răspunsuri, m-au ajutat să înțeleg că nu este ceea ce am căutat și mă fac puțin curios să produc eu însumi cu această metodă, deoarece nici eu nu cunosc adevăratul speed.
 

MadHatter

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 4, 2021
Messages
442
Solutions
1
Reaction score
410
Points
63
Ei bine, amfetamina freebase (A-oil) este tot amfetamină, doar că într-o altă formă decât cea salină. Amfetamina se transformă în sare prin adăugarea de acid la baza liberă. Dacă adăugați acid sulfuric, obțineți sulfat de amfetamină. Dacă adăugați acid fosforic, obțineți fosfat de amfetamină. Apoi se recristalizează sarea pentru a o purifica și apoi se usucă sarea curată pentru a obține o pulbere fină și uscată de amfetamină pură.

"Pasta de viteză" este o substanță nedefinită pe care am înțeles-o întotdeauna ca fiind doar sare de amfetamină umedă. Un chimist priceput evaporă solvenții după ce sarea a fost formată. Dacă le lăsați, o mare parte din greutate va fi compusă din solvenți și nu din amfetamină. De asemenea, aceasta poate fi umedă din ulei freebase care nu a fost transformat în sare. Aceasta se va degrada în timp și va lăsa doar impurități în sare. Deci, practic, doar o formă mai murdară de amfetamină. Oamenii ar putea crede că este o formă mai curată și mai "brută" de amfetamină, dar acest lucru nu este corect. Este doar un produs murdar și înmuiat de la chimiști răi.
 

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Sunt complet de acord cu tine, dar cei mai mulți oameni nici măcar nu sunt chimiști, cunosc o mulțime de oameni care o fac ca și cum ar fi descrisă și nici măcar nu știu ce este scara ph, iar acest lucru este foarte trist pentru că otrăvesc oamenii încet, dar sigur. Și dacă le dai oamenilor cea mai "pură" amfetamină pe care au primit-o vreodată, ei spun că e un rahat pentru că nu simt efectele derivatelor.

Deci, dacă obțineți freebase pe calea p2np, puteți cristaliza amfetamina în același mod ca în cazul "uleiului a" public?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Domnule, uleiul A nu este nimic ca amfetamina freebase, dar acest ulei A nu este foarte stabil și
se descompune și se contaminează, freebase-ul sau A-oil-ul nu ar trebui să fie depozitat sau transportat peste graniță în sticle, pentru că atunci este doar freebase murdar care nu mai este curățat înainte de vânzare.
Freebase trebuie transformat imediat în sulfat fosfat sau clorură.
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
Am cumpărat mulți ani ulei de A făcut din apaan de la aceeași sursă, a fost întotdeauna de aceeași calitate
este mult mai sigur să expediați uleiul A decât produsul final. În toți acești ani, nimic nu a mers prost.
Și îl puteți depozita pentru o perioadă foarte lungă de timp în sticle de sticlă, în vid 2 ani fără probleme.
Dar asta este istorie astăzi pentru că nu mai există apaan
și acum au creat din produse diferite și da, asta îl face instabil astăzi
 
Last edited:

pantona123

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 25, 2022
Messages
14
Reaction score
3
Points
3
Dragă Pennywise,
sunt total de acord cu tine, dar realitatea nu este așa, realitatea este așa cum a spus Saul.
a-oil este mai bun pentru transport și furnizorii de pe străzi nu vor cumpăra produsul finit. ei vor a-oil pentru a-l face ei înșiși pentru că îl pot întinde cu ceva rahat pentru a face mai mulți bani.
până acum toată lumea producea amfetamină din uleiul creat din
și am avut de-a face cu el pentru o lungă perioadă de timp și știu că este foarte stabil, ai cumpărat vreodată ulei de pe darknet?
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
Unul și același produs, dar ambele cu proprietăți materiale diferite, interesant, nu știam că așa ceva este posibil... Literatura de specialitate spune, de asemenea, ceva diferit, produsul este stabil numai dacă este depozitat corespunzător, la -20°C. -->sursă

Da, desigur, văd avantajele contrabandei cu ulei, mai puțin spațiu, mai puțină greutate și poți da vina pe cumpărător dacă marfa nu devine bună în cele din urmă, deoarece trebuie să răspundă el însuși pentru asta.
Și nu, nu am cumpărat niciun ulei de pe darknet, pentru ce? Dar pot să fac această afirmație pentru că am curățat deja destule lucruri care au fost făcute din acest ulei și întotdeauna există, pe lângă extender, murdărie de sinteză cu în lucruri și într-adevăr o mulțime de ea, dezgustător.
Există două posibilități: fie uleiul nu este vândut pur, nu a fost prelucrat și curățat în mod corespunzător, fie uleiul a fost descompus în timpul transportului și depozitării greșite. Ambele posibilități se pot întâlni, desigur, de asemenea. Sau vă îndoiți, de asemenea, că există diferite purități ale uleiului?
 

chefkoch

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Trebuie să spun, aici sunt unii experți pe drum care chiar mă fac să râd și alții care sunt de fapt, dar nu comentează așa ceva...

"vreau să fac un ulei din apaan dar cu doar câțiva pași pentru că mă aștept să nu fie o lucrare complicată" ...

APAAN sunt destule, la fel ca instrucțiunile pentru a-l converti, cred că creatorul topicului nu va face niciodată un singur gram de amfetamină din kilogramul său de apaan...

a-oil , b-oil , amuzant , eu studiez chimia , nu am citit sau auzit așa ceva... amfetamina-bază este "A"-Oil sau A-Bază... și se poate cristaliza prin precipitare ( sulfat, fosfat, clorhidrat ) , în funcție.
 

ACAB

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 27, 2022
Messages
291
Reaction score
167
Points
43
După cum se menționează în pagina unu a acestui fir, "A-oil" și "B-oil" sunt nume de stradă, astfel încât, în calitate de studiu chemie veți ști doar numele, atunci când aveți contacte cu dealerii care le vinde, mulți oameni nu știu cum se face acolo lucrurile.
Btw, nu am auzit niciodată de "B-oil" înainte, așa că nu știu ce este.
A-oil este amfetamina freebase sau amfetamina base, este foarte popular să o vândă dealerilor, care fac o pastă dezgustătoare din ea și astfel utilizatorii acestei paste cred că asta e mare lucru din cauza discuțiilor stupide ale dealerilor și a cantității mari de cofeină pentru "kick".
Dar acești copii prostuți nu știu ce rahat murdar iau. Sunt un mare susținător al produselor curate de pe piață, avem nevoie de o revoluție ca cea cu MDMA în anii 2000. Gata cu rahatul în drogurile noastre! Aduceți chestii bune sau mâncați singuri. Avem nevoie de multă lămurire cu privire la ce este un speed bun și ce este rahatul murdar de ulei A, majoritatea oamenilor nu știu asta.
 

chefkoch

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
"B-Oil" am, de asemenea, într-adevăr absolut niciodată auzit, a-oil încă are sens undeva.... Dealerii se concentrează, de asemenea, pe optimizarea profitului, sănătatea lor, joacă pentru ei de obicei nici un rol... Da, este murdărie.

Din punct de vedere pur tehnic, nu este dificil să tăiați baza de amfetamină înainte de a o preda dealerului care crede că are un produs pur.
 

chefkoch

Don't buy from me
New Member
Joined
Aug 4, 2022
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
HgCl² ar fi mai bun, dar și nitratul este bun...


Puteți chiar să utilizați mercurul elementar pentru a face amalgam de aluminiu, nu numai sărurile sale.
Pentru aceasta trebuie să faceți pH-ul apei acid, 4-5 cu HCL, apoi funcționează și cu mercur lichid, dar poate dura un pic mai mult.
 

Selassi

Don't buy from me
Resident
Joined
May 10, 2022
Messages
102
Reaction score
53
Points
28
B-oil este limbajul de stradă pentru BMK
 

Saul

Don't buy from me
Resident
Joined
May 1, 2022
Messages
325
Reaction score
133
Points
43
de la uleiul B la uleiul A se adaugă doar acid formic 85%
iar de la uleiul A la produsul final ("speedpaste") se adaugă doar (metanol) și acid sulfuric 96%
 
Top