Sinteza metamfetaminei din efedrină sau pseudoefedrină

RWG13

Don't buy from me
Resident
Language
🇷🇺
Joined
Mar 26, 2024
Messages
15
Reaction score
7
Points
3

Bună, mulțumesc pentru ghid.
Este posibil să se utilizeze white spirit în loc de toluen?
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Orice solvent nepolar va funcționa. În funcție de faptul dacă este mai greu sau mai ușor decât apa, vă va spune dacă va fi deasupra sau sub stratul Aquias al soluției dvs. atunci când este combinat. Trebuie să vă asigurați că extrageți stratul corect!
 

PseudoMicroGravity

Don't buy from me
Resident
Joined
Jul 28, 2023
Messages
39
Reaction score
35
Points
18
Scuze, am vrut să spun: "Orice solvent nepolar care nu se amestecă bine cu apa va funcționa. Nu sunt sigur ce înțelegeți prin white spirit, vă referiți la "white gas" sau la combustibilul de tabără Coleman, atunci răspunsul este da. Nu este cel mai bun solvent, deoarece trebuie să încercați să alegeți unul care lasă cât mai puține reziduuri, dar cu siguranță va funcționa.
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
Sincer, este o risipă a bietului fosfor, folosiți doar HI obținut din acid fosforic și NaI. Am o întrebare, dar aluminiul nu ar funcționa ca înlocuitor al fosforului, deoarece ar genera AlI3 la fața locului, care apoi se reacționează cu apa pentru a forma HI
2Al+3I2> 2AlI3; 2AlI3 +3H2O> Al2O3+6HI: . cineva ar trebui să se uite în ea im kinda curius dacă funcționează în cazul în care da, ar fi un upgrade major și accesibilitate și cost. u poate avea nevoie pentru a modifica procedura ușor tho.
de asemenea, ca o dovadă ușoară a conceptului ima încerca să facă unele iodură de metil cu ea ca un substitut im deffo nu makin meth lol
 
Last edited:

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
probabil, de asemenea, gon face un nou fir pe acest mai târziu
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
De ce se spală sulfatul de sodiu în figura 17
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Sulfatul de sodiu calcinat se referă la
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Pot să întreb dacă tot nu există sediment alb atunci când introduc clorură de hidrogen? Care este problema? Mulțumesc.
 

catalyst4232

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 26, 2023
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Dacă ați făcut totul corect până în acest moment, prima mea presupunere este că aveți umiditate în solventul nepolar care trebuie eliminată înainte de protonare. Orice umiditate prezentă vă va dizolva hcl
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Vă mulțumesc foarte mult pentru îndrumare, domnule profesor
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Toluen, l-am sigilat cu sulfat de sodiu anhidru și l-am uscat timp de mai mult de 12 ore. De ce există încă apă
 

CCL4 huffer

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 19, 2024
Messages
73
Reaction score
26
Points
18
sulfatul de sodiu îl usucă doar până la un anumit punct, de asemenea, dacă a fost destul de umed înainte de a avea nevoie de o cantitate destul de mare, îl usuc cu sulfat, îl destilez și apoi îl usuc în continuare cu sodiu și atunci când aveți nevoie de el, îl destilați.
Bănuiesc că faci un gringard, deoarece mă îndoiesc că ai nevoie de el atât de mult pentru majoritatea celorlalte cazuri.
 

ZMI_AA0B

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 24, 2024
Messages
75
Reaction score
5
Points
8
Domnule profesor, pot să vă întreb dacă nu există sediment alb atunci când introduc clorura de hidrogen? Știți care este motivul?
 

pugzarmyl

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 9, 2024
Messages
22
Reaction score
9
Points
3
Nu este prea puțin iod? Am văzut că alte rețete folosesc de obicei 2 g de iod pentru 1 g de efedrină.
 

Bmth

Don't buy from me
New Member
Language
🇺🇸
Joined
Aug 24, 2024
Messages
10
Reaction score
1
Points
3
Postarea în firul "Sintesis Metamfetamin dari Efedrin dengan Menggunakan I2 dan H3PO2" http://bbzzzsvqcrqtki6umym6itiixfhn...edrine-by-using-i2-and-h3po2.10423/post-68374
C2GyEk4Igb
 
Top