Am nevoie de ajutor pentru o metodă P2NP + Prima încercare (poze)

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Vreau doar să adaug o actualizare pe o sinteză similară.
Am amestecat,
142 benzaldehidă
100ml nitroetan
7 ml n-butilamină

Și am amestecat la temperatura camerei timp de 6 ore.
Am observat o culoare portocalie frumoasă, așa că am adăugat 100ml de IPA și am pus în congelator peste noapte.
M-am trezit cu un amestec rece ca gheața de 0 cristale.

Deci, nu 1 să renunțe am scos RM din congelator și pune într-un balon rb pe o baie de apă și a adăugat un condensator de reflux.
Când a început refluxul, nu sunt sigur de temperatura exactă, dar aproximativ 80 de grade celcius, am adăugat 25 ml de Gaa și am continuat timp de 4 ore.

După reflux, am pus-o direct în congelator pentru a se trezi într-o masă solidă de cristale murdare

Le-am filtrat pe un buchner cu vid și le-am spălat cu IPA rece.

Am pus 100 ml de IPA într-un pahar și am adăugat toate cristalele spălate și am încălzit până când toate s-au dizolvat la aproximativ 70-80 grade Celsius și le-am pus înapoi în congelator.

În câteva minute se formează cristale ca niște ace și voi afișa greutatea totală după ce am coborât complet la temperatură și am refiltrat și uscat.

Am vrut doar să adaug acest lucru pentru a le spune oamenilor să nu renunțe la RM dacă nu obțineți cristale prima dată. Voi adăuga o selecție a cristalelor formate până acum!
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
AQLJ5n2oPT
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Înainte de a fi pus în desicator
 

Attachments

  • paY0M5TzwV.jpg
    paY0M5TzwV.jpg
    1.2 MB · Views: 111
  • HZyt3idf2D.jpg
    HZyt3idf2D.jpg
    1.3 MB · Views: 112

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Bună,

cu n-butilamină la temperatura camerei este de fapt metoda mea preferată, deoarece randamentele sale sunt perfecte și produsul dvs. va fi atât de curat încât recristalizarea nu va fi necesară deloc.

Motivul pentru care nu a funcționat pentru dvs. este din cauza timpului. fără încălzire externă, trebuie doar să lăsați să stea într-un loc întunecos timp de aproximativ 5-6 zile și apoi totul va fi deja cristalizat fără răcire.
 

Evilcarrot2

Don't buy from me
New Member
Joined
Oct 15, 2022
Messages
32
Reaction score
15
Points
8
Mulțumesc pentru răspunsul dvs. din păcate, fiind primul meu p2np real, am fost nerăbdător, dar am notat în mod corespunzător. Voi încerca rute diferite când voi găsi mai mult nitroetan
 

TotalSynthesis

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 17, 2022
Messages
82
Reaction score
46
Points
18
Ei bine, pot înțelege asta. de multe ori nici eu nu vreau să aștept atât de mult. dar dacă timpul nu contează, prefer întotdeauna n-butilamina la rt
 
Top