Sinteza P2P din eteri de glicidat BMK

Andrzej

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 3, 2023
Messages
10
Reaction score
5
Points
3
Ieri am încercat metoda cu microunde și, de fapt, rezultatul este interesant.
În pahar am amestecat 20g 5449-12-7 și 20mL de acid orto-fosforic 85%.
Am pus în cuptorul cu microunde (700W), și am setat puterea cea mai mică. 5 -7 secunde de încălzire și 10-15 secunde de pauză pentru amestecarea și răcirea amestecului deoarece temperatura era prea mare. În total, 1 minut de încălzire activă.
După încălzire, s-au adăugat 50 ml de apă distilată.
Apoi s-a extras cu eter dietilic (3x20mL) și s-a spălat cu saramură (3x100mL).
Se usucă cu sulfat de magneziu și se evaporă eterul:
LfjNs2FD9c

Am obținut un produs foarte frumos, dar numai 7 g din 20 g de pulbere.
Am încercat din nou și am încălzit în cuptorul cu microunde mai mult - 2 minute, dar nu a fost nicio diferență - același randament (mi-a fost teamă de supraîncălzire, deoarece o căldură prea mare în cuptorul cu microunde duce la crearea unei suprafețe solide, transparente, asemănătoare sticlei, care nu poate fi îndepărtată din cuptor).
Există vreo metodă de îmbunătățire a randamentului în cuptorul cu microunde? Pentru că acum este încă între 30-40%?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Am făcut acest lucru ieri și am obținut aproape exact același rezultat. Un lucru pe care l-am observat totuși este că atunci când nu am amestecat-o imediat părea că se formează mai mult p2p, dar după amestecare nu a revenit la suprafață. Un fel de emulsificare cu stratul inferior sau o observație greșită din partea mea?
 
View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
confundați uleiul glicidat cu uleiul p2p? =)
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Nu știu. Nu au existat niciodată decât 2 straturi, un strat de jos alb tulbure și un strat galben deschis deasupra. Nu a existat niciodată ceva maro ca în alte fotografii. Este posibil ca p2p să nu fie p2p, deoarece nu sunt familiarizat cu p2p și nu l-am testat în niciun fel. Ce este uleiul glicidat? Acid glicidic?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Sunt destul de sigur că a făcut fotografia la temperatura camerei.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Mai exact, există un amestec de p2p și acid glicidic, din acest motiv acesta nu cristalizează la temperatura camerei
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Am o mulțime de acid fosforic 75%, pot să îl destilez la 85% sau ar trebui să îmi distrug acidul?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Prima încercare în cuptorul cu microunde mi-a obținut un randament scăzut, așa cum a fost raportat. Am încercat o a doua încercare.

40g 5449-12-7 și 40ml acid fosforic au fost plasate într-un flacon erlenmeyer de 250ml și lăsate să reacționeze în timp ce se agită. După ce producția de CO2 s-a oprit, balonul a fost plasat într-un cuptor cu microunde de 800 W la cea mai joasă setare timp de 1 minut, apoi a fost scos și amestecat. După ce s-a stabilizat, a fost readus în cuptorul cu microunde pentru încă un minut, amestecat și readus din nou pentru ultimele 2 minute. Absolut nici o separare de data aceasta și RM a dobândit o ușoară nuanță de carne. Miroase puternic a P2P totuși

Vezi atașamentul 3uofqpMhAN.jpg

Am de gând să torn puțină saramură
 
View previous replies…

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Cum a ieșit?
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Am încercat același prod.but este un bitch.had un mesaj de la vânzătorul meu, de la un client shes primit și am de gând să dea că un try.but au un sentiment ciudat de traseu .1.1 bmk 1kg apă 1kg naoh și 1kg hcl .stir at roomtemp pentru 2hr .then stirr la 90C pentru 3 hr și apoi opriți amestecarea.brown oil poate fi folosit direct pentru pasul nex. Voi încerca în curând, dar nu sunt atât de shure despre primul pas și partea hcl .but maby încerca să swich că cu acid phosforic.didnt testa încă, dar a venit direct de la vânzător și ea / el nu ma dezamăgit tho.for produse delivery shes one of a kind.so im tended to think it will be profitable.but im puzzled about it by the info I got here to so .... il let you know how it turned out if you like
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Separat, încă randament de rahat. Chiar mai rău decât înainte
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Ați încercat aburirea cu apă a cetonei din balon?
 
View previous replies…

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Nu. laborator aici sau sticlărie. Doar 2 erlenmeyers,
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
Cum ați izolat cetona?
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Nu am mers atât de departe, fie se separă în straturi de la sine (tentativă 1), fie o face dacă adăugați puțină saramură și un pic mai multă sare
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
178
Points
43
poate exista un amestec de cetonă și acid glicidic, este necesară curățarea.
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Vorbind despre CAS 5449 12 7
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Omul acest rahat este, deși obtinerea richt.or sunt eu singurul care are un timp greu obtinerea-l până peste 65%? Beare cu mine im aving o picătură de ego aici de la nu-l obține până și de lucru ca im folosit pentru a.feel atât de rău de lucru cu it.but auzit că dacă ai richt este una dintre cele mai mari pulberi yealding.but acestea sunt storys nici o confirmare pe orice colegii
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Rahatul mă ține treaz de săptămâni acum. am nevoie de niște yealds bune până acum
 

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
46
Points
18
Dar pentru ceea ce am auzit. ar trebui să se facă totul la temperaturi scăzute. cum ar fi în intervalul de 90C. im puzzelend aici. am înțeles că pentru a face ulei foarte curat, dar obtinerea unui bun traseu stabil yealding peste 65% este un chalange real
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
Data viitoare voi basifica
 
Top