Syntéza alprazolamu (Xanax). V malom rozsahu.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Zaujímala by ma aj správa
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Už len čakám, kým mi príde chloroacetylchlorid a budem mať všetko, čo potrebujem. Napíšem o tom malú správu, chcem to zväčšiť na x100, takže sa s tým budem hrať aj po syntéze v malom meradle. Mám prístup k veľkému množstvu 2-amino-5-chlórbenzofenónu a som ochotný sa podeliť , ako aj možno urobiť video o tejto syntéze.

Verím, že je to veľmi dôležité, aby sa to ľudia naučili, možno keďže alprozolam je taký lacný na výrobu, viedlo by to k menšiemu počtu tyčiniek Xanax s prímesou fentanylu. Ostáva len dúfať. Je dôležité poznamenať, že hlavný prekurzor, 2-amino-5-chlórbenzofenón, NIE JE plánovaný prekurzor!!!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Existuje "plánovaný" a potom "sledovaný". Dlhý, dlhý zoznam sledovaných chemických látok. Dokonca aj acetón a 40 % peroxid vodíka sú sledované (v závislosti od časti objemu nákupu). Takmer všetko bezvodé je sledované. "Prečo ten a ten potrebuje 4 litre bezvodého hydrazínu dodané do svojho *bytu?" Nepečú sušienky; to je isté...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
V poriadku, urobil som prvú časť syntézy alprazolamu, ktorá zahŕňala postup "bez rozpúšťadla". Do zlúčeniny benzofenónu som v priebehu 30 minút nakvapkal chloroacetylchlorid. Potom som pridal uhličitan draselný a octan amónny a nechal som to miešať 2,5 hodiny. Prefiltroval som a premyl vodou. Získal som približne 75 % výťažok nordiazepamu. Potvrdené pomocou MP a TLC.

Teraz budem nordiazepam premieňať (po chuťovom teste ;)) na 1-acetyl-7-chlór-1H-benzo 1,4 diazepín. Ten potom prevediem na alprazolam pomocou monohydrátu hydrazínu. Tento krok budem robiť vonku lol.

Tento krok zopakujem, ale zväčším ho na x10. Uverejním fotografie.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ahoj :). Pred niekoľkými mesiacmi sme sa tu v sekcii komentárov spojili.
Tvoj profil je pre DM zatvorený, môžeš sa mi ozvať? Mám nejaké veci, o ktorých by som chcel diskutovať!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Nová aktualizácia:

Časť I z III, dávka 003 (konverzia na nordiazepam)

Použitý postup:

"K intenzívne miešanému 2-amino-5-chlórbenzofenónu (6,93 g, 1 mmol) sa pri izbovej teplote za podmienok bez rozpúšťadla počas 30 min po kvapkách pridával chlóracetylchlorid (35,8 ml, 2 mmol) a priebeh reakcie sa sledoval pomocou TLC. Po ukončení reakcie sa k zmesi pri izbovej teplote za podmienok bez rozpúšťadiel pridali NH4OAc (6,85 g, 3 mmol) a K2CO3 (12,5 g, 3 mmol) a miešali sa 2,5 h. Po ukončení reakcie, ako to ukázala TLC, sa pridala voda (300 ml) a produkt sa filtroval, premyl ďalšou vodou (2x 500 ml) a vysušil. Produkt sa získal vo vysokom výťažku a čistote (výťažok 94 %)"


Je zaujímavé, že čím viac škálujem, tým je nordiazepam žltkastejší.

Každopádne som použil zvyšok môjho chloroacetylchloridu (500 ml sa dostáva cez noc) až na výrobu nordiazepamu. Stalo sa niečo zvláštne... zvyčajne je roztok bledožltý, ale tentoraz mal roztok červenooranžovú farbu. Roztok stuhol! Možno sa spotreboval všetok chloroacetylchlorid? Napriek tomu som pokračoval v umývaní. Skončil som so žltkastým kryštalickým práškom, ktorý má stále správny bod topenia. Čakám, kým mi príde Dragendorffov reagent v spreji, ktorý mi uľahčí TLC analýzu. Nakoniec som získal 20 g nordiazepamu z uvedenej šarže (003) a celkovo 15,3 g zo šarže 01-003.

Časť II z III, šarža 002 (acetylácia nor diazepamu)

Postup použitý pre šaržu 002:

"K intenzívne miešanej zmesi nordiazepamu (1) (2,7 g, 1 mmol) sa pridala prášková zmes K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) a anhydridu kyseliny octovej (prebytok 40 ml, 2 mmol). Priebeh reakcie sa sledoval pomocou TLC. Po ukončení reakcie (3 h) sa pridala voda (3x100 ml) a 1-acetyl-7-chlór-5-fenyl-1H-benzo[e][1,4]diazepín-2(3H)-ón (2) sa ľahko izoloval jednoduchou filtráciou s 3x20omL premytím vodou vo viac ako 80 % výťažku s vysokou čistotou. Produkt sa v ďalšom kroku použil bez purifikácie."



Šarža 001 pre časť II bola 1/10 rozsahu pre šaržu 002, jej postup je jednoduchý. Môj laborant zabudol dať filtračný papier na fritovaný lievik a časť produktu prešla. Vodu sme opätovne prepustili späť do filtra. So šaržou 001 nie som príliš spokojný, v zlúčenine vidím cudzí materiál a výťažok bol veľmi nízky (40 %).

Šarža 002: Nechávam to bežať cez noc.

Záver: Keď zhromaždím 20 g acetylovaného nordiazepamu, začnem ho premieňať na alprozolam. Úplná správa s videonávodom sa objaví čoskoro

*Dve pridané fotografie sú porovnaním medzi časťou I, dávkou 002 a 003. Šarža 002 bola žltá a zostala v roztoku, zatiaľ čo šarža 003 mala tmavo oranžovú farbu a stuhla.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Zabudol som pridať fotografiu pre časť I Dávka 003, len na porovnanie farieb.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Výborne sa na tom pracuje, skutočne vynikajúca práca.

Nemôžem sa dostať cez prvý krok tejto syntézy, stále končím s bielym práškom MP 118 až 121, ktorý považujem za 2-(chloroacetamido)-5-chlórbenzofenón.

Máte pre mňa nejaké tipy, kde by som mohol robiť chybu, prosím?

Vašu pomoc by som veľmi ocenil.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Prvý krok acylácie by som vykonal v cyklohexáne.
Zmiešaním 2-amino-5-chlórbenzofenónu v cyklohexáne a pomalým kvapkaním chloroacetylchloridu.


V metóde ste napísali
chloroacetylchlorid (1,2 ml, 2 mmol)
1,2 ml chloroacetylchloridu je 1,7016 g, čo nie sú 2 mmol.
Molárna hmotnosť chloroacetylchloridu je 112,94.
Ideálny pomer pre acyláciu na 1 mol chloramínu nie je viac ako 1,26 mol chloridu v prítomnosti rozpúšťadla.
Prítomnosť rozpúšťadla umožňuje kontrolovať teplotu a získať dobrý výťažok vďaka teplotnej stabilite a absencii gumovania.

Cyklizačný krok by som vykonal v suchom metanole s urotropínom.
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Koľko ml metanolu na gram benzofenónu by ste pridali povedzme 5 ml na gram?
A koľko hexamínu?

O prvú časť tejto syntézy som sa pokúsil už pekných párkrát s rovnakým výsledkom, sivobiely prášok s m.p. od 118 do 121.

Vzdal som sa tejto syntézy, ale po opätovnej návšteve tohto vlákna a po tom, čo som videl vynikajúci pokrok, ktorý urobil agilent1100DAD, to skúsim ešte raz.

Zistil som, že "gumovanie" zmesi bez rozpúšťadla je veľmi ťažké, dúfam, že nejaký alkohol pomôže.

Takže len pre upresnenie po pridaní chloridu k benzofenónu pridajte metanol, uhličitan draselný, octan amónny a hexamín?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
No ja mám napríklad otázku, ak je výroba alprazolamu taká jednoduchá a nákladovo efektívna, prečo je ho taký nedostatok?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
I nformácie o výrobe všetkých druhov benzínu
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Aký suchý bol octan amónny a aká bola jeho čistota?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
O prvú časť tejto syntézy som sa pokúsil niekoľkokrát bez úspechu, stále dostávam sivobiely prášok mp 118 g 121.

Ovplyvnia v 1. časti tejto syntézy stopy vody v regentoch úspech? Ako dôležité je mať všetky regenty úplne bezvodé?

Octan amónny, ktorý mám, má 97 %, mohol by to byť problém?
Sušil som ho v exsikátore s guličkami silikagélu pri teplote 35 až 40 °C.
Je tento octan amónny v poriadku, alebo si myslíte, že potrebujem octan amónny, ktorý má 99 %+ ?

Mal som problém s tým, že zmes "bez rozpúšťadiel" gumuje, ťažko sa mieša (nemám miešanie nad hlavou), môže to byť tiež problém?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Ospravedlňujem sa, viem, že odpovedám na vlastnú otázku, ale regenty, ktoré neboli úplne bezvodé, by nemali mať na túto syntézu žiadny vplyv, pretože akékoľvek stopy vody v kontakte s chlóroacetylchloridom by rýchlo hydrolyzovali na plyn HCL, čím by sa stali bezvodými.

Keď sa použije nadbytok chloroacetylchloridu, nemalo by na tom záležať, že?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Mohol by byť acetylchlorid vhodnou náhradou, keď ide o acetyláciu 2-zložkového amínu na acetylový terciárny amín?
Takisto, nebolo by v prvom kroku potrebné použiť chlorid kyseliny 2-aminoctovej na vytvorenie imínu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Ako vysoko sa dá táto syntéza reálne škálovať?
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Haló, už som vyskúšal prvý krok syntézy bez rozpúšťadla.
BEZ ÚSPECHU, Je veľmi ťažké zmiešať prvé dve činidlá bez akýchkoľvek rozpúšťadiel.
Stala sa z toho veľmi lepkavá hmota, ktorá sa už nedala miešať.
Po nejakom čase som pokračoval v tomto prvom kroku. Môj výsledok vyzeral dobre, ale v laboratóriu, kam som ho poslal, mi povedali, že
výsledok je len 2-amino-5-chlórbenzofenón.

Takže som si dal veľa práce, aby som zmenil optický vzhľad 2-amino-5-chlórbenzofenónu....

Možno s tým má niekto lepšie skúsenosti ako ja.

Alebo možno má niekto iný spôsob syntézy alprazolamu.

S pozdravom
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Za tieto informácie vám veľmi pekne ďakujeme. Máte skúsenosti s výrobou alprazolamu?
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Skúsenosti áno, ale je to osina v zadku (plynný dusík, urotropín atď.) a je lepšie nájsť suroviny (čo je ťažké, Čína deathrow/India big fines). Stačí položiť otázky a ja sa pokúsim vysvetliť.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Mám veľký záujem o výrobu alprazolamu. Ale keď hovoríte, že táto syntéza - cesta neprinesie v Alprazolame, než mám záujem získať dobrú pracovnú cestu.
Mojím plánom je vyrábať alprazolam vo veľkom. Máte na to nejaké skúsenosti a obľúbenú cestu syntézy?
Zatiaľ vám veľmi pekne ďakujem. :)
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
áno, držte sa čínskeho patentu google, ktorý som poskytol v tejto téme, len musíte k týmto číslam pridať 20 % reakčného času :).

Indický syntetizátor je blbosť, nebude poskytovať nordiazepam.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Mohli by ste mi prosím poslať patent ešte raz, nenašiel som ho.
Zatiaľ vám veľmi pekne ďakujem. :)
 

wrinkledmost

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 18, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Čínsky patent: https://patents.google.com/patent/CN104130201B/en

Nevyrába alprazolam, v názve patentu sa uvádza, že je určený na "medziprodukty benzodiazepínových tioketónov alprazolamu".

Ak budete postupovať podľa krokov 1 a 2 v prevedení čínskeho patentu, dostanete 7-chlór-5-fenyl-1H benzo[e][1,4]diazepín-2(3H)-ón (nordiazepam)

Krok 3, ktorý vyžaduje ochranu dusíkom, len mení ketón nordiazepamu na tión, takže v kroku 3 vzniká:

7-chloro-5-phenyl-1H benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-thione

Nie som si tým stopercentne istý, takže ma opravte, ak sa mýlim.

@experimentsci ak máte problém s vytvorením nordiazepamu bez rozpúšťadla, použite čínsky patent, ktorý som uviedol, a urobte kroky 1 a 2 v prevedení
 
Top