Syntéza alprazolamu (Xanax). V malom rozsahu.

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
Zdokonalili sme technológiu a s istotou dosahujeme veľmi vysoké výťažky.
Ľahko získavam 2-amino-5-chlórbenzofenón zo 4-chlóranilínu a benzoylchloridu, ktoré sa veľmi ľahko syntetizujú samy. Výťažok na základe 4-chlóranilínu je 68 % 2-amino-5-chlórbenzofenónu (teplota topenia ~ 96 - 101 °C)

Po získaní 2-amino-5-chlórbenzofenónu ho umiestnim do reaktora s inertnou atmosférou so suchým rozpúšťadlom a po kvapkách pridávam chloroacetylchlorid za refluxného miešania a ochladzujem. Po ochladení premyjem oddelené kryštály rozpúšťadlom a rekryštalizujem v etanole + vode. Po získaní krásnych ihličiek 2-(2-chlóracetamido)-5-chlórbenzofenónu s teplotou topenia 123-126 °C...
Výťažok je 82 %.

2-(2-chlóracetamido)-5-chlórbenzofenón sa musí previesť na normetyldiazepam.
To sa robí veľmi jednoducho... 2-(2-chlóracetamido)-5-chlórbenzofenón sa umiestni do rozpúšťadla a pridá sa k nemu chlorid amónny, potom Urotropín. Všetko sa to dá na reflux za miešania, potom sa izoluje a vykryštalizuje normetyldiazepam. Výťažok normetyldiazepamu bol 76 % s teplotou topenia 217 - 219 °C.

Ďalším krokom je získanie tionordiazepamu.
Na tento účel sa pyridín naleje do reaktora vybaveného trubicou s chloridom vápenatým. Počas miešania zapnem ohrev a keď sa dosiahne požadovaná teplota, pridám dekasulfid tetrafosforečný... miešam 10 minút a po častiach pridávam normetyldiazepam. Po refluxe... ochladím a neutralizujem.
Filtrujem a rekryštalizujem Thionordiazepam s výťažkom 68 % s teplotou topenia 240-250 °C.

Posledná fáza je najjednoduchšia.
Thionordiazepam > Alprazolam

Thionordiazepam umiestnim do reaktora vybaveného trubicou s chloridom vápenatým a do reaktora nalievam suchý n-butanol a pridávam acetylhydrazid. Reflux, destilácia rozpúšťadla a izolácia alprazolamu. Získal som biely priesvitný hydrát alprazolamu s teplotou topenia ~ 120 °C po rekryštalizácii vo vode.
Mojou úlohou však bolo získať bezvodý alprazolam. Hydrát som sušil 24 hodín pri teplote 65 °C a získal som bezvodý alprazolam (kryštály stratili lesk) s teplotou topenia na teplomere 229 - 232 °C.
Ak sa rekryštalizuje z bezvodého rozpúšťadla, získame kryštály vo forme voľných dlhých ihiel.
Výťažok suchého alprazolamu bol ~ 75 %.

Vznik hydrátu alprazolamu sa dokazuje v IR spektre prítomnosťou širokého OH pásu pri 3420 cm - 1.
C17H13ClN4 - 2H2O (MW = 344,80).
Iná forma (pravdepodobne solvát) kryštalizuje z dioxánu s teplotou topenia 236 - 239 °C,
a z chloroform-metanolu s teplotou topenia 240 - 243 °C, malé ihličky...

Mám kompletnú technológiu na získanie alprazolamu s vysokým výťažkom a nízkymi nákladmi a dostupnými činidlami, ktoré sú ľahko dostupné vo verejnej sfére.
Rád predám takúto technológiu za 25 000 USD

Nezabudnite, že z 1 kg alprazolamu získate 500 tisíc tabliet s dávkou 2 mg, ktoré na čiernom trhu stoja najmenej 3 až 5 dolárov. 1,5-2,5m $
Náklady na takýto kilogram pri výrobe nie sú vyššie ako 300-400 USD. Veľké množstvo rozpúšťadiel sa regeneruje a opätovne používa.
 

bigrob

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
rýchla otázka k tejto syntéze
  • Hydrazínhydrát (N2H5OH) 4 mmol, 0,2 ml
Môžem dostať svoj monohyrdát hydrazínu 40 percent kvôli mojej polohe, môže sa to použiť
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý deň.
V akom rozpúšťadle?
 

bigrob

Don't buy from me
Member
Language
🇬🇧
Joined
Jul 30, 2024
Messages
7
Reaction score
1
Points
3
áno, myslím, že áno, pokúsim sa nájsť odkaz
 
Top