Chýba ešte niekomu rok 2000

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jan 1, 2023
Messages
63
Reaction score
45
Points
18
Áno, mann, všetko je pravda
Je to starnutie,že pri pohľade do minulosti vládnu staré časy?
Ruda by digitalizácia skurvila experiance života.
Za starých čias si chodil von,opíjal sa s ľuďmi okolo seba,stretával dievčatá alebo čo si si vyhliadol a fízloval ich.
Nie ako teraz, urobiť prvý dojem cez internet, doma v kresle... SÁM!!
A manipulácia televíziou,ktorá vám dáva nakousnuté názory, ako máte myslieť,bez toho, aby ste premýšľali a urobili si vlastný názor.
Fakt,je ľahké len nasledovať mainstreamový názor,ale premýšľate o vlastnom názore a nebojíte sa vyjsť za ním,a šancu dostať guľku alebo horšie.
Fuck the digital adiction to phones to.free your self,....
Ale ako?
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Myslím, že časť z toho je nostalgia, ale existujú vedecké dôkazy, ktoré naznačujú, že by sme nemali mať toľko času pred obrazovkou. nemám po ruke žiadne odkazy, ale stačí sa pozrieť okolo, dôkazy sú všade. cítim sa ešte horšie pre generáciu alfa a "deti s ipadom". v mladosti som bol tak trochu dieťa s ipadom, ale nebolo to také zlé ako teraz. áno, technológie môžu byť prospešné, keď sa používajú s mierou, ale nikto nechce obmedziť svoj čas strávený na obrazovke. prakticky žijeme online. bavím sa oveľa viac, keď idem von s kamarátmi a tak, ale mám tendenciu uzatvárať sa do seba, pretože nemám motiváciu a som psychicky chorý. byť stále v blízkosti technológií to len zhoršuje. je to začarovaný kruh a snažím sa z neho dostať ^^;
 
View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,307
Solutions
4
Reaction score
878
Points
113
Ani ja nepozerám televíziu. Možno ako-tak, ale nikdy nie hrané dramatické správy ect. Všetko je to propaganda, ktorá má za cieľ nahnevať vás na nesprávnych ľudí. Celá debata o tabletoch iPad.... si musíte uvedomiť, že v skutočnosti vieme hovno, ale najhlasnejší špekulanti sú zvyčajne tí najmenej kvalifikovaní. Je to niečo, čo je individuálne. Určite by každé dieťa nemalo byť pripútané k tabletu, ale poznám niekoľko takých, ktoré sú ans im to nesmierne pomohlo. Záujem dieťaťa o učenie je priamo úmerný jeho záujmu o predmet. Deti sa neučia násobilku preto, že im mama a otec pohrozili, že im niečo zoberú. Zaujalo ich to vo chvíli, keď videli, ako to robia Power Rangers, Blaze alebo My Lil Pony. Mám konkrétne príklady, ale je to príliš blízko k tomu, aby som sa doxoval, než aby som povedal veľa. Na koľko miest za desatinnou čiarkou poznáte číslo pí? Poznám 8-ročného chlapca, ktorý ho pozná na 35 číslic za desatinnou čiarkou. Koľko jazykov ovládaš? Poznám 6-ročného chlapca, ktorý hovorí a rozumie štyrom. Ten 8-ročný vie násobiť 4 x 4 číslice tak rýchlo, ako to dokážeš ty s kalkulačkou. Má to správne. Vláda hovorí, že sú to postihnutí, ale ja si myslím, že sú inak schopní. Všetko, čo vedia, sa naučili z tabletov. To 8yo programuje chatboty, ktoré si môžete stiahnuť z guithubu. Má kanál na YouTube. Nepotrebuje žiadnu pomoc, všetko zvládne.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Máš úplnú pravdu. ja som na internete od malička, ale keď som bol na základnej škole, asi polovicu učiva som získal z fyzických kníh, takže som možno trochu zaujatý. to, že mi zobrali elektroniku, mi nikdy nepomohlo, a ak niečo, tak mi to len uškodilo v šťastí (nie že by to záviselo od zariadení, ale bolo to na nič, keď som nemal tú možnosť) aj v učení. internet môže byť úžasný nástroj na vzdelávanie, ale je tam aj veľa obsahu, ktorý je na škodu mozgu. Deti jednoducho potrebujú rozvahu a veľa detí, ktoré poznám, ju práve nemá. viem, že existujú inteligentné deti, ako sú tie, ktoré ste vyzdvihli, ale ja ich osobne nepoznám (ak nerátam seba... nechcem, aby to znelo arogantne, ale keď som bol super mladý, zaujímal som sa o biológiu, presnejšie o biológiu človeka a rôzne choroby. ako to bol môj hlavný záujem od 4 do 8 rokov lol...)

a súhlasím, že vláda jednoducho rada prediagnostikuje, zveličuje a niekedy si aj vymýšľa duševné choroby, aby presadila lieky. je za tým väčšia agenda. chcú vytvoriť nemysliacich, homogénnych pracovníkov a takpovediac "udržať všetkých v jednej línii". veľmi skľučujúce. dokonca aj skutočné duševné choroby majú svoje výhody. mohol by som mať diagnózu schizofrénie (nikdy som nemal oficiálnu diagnózu, pretože nechcem lieky, ale spĺňam diagnostické kritériá a mal som psychotické epizódy, ktoré negatívne ovplyvnili môj život. veľa ľudí, ktorých poznám, si myslí, že je to spôsobené drogami, ale ja som vykazoval príznaky oveľa skôr, ako som začal brať nejaké drogy...) a hoci to má určite svoje nevýhody, tak trochu to pomáha môjmu umeniu a písaniu. je to naozaj expresívne a "surovejšie", myslím. navyše niekedy sa moja paranoja podobá skôr na intuíciu. je správna asi v 50 % prípadov... lol
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Neviem povedať, či mi chýba, kým som bol a ako som sa cítil, a/alebo či mi chýbajú prezývky a nástup na palubu nových technológií.
Možno tak trochu oboje. 😊
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
nechýba mi, kým som bol, pretože som bol veľmi mladý, lol, ale určite mi chýba, ako som videl svet, a veľkou časťou toho bola technológia
 
View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
áno, hardvér sa zlepšil. rýchlosť spracovania sa zvýšila. mnohé moderné technológie sú lepšie, o tom nikto nepolemizuje. len mi chýba "atmosféra" starých technológií. pripadali mi oveľa hravejšie a zábavnejšie. bolo toho oveľa viac, čo ste si mohli prispôsobiť. staré technológie mali nádejnú, radostnú víziu budúcnosti; moderné technológie túto víziu vzali a vykreslili ju šedivejšie a plochejšie ako kedykoľvek predtým.
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Nechápte svoj dôvod pre toto hlavné tvrdenie.
Dnešná technika je oveľa hravejšia a zábavnejšia ako predtým.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
pozrite sa na príklady v pôvodnom príspevku + ik this isnt rlly 2000s but in windows xp u could change the cursor and i miss shit like that...
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Technológie by sa mohli robiť menej a horšie ako dnes. Páči sa vám estetika so zlou technológiou, to je všetko, na čo sa odvolávate. Ja chcem vždy lepšiu. Strácate čas na zlú minulosť ~ ale naozaj sa vám páčia tie vaše blobby malé mobilné obrázky. Tá technológia sa mi zdá taká vzdialená od "skutočného sveta" v súčasnosti. nemám rád takéto sračky. Chcem, aby sa to ľahko podávalo, aby som mohol rýchlo robiť drogové obchody. Ty to chceš zase horšie. Žijem len raz(zatiaľ), tak načo strácať čas retardovanou nostalgiou
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Nostalgia môže byť niekedy hrejivou prikrývkou a niektorí z nás majú túto "prikrývku" radšej ako iní. Reálnemu svetu dochádzajú tienisté zákutia, do ktorých sa dá ukryť, a myslím si, že tí z nás, ktorí si zvykli, že to tak jednoducho je, túžia po tých starších, hoci jednoduchších časoch
 
View previous replies…

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Technologická singularita je bohatším útočiskom, ku ktorému sa všetci lesknú ako hviezdy. Sme na to sami? V tejto pozemskej chvíli sme ešte stále
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
máte dobrú poznámku, prečo tráviť toľko času túžbou po starých časoch, keď sú očividne preč a už sa nevrátia?
Myslím, že sme sa ocitli uprostred medzi vekmi: digitálne detstvo-->digitálna nezávislosť, Hrali sme sa v špine, keď sme mali otázku, na ktorú sme potrebovali odpoveď, išli sme do knižnice. Pamätám si, ako raz moja mama objednala "príručku" na prekonanie hry na NES, trvalo celú večnosť, kým sa k nám dostala, boli to len hárky papiera nahádzané dokopy, a predsa sme boli takí nadšení! kdežto teraz sa naše deti v tom narodili a je pre ne normálne, že dostanú akúkoľvek odpoveď, ktorú potrebujú, za pár sekúnd.

Sú to dve úplne odlišné výchovy, ja vám napríklad závidím váš veľmi pozitívny pohľad na túto dobu, v ktorej sa nachádzame @vis!
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Iste je tu história, ktorú si treba zapamätať a vážiť. To ja som zatrpknutý svojimi minulými skúsenosťami a musím byť v prítomnosti so všetkými naloženými do toho, čo bude ďalej. To ja som v tejto veci pokrivený. Chcem vedieť, čo je za tým, pre mňa určite viac ako rozklad a smrť. :cry: Som extrémny outsider v plášti a nechcem byť hacker na fidelis, je veľmi otvorená allright, ale príliš uvoľnená pre moju prísnu výdrž. Asi je aj tak nado mnou v životnej hodnote a ja som stratený. Prekliate ja. Off I Gooo
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
lol ste na seba príliš prísni!
 

Paz

Don't buy from me
New Member
Joined
May 14, 2024
Messages
3
Reaction score
3
Points
3
Istý múdry človek raz povedal niečo v tomto zmysle:
"Nebojím sa smrti. Bol som mŕtvy miliardy rokov predtým, ako som sa narodil, a vôbec ma to netrápilo"

Pre mňa je dôležité, čo sa z tejto horskej dráhy plnej zimomriavok a vzrušenia vlastne vykľuje.
Povedal by som, že to bola dobrá jazda. Dobrá zábava.
Najlepšie časy a najhoršie časy. ☺️

Všetky zážitky, od všedných až po vzrušujúce.
Emócie, silné, ako len môžu byť.
Aj keď rokmi ohlušené, ale stále ostro vymedzené samotnými kontrastmi, ktoré pôsobia.

TLDR: Všetko pominie, v dobrom aj v zlom, zmení sa to. 🤗
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Paz: Ďakujeme za povzbudenie. Ja som tmavý intelektuál. Cholerický vtip som naozaj. Budem však pracovať až do konca. Radostný nie som, nikdy nie som naozaj. Je to len zásterka, ak vyzerám šťastný. Mám ciele, ktoré dosiahnem viac-menej v prvom rade Vypracovaný drogový obchod. Je to nešťastne zlé. život ťažký. Som prísny. Neukazujte mi slabé fňukanie ako teraz.

Kurtovi: Nie! V bolesti verím. Musím dosiahnuť svoj zoštíhlený cieľ, inak sa definitívne odmlčím.
 

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 13, 2024
Messages
120
Reaction score
86
Points
28
Všetci pochádzame z rôznych oblastí života. Moje detstvo v porovnaní s väčšinou populácie považujem za veľkolepé. Zdalo sa, že môj život je tým posratejší, čím som starší a čím viac rozhodnutí som urobil, a teraz som tu!

Chcem tým povedať, že sa tu všetci medzi sebou úplne súkromne rozprávame o čomkoľvek, čo sa nám zachce. Máme sa naozaj dobre a zároveň veľmi zle. a @vis tvoj pohľad na život musí unavovať, prosím ťa, aby si sa utáboril v prírode alebo sa dokonca prešiel po lese. Nezabúdaj, že si tu teraz a môžeš zažiť všetko, čo môže byť okolo teba. Dovoľte, aby salva prírody upokojila vašu dušu!

Práve teraz som sjetý ako hovädo (ak to niekomu znie ako kázanie o homosexualite lol)
 

vis

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 21, 2023
Messages
146
Reaction score
102
Points
28
Teraz sa môj status stáva príliš komplikovaným na predvádzanie. Som úzko zameraný na ťažké ciele, zatiaľ čo mestské pohodlie. Oh, som do žien. Odpočívam. Porozprávajte sa s nepárnym pekným vláknom a buďte moots
 

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Joined
May 26, 2024
Messages
82
Reaction score
21
Points
8
začiatok roku 2000 boli najtvrdšie divoké párty v mojom živote. boli to roky X. toľko tanečných párty.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
354
Points
63
Kiež by som mohol povedať to isté lol, bol som dieťa v roku 2000 ^^;
 
Top