Sinteza heroina iz morfina

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,686
Solutions
3
Reaction score
2,810
Points
113
Deals
1
VRdikUQnaY

Uvod

Ključna kemikalija, ki se uporablja pri acetilaciji morfina za nastanek heroina, je anhidrid ocetne kisline, brezbarvna, zelo vnetljiva tekočina z močnim vonjem po kisli kumarici. Čeprav je mednarodno nadzorovan kot predhodnik heroina, se anhidrid ocetne kisline uporablja tudi za sintezo aspirina in kemikalij za strojenje usnja in fotografijo.
NTasM7mHOF

Pretvorba morfina v osnovo za heroin

1. Morfinov hidroklorid ali morfinova baza se zmeša z ocetnim anhidridom (Ac2O) v približno trikratni masi prvega v steklenem, nerjavnem ali emajliranem loncu.

2. Pokrov lonca zavežemo ali stisnemo z vlažno brisačo za tesnilo (začasni refluksni aparat) in zmes segrevamo na 85 °C (185 °F), da ne zavre.
Opomba: uporabimo lahko steklen reaktor s povratnim hladilnikom.

3. Reakcijo segrevamo približno 5 ur, dokler se ves morfin ne raztopi.

4. Lonec odpremo in zmes, ki je raztopina vode, ocetne kisline in diacetilmorfina (heroina), ohladimo na sobno temperaturo.

5. Mešanici dodamo vodo v količini, ki je trikrat večja od prostornine ocetnega anhidrida, in zmes premešamo.

6 . Dodamo majhno količino kloroforma. Mešanico pustimo stati 20 minut. Kloroform raztopi barvne nečistoče in se usede na dno posode kot rdeča, mastna tekočina, plast vode pa se previdno odlije.

7. Mešanici (raztopini kloroforma) dodamo aktivno oglje, ki absorbira trdne nečistoče, ki jih večkrat filtriramo, dokler raztopina ni čista.

8. Približno 2,2 kg natrijevega karbonata (sode bikarbone) na kg morfina se raztopi v vroči vodi, počasi se doda zmesi, dokler se šumevanje ne ustavi, pri čemer se obori trdna heroinska baza.

9. Heroinska baza se posuši. Heroinska baza mora biti na tej točki zrnat, bel prah. Če je baza še vedno obarvana (bež ali svetlo rjava), se lahko ponovno raztopi v razredčeni klorovodikovi ali citronski kislini, ponovno obdela z ogljem, ponovno obori in posuši.

10 . V nekaterih proizvodnih regijah se lahko nepopolno prečiščena baza pakira in prevaža za prodajo (praksa, ki je verjetno značilna za jugozahodno Azijo). Iz vsakega kilograma morfija se proizvede približno 700 g heroinske baze.

Dodatno prečiščevanje

Izkušeni kemiki, ki se ukvarjajo s heroinom, lahko po želji bazo dodatno očistijo tako, da jo raztopijo v dvakratni masi vrelega etilnega alkohola in raztopino filtrirajo skozi segret lijak v segreto bučko. S tem se odstranijo sledi natrijevega karbonata, ki ostanejo v bazi. Bučko potopimo v ledeno kopel, kjer se spremeni v gosto belo kremo. Snov se postavi v posodo v hladilniku z ventilatorjem, ki piha čez posodo, da alkohol počasi izhlapeva. Masa po nekaj urah kristalizira in se nato vakuumsko filtrira. Izdelek, imenovan alkoholna morfinska baza, je ponovno kristalizirana heroinska baza.
RHWY5r2kpe

Pretvorba heroinske baze v heroinski hidroklorid

1. Za vsak kilogram heroinske baze (ali prekristalizirane heroinske baze) se odmeri 6,6 L etilnega alkohola, 6,6 L dietil etra in 225 ml koncentrirane klorovodikove kisline. Bazo raztopimo s segrevanjem z eno tretjino alkohola in eno polovico kisline.

2. Vmešamo še tretjino kisline. Nato počasi, po kapljicah, dodajamo preostalo kislino, dokler se produkt popolnoma ne pretvori v klorovodikovo sol. Ta rezultat lahko potrdimo tako, da opazujemo, da kapljica raztopine izhlapi na stekleni plošči in ne pusti motnega ostanka, ali tako, da kapljico raztopine položimo na rdeči papir Kongo in opazujemo, kako se papir obarva modro.

3. Ko je pretvorba končana, vmešamo preostali alkohol. Nato dodamo polovico etra in zmes pustimo stati 15 minut.

4. Takoj ko se v raztopini začnejo tvoriti kristali, takoj dodamo preostali eter, premešamo in posodo pokrijemo. Mešanica po eni uri postane skoraj trdna.

5. Nato jo filtriramo in trdne delce zberemo na čistem filtrirnem papirju. V papir zavita trdna snov se posuši na lesenem pladnju, običajno nad apnenčasto kamnino, in posuši v eksikatorju (po želji). Popolnoma posušen izdelek, heroin hidroklorid, je droben bel prah, pripravljen za pakiranje in pošiljanje
.
 
Last edited:

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
10
Points
3
Da, hvala!

Ali je mogoče tudi zmanjšati obseg sinteze? (10-50 g morfija)

Za provizorični stekleni reaktor bi lahko uporabili bučko z okroglim dnom, na vrhu katere bi bil kondenzator za alhine in cev, napolnjena s kaksilom?

Če se morfin ekstrahira iz tablet, ali je mogoče, da ne potrebujem kloroforma?


Najlepša hvala!
 

DerBratling

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 31, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
@nkd23
Vaš provizorični stekleni reaktor se sliši dobro, vendar kuhanje te snovi 5h ni najbolj pametna možnost. Bolje je uporabiti katalizator, kot je opisano v naslednji sintezi:
Toda precej težko je očistiti morfij iz tablet. Toda o tem sem že dovolj napisal spodaj.
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
10
Points
3
In končni izdelek je primeren za uporabo v nosu ali za kajenje?
 

Zippy53

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 17, 2023
Messages
10
Reaction score
25
Points
3
Še enkrat pozdravljeni ... Ker ste tako lepo napisali ekstrakcijo opija črnega katrana iz rastlinskega materiala maka in zdaj ta recept za heroin, bi bilo super, če bi imeli čas dopolniti srednji del ...
To pomeni, da bi na primer izdelek, pridobljen iz vašega recepta BTO, pretvorili v morfin hcl, ki bi ga potrebovali za proizvodnjo heroina... Zdi se, da je težko najti preverjeno metodo za to, ko začnemo z majhno količino opija... Imam nekaj gramov opija za igranje, zato bom poskusil zmanjšati različico afganistanskega postopka kot poskus.
Kakor koli že, če imate kakršen koli prispevek, bi bilo super.
 

DerBratling

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 31, 2024
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
To se sliši zelo vabljivo, vendar je tablete, kot je Substitol, zelo težko pridobiti v sprejemljivi čistosti. Vsebujejo polimere in mila, ki ob stiku z vodo napihnejo prah v viskozno maso in imajo grozljive fizikalno-kemijske lastnosti.
Takšna kaša ni primerna za diacetilacijo v heroin.
Vendar obstajajo različne metode, ki opisujejo ekstrakcijo efedrina iz tablet. Tista z aktivnim ogljem in škrobom bi lahko delovala tudi s Substitolom.
 

depot1223

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 1, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
To je ukradeno iz erowid post je naredil fant z imenom samson. Postavil sem osnovno vprašanje, fant pa ni imel pojma, o čem govori.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
156
Points
43
G. Patton ve, o čem govori. Ni pomembno, od kod je dobil postopek, saj si ga tisti, ki ga je objavil na Erowidu, zagotovo ni izmislil in ga je prekopiral od drugod.
 

depot1223

Don't buy from me
Member
Joined
Sep 1, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Zapis je prepisan in rahlo parafraziran. Vem. Dvomim, da pozna to specifično sintezo. Vprašal sem, ali se pretvorba iz #3 v #4 skalira in koliko toplote naj bi bilo potrebne za raztapljanje. Dobil sem odgovor. V bistvu ni hotel odgovoriti.
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
462
Reaction score
232
Points
43
Nekateri člani na tem mestu so iz starejših forumov čarovnice, kjer so jih zaprli, vam prinašamo informacije od takrat do zdaj z več informacijami in boljšo sintezo

C. R. Alder Wright je leta 1874 to naredil prvi in poglejte nas zdaj, tako da ga je tehnično erowid tudi kopiral
 

Jotas

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 1, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, dobro. Zelo dobra povezava, hvala! Zanimalo me je, ali moram iz morfinovega sulfata izhajati iz klorovega hidrata? Ali je potreben prehod kloroforma?
 

gmo

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 25, 2023
Messages
25
Reaction score
4
Points
3
منNe želite uporabiti etra samo alkohol, je v redu?
 

nkd23

Don't buy from me
Resident
Language
🇩🇪
Joined
Nov 18, 2022
Messages
24
Reaction score
10
Points
3
7. Zmesi (raztopini kloroforma) dodamo aktivno oglje, ki absorbira trdne nečistoče, ki jih večkrat filtriramo, dokler raztopina ni čista.


ali delam z delom kloroforma ali s plastjo vode?
 

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Pozdravljeni, dober čas, zahvaljujem se vam za vaše odlično delo. Zanimalo me je, koliko ocetnega anhidrida je treba uporabiti za vsak kilogram morfija?
 

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
Lep pozdrav vam, dragi prijatelji.
Ali lahko namesto reaktorja za sintezo 1 kilograma uporabite bučko? Hvala.
 

Salvador

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 11, 2024
Messages
9
Reaction score
0
Points
1
G.Patton Big
Ali mi lahko poveste natančno količino kloroforma? Hvala.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,686
Solutions
3
Reaction score
2,810
Points
113
Deals
1
približno x5 obremenitve serije v gramih
 
View previous replies…
Top