Sinteza L-efedrina iz L-fenilacetilkarbinola (L-PAC)

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
moj prvi poskus izdelave l-pak, tukaj je moj recept nisem prepričan, ali je vse pravilno, vendar bom vseeno poskusil.

2,5 litra h2o
87,50 g melase
kvas in hranilo
20 ml benzaldehida
75 ml etra

v 5-litrski demižon damo 2,5 l h2o in 87,50 gm melase,
nasičimo pranje s čistim kisikom,
dodamo kvas in hranilo ter pustimo fermentirati približno 8 ur,
ko se pralna voda hitro vname, dodajte 10 ml benzaldehida,
po približno 4 urah dodajte še 10 ml benzaldehida in pustite fermentirati še 12 ur ali več,
ko je končano, odstranite kvas,
ekstrahirajte l-pak s 50 ml etra in nato s 25 ml etra,
združite eter in destilirajte
zberete l-pak?
Teoretični donos 10 ml je 50 % pretvorba.

Cenim povratne informacije in objavil bom rezultate, ko bom končal.
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Zdi se, da ne razumemo, da gre za reakcijo kondenzacije dveh aldehidov. Benzaldehid in - kaj? Torej je dodan acetaldehid in tu je vaš drugi. Ali Aceton v avstrijskem patentu, ki ga je prodajal stric Fester (v resnici ne deluje kot večina njegovih stvari). Ali pa se doda piruvat, ki je vir energije za kvasovke in pri tem tvori acetaldehid.

Torej, če to naredite brez drugega aldehida ali njegovega predhodnika, potem bosta potrebna DVA benzaldehida, saj deluje tudi Benzaldehid + Benzaldehid, vendar se seveda največji donos, ki ga lahko izračunamo iz Benzaldehida, zmanjša na polovico.

Dekstroza in fruktoza lahko zagotovita energijo, vendar ne aldehida za reakcijo.
 
View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Pozdravljeni , katerega bi priporočili, acetaldehid ali piruvično kislino?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Natrijev piruvat je zlati standard. Deluje tudi kalcijev piruvat. Težava je, da ga potrebujete ogromno, zato je za resno proizvodnjo primernejši acetaldehid. Če lahko kupite paraldehid, je odličen, saj se zlahka depolimerizira v acetaldehid in je veliko bolj primeren za uporabo.
Acetaldehidu morate dodati vir energije, kot sta saharoza ali dekstroza.
Trik s piruvatom je v tem, da ne potrebuje fermentacije kvasovk.
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
koliko natrijevega piruvata bi potrebovali?
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Nobenega smisla nima izdelovanje l-pak. Pridobite 0,5 ml l-pak na 1 l vode. Nesmiselno. 20 l vode za 10 ml izdelka? Mmm?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
Pozdravljeni ročaji
ali lahko vprašam, kako ste to ugotovili?
 
View previous replies…

Consider

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 18, 2023
Messages
32
Reaction score
7
Points
8
Toda metoda fermentacije kvasovk za sintezo efedrina naj bi bila dober donos za komercialno proizvodnjo, kako to, da je 0,5 ml za 1 liter vode, pravijo res
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
hvala ročica, če je to v resnici tako, ni vredno zapravljati kemikalij
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
To je glavni način industrijske proizvodnje l-PAC in efedrina. 3 do 5 gramov l-PAC na liter reakcijskega medija je realno dobiti, več, no, potem postane dolgočasno. Toda za industrijo to ni problem, ravnanje z velikimi količinami ni problem. Industrijsko sta benzaldehid in acetaldehid zelo poceni, to je tisto, kar šteje. Uporabljajo le večjo posodo. T
a celotnem biosinteznem postopku je trik, ki se ga očitno nihče ne zaveda, v tem, da se ne zajebava z reakcijo, ampak uporabi večjo posodo in jo poenostavi. In za pridobivanje l-PAC uporabite neprekinjeno ekstrakcijo - tako z majhno količino topila v nekaj urah iz velike posode izločite vse dobrote.
To je zgolj tehnični problem, razen - dobro vir paraldehida ali poceni piruvata in najpomembnejše: sev kvasovk, ki opravi želeno pretvorbo pri ph <5 . Najprej: Ne vsak starin Cerevesiae naredi vse to, le nekaj v dobrih donosih in celo od teh zelo malo lahko to stori pri ph <5, kar je potrebno, kot zgoraj večinoma dobite diol. Kar ni neuporabno, vendar ni tisto, kar želite. In v idealnem primeru lahko ta kvas kupite kot suhi kvas v razsutem stanju za nizko ceno. In ne, trenutno ne vem za takšen kvas, ki bi ga lahko kupil, spet iščem sam.

- kvas
- neprekinjena ekstrakcija

Ok?
 

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 9, 2024
Messages
51
Reaction score
33
Points
18
zanimivo org, kako bi se lotili izvajanja neprekinjene ekstrakcije?
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Imam PDF o tem, vendar mi je všeč, kako poteka pogovor, zato se zadržujem z njegovim nalaganjem...
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Imam približno 200 člankov na to temo in lahko vam zagotovim, da je večina od njih neuporabnih, nekateri pa so namerno zavajajoči. V posebnih avstralskih dokumentih avtorjev Rogerss/Shin so tovrstni.
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28

Nekatere stvari, ki jih ljudje spregledajo pri biosintezi L-pak iz hranjenja kvasovk z benzaldehidom. Mlako izdelujete s sladkorjem, tako kot izdelujete pivo ali vino. Ko kvasovke dovolj zrastejo in se razdelijo, se doda benzaldehid, ki v nekaj urah reagira in je pripravljen za nadaljnje delo.
Donos se zdi ničen, če upoštevamo količino uporabljenega iztoka. To sem ugotavljal pred nekaj leti in mislim, da sem izračunal 20 gramov iz 55-litrskega sodčka vsake 4 dni... tehnično sicer 3 dni, vendar bi se moral nakopati, da bi centrifugiral teh 20 gramov iz 55 galon rm
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
298
Reaction score
244
Points
43
Niti l-PAC vedno takoj preplavijo bullshitterji, zato se od njih poslovim.

Dobili ste najpomembnejše informacije: Acetaldehid ali piruvat, primeren kvas in ph <5.

Nihče ni postavil velikega in očitnega vprašanja: Kako lahko ugotovim, ali je sev kvasovk dober ali ne?
In ker nihče ni vprašal, ne bo odgovora, razen omembe, da obstajajo precej preproste metode.
Srečno iskanje ne PM mi.

Pa
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Kako lahko ugotovim, ali je sev kvasa dober ali ne?
 
View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
?
B52SojlK8b
 

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Apr 16, 2023
Messages
102
Reaction score
64
Points
28
Mislim, da poskusite ta sveži živi kvas.
BrkUnCDl14
 

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Joined
Jun 20, 2023
Messages
361
Reaction score
175
Points
43
Naredite več majhnih serij in preverite, katere so najboljše
 
Top