Primerjava metod sinteze metamfetamina in amfetamina

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Joined
Nov 20, 2022
Messages
90
Reaction score
224
Points
33

Uvod

Amfetamin in metamfetamin sta najbolj priljubljeni sintetični snovi, obe pa imata pomembno vrednost v sodobnem sosistemu drog. Uporabljata se na rajanjih, zabavah, kot doping, za pridobivanje opojnosti in tako naprej. Forum BB je edinstvena platforma na svetu, ki izvaja študije sintez teh snovi in jih brezplačno javno objavlja.

V tem prispevku želimo deliti primerjavo več najbolj priljubljenih metod sintez amfetamina in metamfetamina. Vse sinteze so bile izvedene v enem laboratoriju. Primerjate lahko njihove izkoristke, reakcijske čase, relativne stroške izdelka ter prednosti in slabosti sintez.

Primerjalna karakterizacija metod sinteze amfetaminovega sulfata
DxLI3CXGMu
Metoda
Izdelek
Reagenti in materiali
Težavnost metode
Čas, potreben za pridobitev 100 g
Izplen glede na teorijo (%)
Relativni stroški
za 100 g
Prednosti
Slabosti
Amph
P2P; Al; HgCl2; NH3; H2O; EtOH ali IPA; DCM; aceton; Na2SO4; NaOH; H2SO4.
Reaktor ustrezne prostornine s povratnim hladilnikom (2-10 litrov); ledena kopel; grelec; čaše; filtri; ločilni lij; indikatorski papir za pH
Relativno enostavno
1-1.5 d
17-42%
851$
Razmeroma dostopni reagenti; preprosta oprema; hitra izvedba
Majhna količina P2P, največ 100 g P2P; visoke zahteve glede kakovosti izhodnega P2P in Al (najmanjša debelina 14 µm); intenzivno segrevanje reakcijske zmesi; možnost pregretja reakcijske zmesi in zmanjšanja izkoristka; velika verjetnost laboratorijskega odkrivanja zaradi močnega vonja po amoniaku.
Аmph
P2P; formamid ali NH4HCO2; HCOOH; NaOH; HCl ali H2SO4; DCM; Na2SO4; EtOH ali IPA.
Reaktor ustrezne prostornine s povratnim hladilnikom (2-10 litrov); grelec; čaše; filtri; ločilni lij; pH indikatorski papir
Medij
1.5-2 d
25%
560$
Možnost razširitve postopka; široko temperaturno območje.
Zelo nizek izkoristek; specifični reagent formamid; onesnažen proizvod kljub čistim izhodnim snovem; dolgotrajen postopek; velika verjetnost laboratorijskega odkrivanja zaradi močnega vonja po amoniaku
Аmph
Al; HgCl2; P2NP; ledocetna kislina; NaOH; IPA ali EtOH; H2O; DCM; Na2SO4; aceton; H2SO4.
Reaktor ustrezne prostornine s povratnim hladilnikom (2-10 litrov); ledena kopel; grelec; čaše; filtri; ločilni lij; indikatorski papir za pH
Relativno enostavno
1-1.5 d
60-70%
281$
Visok izkoristek; relativno dostopni reagenti; preprosta oprema; hitra izvedba
Majhna masa P2NP, največ 100 g P2NP; visoke zahteve glede kakovosti izhodnega Al (najmanjša debelina 14 µm); intenzivno segrevanje reakcijske zmesi; možnost pregretja reakcijske zmesi in zmanjšanja izkoristka; verjetnost laboratorijskega odkrivanja zaradi vonja ocetne kisline.
Аmph
Al; HgCl2; P2P; NH2OH*HCl; NaOH; IPA ali EtOH; H2O; DCM; Na2SO4; aceton; H2SO4.
Reaktor ustrezne prostornine s povratnim hladilnikom (2-10 litrov); ledena kopel; grelec; čaše; filtri; ločilni lij; indikatorski papir za pH
Relativno enostavno
1-1.5 d
36%
734$
Razmeroma dostopni reagenti; preprosta oprema; hitra izvedba
Majhna količina P2P, največ 100-200 g P2P; visoke zahteve glede kakovosti izhodnega P2P in Al (najmanjša debelina 14 µm); intenzivno segrevanje reakcijske zmesi; možnost pregretja reakcijske zmesi in zmanjšanja izkoristka; velika verjetnost laboratorijskega odkrivanja zaradi močnega vonja po amoniaku.
Аmph
P2NP; NaBH4; IPA; CuCl2; NaOH; aceton; H2SO4; H2O.
Reaktor ustrezne prostornine z mešalnikom; grelec; čaše; filtri; ločilni lijak; termometer; vakuumska črpalka; pH indikatorski papir
Medij
1-1.5 d
60%
487$
Možnost razširitve postopka; visok izkoristek; razmeroma čist proizvod; vonj po alkoholu je mogoče prikriti z uporabo osvežilcev zraka
Natančen nadzor začetnega eksotermičnega procesa; specifično redukcijsko sredstvo NaBH4.

Primerjalna karakterizacija metod sinteze metamfetaminovega hidroklorida
LY6CAXzGiV
Metoda
Izdelek
Reagenti in materiali
Težavnost metode
Čas, potreben za pridobitev 100 g
Izplen glede na teorijo (%)
Relativni stroški
Prednosti
Slabosti
Meth
P2P; Al; HgCl2; СN3NH2; H2O; EtOH ali IPA; DCM; Et2O; aceton; Na2SO4; NaOH; HCl plin.
Reaktor ustrezne prostornine s povratnim hladilnikom (2-10 litrov); ledena kopel; grelec; čaše; filtri; ločevalni lij; pH indikatorski papir; plinski generator HCl
Relativno enostavno
1-1.5 d
36-69%
496$
Relativno dostopni reagenti; preprosta oprema; hitra izvedba.
Majhna količina P2P, največ 100 g P2P; vir metilamina; visoke zahteve glede kakovosti izhodnega P2P in Al (najmanjša debelina 14 µm); možnost intenzivnega segrevanja reakcijske zmesi pri velikih obremenitvah; možnost pregrevanja reakcijske zmesi in zmanjšanja izkoristka; velika verjetnost laboratorijskega odkrivanja zaradi močnega vonja metilamina.
Meth
P2P; N-metilformamid; 14 % aq HCl ali 44 % aq H2SO4; NaOH; H2O; DCM; EtOH; HCl plin; Et2O.
Reaktor ustrezne prostornine z mešalnikom; grelec; čaše; filtri; ločilni lijak; termometer; vakuumska črpalka; pH indikatorski papir; plinski generator HCl
Medij
2-2.5 d
30-38%
851$
Možnost razširitve postopka; široko temperaturno območje
Majhen izkoristek; specifični reagent n-metilformamid; nečisti proizvod kljub uporabi čistih izhodnih sestavin; dolgotrajen postopek; velika verjetnost laboratorijskega odkrivanja zaradi močnega vonja po amoniaku.
Meth
P2P; SН3NH2 non aq; IPA abs; SiO2; NaBH4; Na2SO4; DCM; NH4Cl; HCl plin; Et2O; NaOH.
Reaktor ustrezne prostornine z mešalnikom; grelec; čaše; filtri; ločilni lijak; termometer; vakuumska črpalka; pH indikatorski papir; ledena kopel; generator plina HCl
Medij
1.5-2 d
50-79%
483$
Visok izkoristek, možnost razširitve postopka, relativno brez vonja
Posebni reagenti: metilamin v brezvodnem alkoholu in natrijev borohidrid; reaktorski sistem, zaščiten pred vlago; učinkovito hlajenje reakcijske zmesi.

Cene so bile izračunane v skladu s https://www.sigmaaldrich.com/.
Cene reagentov so upoštevane za pakiranje 1l ali 1kg.

Zaključek

Kot lahko vidite, številke govorijo same zase. Razpoložljivost reagentov in stroški sintez so bistvene značilnosti. Te podatke je težko preceniti. Vsak tajni kemik, ki namerava izdelati eno od teh snovi, lahko s pomočjo teh primerjalnih tabel oceni svoje možnosti in izbere ustrezno sintezno pot. Nato lahko odpre priročnik za sintezo in preuči vse podrobnosti. Del teh sintez ima video navodila.
 
Last edited:

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
to je tako prekleto koristno. hvala!
 

Dr. X

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Mar 24, 2023
Messages
44
Reaction score
19
Points
8
Želim samo povedati, da so reagenti tukaj napačno zapisani. Dodani so reagenti za izdelavo amfetamina iz P2P in ne P2NP. Če ne bo kmalu popravljeno za ljudi, ki se sprašujejo, so tukaj pravilni: Al; HgCl2 ali Hg(NO3)2; P2NP; ocetna ali mravljinčna kislina; IPA ali EtOH; destilirani H2O; NaOH; Aceton; H2SO4 ali H3PO4; MgSO4 (neobvezno).
Vendar je povezava pravilna in si lahko tam ogledate celotno sintezo ali pa za pomoč prosite enega od strokovnjakov na forumu!
 

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Joined
Nov 20, 2022
Messages
90
Reaction score
224
Points
33
Zahvaljujemo se vam za pozornost, napaka je bila odpravljena.
Reagenti so navedeni ob upoštevanju poskusov, ki so bili izvedeni.
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
zakaj Al/Hg navaja le največ 100 gramov? to reakcijo lahko izvedete do 200 litrov na čas..... in izkoristek je le 80 odstotkov s pravilnimi razmerji, zlasti če uporabite nitro kot topilo in vir metilamina, seveda pa se bo veliko bolje mešal, ker ne bo izhlapeval metilamina iz vaše reakcije, saj ga generira
 

Jordan Belfort

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Jun 10, 2023
Messages
128
Reaction score
60
Points
28
Mešanje je boljše, ker z oljem in metanolom tvori aezotrop
 
View previous replies…

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Joined
Nov 20, 2022
Messages
90
Reaction score
224
Points
33
Pri polnjenju v 200l reaktor bo nadzor temperature te reakcije že po naravi nemogoč, tudi z uporabo hladilnih sredstev
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
27
Points
28
Kakšna je po vašem mnenju približna meja količine posamezne serije, ko je mogoče nadzorovati temperaturo?
 

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 22, 2023
Messages
330
Reaction score
277
Points
63
To je nesmisel. P2P se reakciji ne dodaja naenkrat, temveč zaporedno, hitrost dodajanja pa nadzoruje temperaturo. Enostavno kot torta. Možni so 80-odstotni izkoristki in več. Enako velja za NaBH4: temperatura se uravnava s hitrostjo dodajanja reakciji. Prav tako 80 % in več pri izkoristkih.
Al/Hg za P2NP, oksim in različica z uporabo nitrometana namesto metilamina so druga zgodba.
 

Fernandohatescorn

Don't buy from me
Member
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2024
Messages
18
Reaction score
1
Points
3
Pozdravljeni, za Leckartovo meth reakcijo p2p z N-formo piše, da je možen 30-38-odstotni kvas in kakšen odstotek?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
552
Reaction score
299
Points
63
Vsekakor koristna primerjava ... glede na to, da je reakcije izvedla ista skupina z uporabo istih reagentov
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
552
Reaction score
299
Points
63
To študijo je treba še širše uporabiti za druge zelo zanimive proizvode, kot so katinoni, pri katerih bi bilo prav tako zelo zanimivo ugotoviti, v kolikšni meri se je treba potruditi z aciliranjem toluena in najboljšo metodo halogenacije.
 
View previous replies…

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
552
Reaction score
299
Points
63
Vau... lepo je to slišati! Ali lahko prispevam k vašemu besedilu ali kakor koli pomagam?
 

HerrHaber

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
552
Reaction score
299
Points
63
Čestitke za vse to...
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
Brez reakcije na brezdelje? Zanima me, kako bi se primerjal sinhronizacija predhodnikov efedrina za začetek 🤔
 

GhostChemist

Expert
Language
🇬🇧
Joined
Nov 20, 2022
Messages
90
Reaction score
224
Points
33
Reakcija breze bo pozneje
 

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Joined
Jan 15, 2023
Messages
1,496
Solutions
4
Reaction score
1,028
Points
113
Deals
1
To minuto gledam v sodček reakcije, podobne brezi, in roke se mi tresejo, ker bi me lahko bilo konec, vendar mi zmanjkuje časa in odgovorov. Kako, za vraga, bo plastenka za hišne ljubljenčke zdržala 125 psi? Ne potrebujem modrega, če imam bronastega? Upam, da je tako, ker smo kot otroci v steklenice od popa dajali čistilo za odtoke in kroglice iz folije in to ni bila zabava v zaprtih prostorih.
 
Top