• Bienvenue dans la partie française du forum. N'oubliez pas que l'affichage de contacts (Jabber, Telegram, Signal et autres) entraînera un bannissement permanent ! Si vous décidez d'acheter ou de vendre quelque chose sans utiliser de compte séquestre et que vous perdez de l'argent, nous ne pourrons pas vous aider.

Methamphetamine Sinteza metamfetamina z uporabo rdečega fosforja in joda

Methamphetamine

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Razmerja :







2g efedrin ali psevdoefedrin 0,6g rdeči fosfor 4g jod 5ml destilirana voda 8ml 25% natrijev hidroksid 3g natrijev trisulfat 20ml topilo


Sestavine :











- Efedrin ali psevdoefedrin - rdeči fosfor - jod - aluminijasta folija - metanol - topilo (Colemanovo gorivo, eter, DCM itd.) - klorovodikova kislina - natrijev hidroksid - natrijev trisulfat - demineralizirana voda - led


Oprema :







- Mlinček/smolnik - čaše - Erlenmeyerjeve bučke - Pirexove posode - filtri - skalpel (za strganje) - pipeta


Postopek :

1.



Ekstrakcija: a) Za ekstrakcijo efedrina ali psevdoefedrina ju zmeljemo, prah zmešamo z metanolom in pustimo stati, nato filtriramo, tekočino prelijemo v posodo in jo postavimo na nizko temperaturo, da metanol izhlapi. b) Za ekstrakcijo rdečega fosforja strgalo iz vžigalice namočimo v topilo (metanol, aceton,.




.), nato ga odstranite z nežnim strganjem, fosfor lahko poberete tudi s konca vžigalic c) Za ekstrakcijo joda vlijte barvilo v čašo in dodajte dvakratno prostornino vodikovega peroksida in malo klorovodikove kisline, po 50 minutah mešanja filtrirajte.



Reakcija: V Erlenmeyerjevo bučko nalijemo vodo in rdeči fosfor, nato postopoma dodajamo jod. Ta reakcija je eksotermna in pri njej nastaja strupen plin, zato s cevjo preusmerimo dim v vodo, nato dodamo efedrin ali psevdoefedrin (lahko uporabimo blag vir toplote) Po 1 uri in 30 minutah Erlenmeyerjevo bučko za 10 minut potopimo v hladno vodno kopel.



3. Filtriranje :

Raztopino filtriramo (zbrani rdeči fosfor lahko ponovno uporabimo).


4. Osnova :

Raztopini dodajte led, nato v majhnih odmerkih natrijev hidroksid, da dobite pH 13 ali 14 (sprememba iz kisline v bazo), nato natrijev trisulfat.


5. Ločevanje:

Dodajte topilo in počakajte, da se tekočini pravilno ločita, nato ju ločite s pipeto.


6. Kristalizacija (tekočina -> prah)



Ustvarite plinski generator vodikovega klorida, v zaprto posodo dajte nekaj kosov aluminija, nato nekaj klorovodikove kisline, s cevjo usmerite plin v raztopino Nato raztopino filtrirajte, dobljeni prah je metamfetamin.



7. Rekristalizacija (prah -> kristal)





Meta se doda v posodo z acetonom (100 ml za 40 g meta + 9,5 ml vode) in segreje na 52-54 °C, nato se približno 3 ure ohlaja na sobni temperaturi, nato pa se za 2 uri postavi v zamrzovalnik ALI V alkohol, ki se pusti izhlapeti.
 

Hasan

Don't buy from me
New Member
Language
🇹🇷
Joined
Sep 4, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Koliko laži govorite tukaj
 

Hasan

Don't buy from me
New Member
Language
🇹🇷
Joined
Sep 4, 2024
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
O koliko lažeh govorite? Vaše znanje o kemiji je enako nič. Reče 5 ml čiste vode in vrelo bo 1,30 minute, kajne? Ste neumni? Kdo lahko izgubi 5 ml vode za 1,30 ure, idiot?
 

HewHiSt

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 19, 2024
Messages
46
Reaction score
28
Points
18
Navdihnila me je naslednja nit, ki prikazuje, kako sintetizirati met po moskovski poti


Ta nit je bila sama narejena iz videoposnetka (glej nit) Jaz sem samo prevedel in preoblikoval stavke, da bi ljudje, ki govorijo moj jezik, bolje razumeli, spremenil sem samo "2ml" v "5ml

Zato prosim, bodite spoštljivi do mene in nehajte imenovati ljudi 'idiot', še posebej, ker ste tukaj novi, tudi če nisem zelo dober v kemiji, mi lahko poveste s spoštovanjem
 
Top