4-mmc kırmızıya döner. Neden?

craris100

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
34
Lütfen @$!$, bu sentez için size 5000 € ve hiçbir şey ödemeyeceğim.
Tarifinizi sunmayı bırakın lütfen, diğer insanlara da yardım etmeye çalışıyorum.
Bir aydır bana her gün Telegram üzerinden boktan prosedürünüzü satmaya çalışıyorsunuz, lütfen durun.

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Ürünü aşırı asitlendirilmiş. Nasıl iyi olabilir?

• Haha
Reactions: $!$

$!$

Don't buy from me
Resident
Language
🇵🇱
Reaction score
82
Ph3 gibi daha fazla asit, Kırmızı Kahverengi veya sarı gibi diğer renkleri gördüğünüz yerde sorun değil mi? Saf beyaz süt gibi :p

Attachments

• kMEHhpWqbx.jpg
    kMEHhpWqbx.jpg
    318.8 KB · Views: 17
  • 78DoVaW6Iy.jpg
    78DoVaW6Iy.jpg
    319.8 KB · Views: 17

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
2b4m numunenizin erime noktasını ölçmeye değer, yaklaşık 74-77 derece civarında olmalıdır. 2b4m'nizde safsızlıklar olduğundan şüpheleniyorum

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Eğer tedarikçisi alkol eklediyse DCM'de de sorun olabilir. Ben de neredeyse aynı sorunu yaşadım. Bu renk aseton veya etil asetat ile yıkanamaz. Sadece izopropil alkol yardımcı olur, ancak yüksek kayıplarla

View previous replies…

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Diklorometan genellikle etanol içerir, diklorometanı stabilize etmek için gereklidir. Yüzde 0,5 etanolün reaksiyonu çok fazla etkilemesi olası değildir, ancak kirli 2b4m kolayca etkiler. Belki de analiz için diklorometanda etanol safsızlığı yoktur.

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Durağan DCM etkilemez, ancak tedarikçi çok daha fazlasını eklerse, benim yaşadığım büyük sorunlara neden olabilir.

DavidNichols

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
19
Etanol sorunlara neden olmaz. Kirli öncülden elde edilen metilanilin yan ürünüdür.

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Asitleştirirken, sıcaklık 30*C'yi geçmemelidir, eğer yükselirse - suya koyun
Mikser hızını 180-250 kullanın
Asit eklemek için izopropil alkol kullanın Ph 5-5.5'e ulaştıktan sonra, sıvının dörtte birini buharlaştırıp dondurucuya koyabilirsiniz, böylece un elde etme adımını atlayıp hemen kristaller elde edebilirsiniz :)
Bu maddeden 600 kg'dan fazla oluşturdum, sanırım bu forum için yeni başlayanların tüm olası hatalarını anlatacağım, tüm püf noktalarını ve olası sentez seçeneklerini göstereceğim kılavuzlar yazacağım

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Lol, asitleme işleminde metal karıştırıcı mı? Son işlemde gri renk hatası gibi görünüyor

HeavenChem

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Sorun yerel aşırı asitlendirmede olabilir.
Çok hızlı asit eklediğinizde 4-MMC'niz boka dönüşür.
Beherinizi mıknatıslı karıştırıcı ile buz banyosuna ve ayırma hunisinin altına yerleştirin. Reaksiyon sıcaklığı 25-30 santigrat dereceden fazla olmamalıdır. 1000 g bromoketon-4 üzerine saniyede yaklaşık 2-3 damla konsantre hidroklorik asit kullanın.
Ayrıca kırmızı renk reaksiyon kütlesindeki alkolden kaynaklanıyor olabilir. DCM'nizin saf olduğundan emin olun.

chudakrekt

Don't buy from me
Member
Reaction score
4
Ekleme hızı hakkında doğru, ancak çok hızlı hareket eden yöntemler var Hidroklorik asit IPA da kullanabilirsiniz