Question Kokain HCL'nin Kristalizasyonu. (Lütfen bana yardım edin, bir ekstraksiyonun ortasındayım)

MisterAnonymous

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Reaction score
24
Merhaba,

Bir ekstraksiyonun ortasındayım, Kokain Alkeloidleri ile% 5 Sülfürik Asit Çözeltisine sahip olduğumu biliyorum, bir sonraki adımın oksidasyon olduğunu biliyorum ama birisi güzel kristal balık kokain elde etmek için hangi çözücüleri kullanmam gerektiğini biliyor mu? Bunun gibi:
PUAhlKJ2VI

Kokain bazını Aceton ile hazırladıktan sonra Dietil Eter ile yeniden kristallendirme yapıldığını duydum.

Hepsi bu kadar olabilir mi yoksa daha fazlası da var mı?

Devam edebilmem için lütfen bana yardım edin

Şimdiden teşekkürler.

NobodyYouKnow

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
1) Baz haline getirmek için %4 Amonyak kullanırdım. Ezdikten ve birkaç kez suyla duruladıktan sonra suda yağa kadar ısıtın ve soğuk şok uygulayın, ardından bunu ezin.

2) Baz, g başına 15 mL aseton içinde çözülür.

3) Her g için 0,25 mL %37 Hidroklorik Asit ve her g için 0,5 mL Metil Alkol (diğer adıyla Metanol) ekleyin.

4) Bir dakika karıştırın ve nemi dışarıda tutmak için üzerini kapatın. Birkaç saat bekletin.

5) çökeltiyi filtre ve huni aracılığıyla süzün. Ancak huniden geçen çözücüleri de boşaltın çünkü bu şekilde daha fazlasını geri kazanacaksınız. Her zaman biraz su vardır ve susuz yapmak için çok tembelim. Ama yeni alınanlarda fazla olmamalı. Ancak 9 ay bekleyip yarısı gittiğinde sorun yaşarsınız.

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
879
Pek çok insan su, susuz ve aseton konusunda bunu düşünmemiştir. Aseton kokain hcl'i çözer. 20C'de 1g/100ml tutacaktır. Bir litre havanın 1/2'sinin tutabileceği su miktarı 1 damladan azdır, bu nedenle şişeyi açmanız ve asetonun havadaki tüm nemi emmesine izin vermeniz, ardından havayı değiştirmeniz ve içinde 1 ml su elde etmek için bunu 20 kez tekrarlamanız gerekir. Yaklaşık 5 gram moleküler seive 0c'nin altında çalışır ve bir hafta içinde milyonda 1 parçadan daha azına kadar kuruyabilir. Tekrar kullanılabilir, birçok çözücü için işe yarar, suyu hapsetmede çok iyidir ve ucuzdur. 5 gram 3A 1 g H2O çekecektir