2000'li yılları özleyen başka biri var mı?

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
bunu göndermek aptalca olabilir ama kolayca tanımlanabileceğimden şüpheliyim + exif verilerini kaldırdım ama işte patates kameralarının yüksek çözünürlükten daha sevimli olduğuna dair bir örnek ^^;
VYBSeP3Uvt

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Yüksek çözünürlüklü büyük ekran bundan en iyi şekilde yararlanır. Sevimli yüzünü göremiyorum, bir leke görüyorum

jessejames122669

See my products
Seller
Language
🇺🇸
Solutions
1
Reaction score
40
Deals
3
O günleri hatırlıyorum ve bazen tekrar yaşamak istiyorum. bağımlılıklarımla mücadele ettiğim yıllardı. her zaman iyi bir zaman değildi. bir öğrenme eğrisi vardı. sanırım bir çağrı cihazım vardı.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
(umarım) şimdi daha iyi bir yerde olduğunuza çok sevindim :c aktif bağımlılık en kötüsüdür

Bir çağrı cihazına sahip olduğumu hiç sanmıyorum, en azından hatırladığım kadarıyla.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
İyi ve kötü bağımlılık vardır. İyi bağımlılık ilk ve en çok başlar, kötü olsa da güçlü kazanıyor (MDPV gibi ağır ilaçlar)

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Evet, kesinlikle eski güzel günler. Eskiden telefonumu evde unuturdum ve gerçekten umursamazdım.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Telefonumu gittiğim her yere götürüyorum ama evde de bırakabilirim çünkü tamamen özgür olmadığım sürece kullanmayı sevmiyorum. 5 saatten fazla açık bıraktığım için insanlar bana kızıyor ama... bu kişisel bir şey değil. onları sevmediğimden değil, sadece telefonum ve ig dışında bir hayatım var ve bunu çoğu insanın anlaması zor. evet, bugün insanlar her zamankinden daha erişilebilir, ancak erişim kolaylığı meşgul olmadıkları anlamına gelmiyor. insanlar bana önemli bir şey hakkında mesaj atmıyor bile. ciddi bir durumsa benimle yüz yüze konuşabilirsin... bana gönderdiğin "komik" videoya cevap vermek için yaptığım şeyi durdurmayacağım. siktir git.

"sürekli partnerinle/arkadaşlarınla konuşmalısın" kültüründen nefret ediyorum. bu çok yeni bir şey ve kimseye faydası yok. modern akıllı telefonlar ve sosyal medyadan önce ilişkiler daha iyi olmasa da iyi gidiyordu. pek çok ilişki işlevsiz çünkü insanlar partnerlerinin her şeyi bırakıp onlara mesaj atmasını bekliyor. beni bir erkek için bu boku yaparken yakalayamazsın ve kimsenin benim için bunu yapmasını beklemiyorum. bir partner öncelikli olmalı ama asla birinci önceliğin olmamalı. eğer biri buna saygı duyamıyorsa, o zaman hayatında olmayı hiç hak etmiyordur.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
"bi̇r partner önceli̇k olmalidir ama asla bi̇ri̇nci̇ önceli̇k olmamalidir."
Whole Love Partner benim önceliğim kimya oynamak.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Açıkçası ben de mesajlara cevap verirken aynı şekilde davranıyorum. Her zaman, eğer bana mesaj atıyorsanız, benden hemen bilgi almak istemediğinizi düşünmüşümdür. İnsanlara geri dönme konusunda çok kötü olduğumu, telefonumu sessize almayı unuttuğumu ve sesli mesajları neredeyse hiç dinlemediğimi kabul ediyorum. Genelde insanları geri ararım. Sanırım telefonumu neden her yere götürdüğümü ben de bilmiyorum?

Birkaç yıl önce telefonumda life360 olmasını isteyen bir kızla birlikteydim. Gerekçesi seyahat ediyor olmamdı. Ondan nefret ederdim. Sürekli kaldırırdım. Sonra GPS konumumu taklit eden bir uygulama buldum. Ondan sonra konumumu hep başka bir ülkeye koydum. Bu ilişkinin sürmemesine şaşmamalı.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
evet, telefonum her zaman rahatsız etmeyin açık ve hiçbir sosyal ağda aktif değilim. muhtemelen bana ulaşmanın en kolay yolu telegram ve meşgul değilsem günde sadece birkaç kez kullanıyorum... ^^;

ayrıca bununla uğraşmak zorunda kaldığın için üzgünüm. aşırı korumacı erkeklerle ilişkilerim oldu ve yalan söylemenin her iki tarafı da mutsuz etmekten başka bir işe yaramayacağını zor yoldan öğrendim. sadece öncelikleri seninle aynı olan birini bulmalısın. tbh benim de güven sorunlarım var ama bu kadar paranoyak olsaydım bir ilişkim olmazdı. Neden kendinizi bu kadar strese sokasınız ki? Eğer biri aldatmak istiyorsa, aldatma konusunda aldığınız "önleyici tedbirler" ne olursa olsun bunu yapacaktır. Bunu pek çok ilişkide gördüm. Onları durdurmaya çalışmak yerine kendi kendilerine anlatmalarına izin verin:

Unutmayın, kimse partnerinizi çalamaz, sadece sizin sorununuz!

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Çok doğru! Eğer partnerinizi kontrol etmekten ya da telefonunu karıştırmaktan deliriyorsanız, bu işi bırakmanın zamanı gelmiştir. Muhtemelen daha iyiye gitmeyecek ve strese değmeyecek!

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Şimdiden yaşlanmış hissediyorum... N64, GameBoy ve seethrough telefonun 2000'ler değil 90'lar olduğunu tartışacağım, konumuz bu değil!
Ruhun çoğu şeyi terk ettiğine katılıyorum ve ben bunu çoğunlukla kablo kesicilerin kitlesel göçüne bağlıyorum. Artık kimse hiçbir şeyi aynı şekilde alamıyor, kimse işe gidip "X dizisinin yeni bölümünü izledin mi?" demiyor, "kardeşim X dizisini izlemelisin, lütfen izle, LÜTFEN" diyorlar, tamam diyorsunuz ve sonra asla yapmıyorsunuz ya da insanlar hiçbir şey söylemiyor çünkü sormak istemiyorlar. Artık kimse birbiriyle konuşmak istemiyor, herkes kendi 'tık'ına sahip ve bu iş burada bitiyor. Üzücü. Umarım 30'lu yaşlar bu kadar kötü değildir...lol

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Ne kadar eski olduklarını söyleyebilirsin?

ve evet, artık kimse yeni şeyler denemek istemiyor gibi hissediyorum, bu çok üzücü... bu arada kullanıcı adın Kurt vonnegut'a bir gönderme mi? o benim en sevdiğim yazar c:

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Millenial ve Gen-X arasında bir nesil var:
"Y kuşağı ile X kuşağı arasındaki mikro kuşak genellikle "X kuşağı" ya da "Oregon Yolu Kuşağı" olarak adlandırılır." X kuşağı, kabaca 1970'lerin sonu ile 1980'lerin başı arasında doğan bir "zirve" kuşağı olarak kabul edilir. Hem X kuşağının hem de Y kuşağının özelliklerini taşımakta ve bu iki büyük kuşak arasındaki boşluğu doldurmaktadırlar."
Bu benim için garip bir nokta oldu, görünüşe göre gerçek dünyada benzer bir geçmişe sahip kimseyi bulamıyorum
isme gelince: shhhhh... ama evet lol

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Bu insanlar çok soğukkanlı görünüyor, hiç tanışmadım ama haklarında çok şey duydum. x kuşağı ve milenyum kuşağı ile tanıştım ama henüz onlardan biri değilim. şahsen ben z kuşağıyım ^^;

keşke aynı grupta olduğumu söyleyebilseydim. harika bir kitap zevkiniz var! en sevdiğim kitabı slapstick (aynı zamanda genel olarak en sevdiğim kitap, osamu dazai'nin no longer human'ı ile birlikte)

OperationHasj

Don't buy from me
Resident
Language
🇳🇱
Reaction score
2
Evet çok fazla.... Bu sefer berbat

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Hayır, günlük hayattaki modası geçmiş şeyleri ve zamanları gerçekten özlemiyorum, gelecekteki daha büyük şeylere bakıyorum. Yapay zekanın bir ruha sahip olması ve bizi iyileştirmesi gibi. Teknolojik tarih, hayatlarımızla birlikte hafıza bankalarımızda kaybolacak. sınırlamaların nostaljisi. Geçmişte (ilkel) sıkışıp kalmak benim ruhum değil.

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Çevirmeli bağlantıyı ya da disketleri özlemiyorum, ancak bunlardan bahsetmek sizi biraz nostaljik yapmıyor mu?

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Ben kötü bir geçmişi olan acı bir ruhum ve bunu kendim ve belki başkaları için iyi hale getirmeyi önemsiyorum. Nostalji beni daha çok harcıyor ve ilkellikten huzursuz ediyor. Ben tamamen sonuçlarla ilgileniyorum. Başkalarının eski ilgilerine saygı duyuyorum. Benimki, kadınsı (solcu) duygularla talihsiz halk karşıtlarının bizi çalmak ve mahvetmek için yerleşmesine izin veren Beyaz Batı Üst Uygarlığını hatırlamak. Bunlarla sonuç hep aynıdır. Singapur onların varlıklarını haklı çıkarmanın imkansız olduğunu biliyor. IQ grafiklerini ve demografiyi okudum, hepsi mantıklı girdi çıktı. Talihsizlerden çekiniyorum (gerçi Ukraynalılar gibi değil).

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Tamam, yeterince adil. Bakış açınızla empati kurabilirim.

Paz

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Eskiden kim olduğumu ve nasıl hissettiğimi mi özlüyorum yoksa lakapları ve yeni teknolojiye binmeyi mi özlüyorum bilemiyorum.
Belki ikisinden de biraz. 😊

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
çok genç olduğum i̇çi̇n ki̇m olduğumu pek özlemi̇yorum ama dünyayi nasil gördüğümü kesi̇nli̇kle özlüyorum ve bunun büyük bi̇r parçasi teknoloji̇ydi̇

View previous replies…

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
236
Katılıyorum, ben de dünyayı nasıl gördüğümü özlüyorum

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Olası (sağlıklı) teknoloji "bir önceki yıl" daha kötüydü.
Daha iyiye gidiyor - daha kötüye değil. Kötü geçmişe takılıp kalmışsınız.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Bu büyük ifade için gerekçenizi anlamıyorum.
Günümüz teknolojisi eskisinden çok daha eğlenceli ve eğlenceli.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
358
Orijinal gönderideki örneklere bakın + bu tam olarak 2000'ler değil ama windows xp'de imleci değiştirebiliyordunuz ve ben böyle şeyleri özlüyorum ...