2000'li yılları özleyen başka biri var mı?

edy's

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
45
Evet Mann, hepsi gerçek.
Yaşlanmak mı, geçmişe bakmak mı, eski günlerin hükmü mü?
Dijitalleşme yaşam deneyimini mahveder mi?
Eskiden dışarı çıkar, etrafınızdaki insanlarla sarhoş olur, kızlarla ya da aradığınız her neyse onunla tanışır ve fiziksel olarak tanışırdınız.
Şimdiki gibi değil, ilk izlenimi internet fotoğrafıyla, evdeki koltuğumuzda... YALNIZ!!!
Ve televizyonun manipülasyonu, düşünmeden ve kendi kararınızı vermeden nasıl düşünmeniz gerektiği konusunda size küçük fikirler veriyor.
Gerçek şu ki, ana akım görüşü takip etmek kolaydır, ancak kendi fikriniz hakkında düşünüyor musunuz ve bunun için ortaya çıkmaya cesaret ediyor musunuz ve vurulma veya daha kötüsünü yapma şansınız var mı?
Telefonlara olan dijital bağımlılığın canı cehenneme. Kendinizi özgür bırakın, ....
Ama nasıl?

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
bence bunun bir kısmı nostalji ama bu kadar çok ekran başında kalmamamız gerektiğini gösteren bilimsel kanıtlar var. elimde herhangi bir bağlantı yok ama etrafa bakın, her yerde kanıt var. alfa kuşağı ve "ipad çocukları" için daha da kötü hissediyorum. ben de gençliğimde bir tür ipad çocuğuydum ama şimdiki kadar kötü değildi. evet, teknoloji ölçülü kullanıldığında faydalı olabilir, ancak kimse ekran süresine sınır koymak istemiyor. pratikte çevrimiçi yaşıyoruz. arkadaşlarımla dışarı çıktığımda çok daha fazla eğleniyorum ama motivasyonum olmadığı için kendimi kapatma eğilimindeyim ve biraz akıl hastasıyım. sürekli teknolojinin etrafında olmak bunu daha da kötüleştiriyor. bu bir kısır döngü ve bundan kurtulmaya çalışıyorum ^^;

View previous replies…

Osmosis Vanderwaal

Moderator in US section
Resident
Solutions
4
Reaction score
878
Ben de televizyon izlemem. Belki nasıl yapılır ama asla kurgu drama haber vb. Bunların hepsi sizi yanlış insanlara karşı öfkelendirmek için tasarlanmış propagandalar. Tüm iPad tablet tartışması.... aslında bir bok bilmediğimizi anlamalısınız ama en yüksek sesli spekülatörler genellikle en az nitelikli olanlardır. Bu bireysel bir şey. Elbette her çocuk bir tablete bağlanmamalı, ancak bunun onlara son derece yardımcı olduğu birkaç çocuk tanıyorum. Bir çocuğun öğrenmeye olan ilgisi, konuya olan ilgisiyle doğru orantılıdır. Çocuklar çarpım tablosunu anne ve babaları ellerinden bir şey almakla tehdit ettiği için öğrenmiyorlar. Power Rangers, Blaze ya da My Lil Pony'nin bunu yaptığını gördükleri anda ilgilerini çeker. Spesifik örneklerim var ama kendimi ifşa etmeye çok yakın olduğum için fazla bir şey söyleyemiyorum. Pi sayısını ondalık noktadan sonra kaç basamak biliyorsun? Ondalıktan sonra 35 basamak bilen 8 yaşında bir çocuk tanıyorum. Kaç dil konuşabiliyorsun? 6 yaşında 4 dili konuşup anlayabilen bir çocuk tanıyorum. O 8 yaşındaki çocuk 4 basamak x 4 basamak çarpma işlemini hesap makinesiyle yapabildiğiniz kadar hızlı yapabiliyor. Doğru yapıyor. Devlet bunların engelli olduğunu söylüyor ama bence farklı yetenekleri var. Bildikleri her şeyi tabletlerden öğrendiler. Bu 8 yaşındaki çocuk guithub'dan indirebileceğiniz sohbet robotları programlıyor. Bir YouTube kanalı var. Yardıma ihtiyacı yok, her şeyi yapabiliyor.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
Çok küçük yaşlardan beri internetteyim ama ilkokuldayken öğrendiklerimin yarısını fiziksel kitaplardan yapıyordum, bu yüzden biraz önyargılı olabilirim. elektronik aletlerimi elimden almak bana hiç yardımcı olmadı ve olsa olsa hem mutluluğumu (cihazlara bağlı olduğundan değil ama bir SEÇENEK olarak buna sahip olmamak berbattı) hem de öğrenmemi engelledi. internet harika bir eğitim aracı olabilir, ancak orada çok fazla beyin çürütücü içerik de var. Çocukların sadece sezgiye ihtiyacı var ve tanıdığım pek çok çocukta bu yok. dışarıda sizin bahsettiğiniz gibi zeki çocuklar olduğunu biliyorum ama onları şahsen tanımıyorum (kendimi saymazsanız... kibirli görünmek istemem ama çok küçükken biyolojiye, daha spesifik olarak insan biyolojisine ve çeşitli hastalıklara ilgim vardı. 4-8 yaş arası ana ilgi alanım buydu lol...)

ve katılıyorum, hükümet aşırı teşhis koymayı, abartmayı ve hatta bazen ilaçları zorlamak için akıl hastalıkları uydurmayı seviyor. bunun arkasında daha büyük bir gündem var. akılsız, homojen çalışanlar yaratmak ve tabiri caizse "herkesi hizada tutmak" istiyorlar. çok cesaret kırıcı. gerçek akıl hastalıklarının bile avantajları var. bana şizofreni teşhisi konulabilir (ilaç istemediğim için asla resmi bir teşhis almadım ama teşhis kriterlerine uyuyorum ve hayatımı olumsuz etkileyen psikotik dönemler geçirdim. Tanıdığım pek çok kişi bunun uyuşturucuya bağlı olduğunu düşünüyor ama ben uyuşturucu kullanmaya başlamadan çok önce belirtiler gösterdim...) ve kesinlikle dezavantajları olsa da, sanatıma ve yazılarıma yardımcı oluyor. gerçekten etkileyici ve daha "ham" sanırım. ayrıca bazen paranoyam daha çok sezgi gibi geliyor. zamanın yaklaşık% 50'sinde doğru... lol

Paz

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Eskiden kim olduğumu ve nasıl hissettiğimi mi özlüyorum yoksa lakapları ve yeni teknolojiye binmeyi mi özlüyorum bilemiyorum.
Belki ikisinden de biraz. 😊

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
çok genç olduğum i̇çi̇n ki̇m olduğumu pek özlemi̇yorum ama dünyayi nasil gördüğümü kesi̇nli̇kle özlüyorum ve bunun büyük bi̇r parçasi teknoloji̇ydi̇

View previous replies…

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
evet, donanım daha iyi hale geldi. işlem hızları daha iyi oldu. modern teknolojinin çoğu daha üstün, kimse buna itiraz etmiyor. ben sadece eski teknolojinin "havasını" özlüyorum. çok daha eğlenceli ve eğlenceli hissettiriyordu. özelleştirebileceğiniz çok daha fazla şey vardı. eski teknolojinin geleceğe dair umutlu, neşeli bir vizyonu vardı; modern teknoloji bu vizyonu aldı ve her zamankinden daha gri ve düz bir şekilde boyadı.

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Bu büyük ifade için gerekçenizi anlamıyorum.
Günümüz teknolojisi eskisinden çok daha eğlenceli ve eğlenceli.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
Orijinal gönderideki örneklere bakın + bu tam olarak 2000'ler değil ama windows xp'de imleci değiştirebiliyordunuz ve ben böyle şeyleri özlüyorum ...

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Teknoloji bugünkünden daha azını ve daha kötüsünü yapabilirdi. Kötü teknolojiye sahip estetiği seviyorsunuz, tek kastettiğiniz bu. Ben her zaman daha iyisini istiyorum. Kötü bir geçmişe zaman harcıyorsunuz ~ ama küçük mobil resimlerinizi gerçekten seviyorsunuz. Bu teknoloji artık "gerçek dünyadan" çok uzakta gibi geliyor. Ben böyle şeyleri sevmiyorum. Kolay servis edilmesini istiyorum ki uyuşturucu işlerini hızlıca halledebileyim. Yine daha kötüsünü istiyorsun. Sadece bir kez yaşıyorum (henüz), o yüzden neden geri zekâlı nostaljiyle vakit kaybedeyim?

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Nostalji bazen sıcak bir battaniye olabilir ve bazılarımız bu 'battaniyeyi' diğerlerinden daha çok sever. Gerçek dünyanın saklanacak gölgeli köşeleri tükeniyor ve sanırım böyle olmasına alışmış olanlarımız, daha basit de olsa o eski zamanlara özlem duyuyor

View previous replies…

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Teknolojik Tekillik, ulaşmak için yıldızlar gibi parlayan zengin bir sığınaktır. Yalnız mıyız? Bu dünyevi anda biz hala

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
İyi bir noktaya değindiniz, gittiği ve geri gelmeyeceği belli olan eski zamanlara özlem duymak için neden bu kadar zaman harcayalım?
Sanırım iki çağın ortasında kaldık: dijital bebeklik-->dijital bağımsızlık, Toprakta oynardık, cevaplanması gereken bir sorumuz olduğunda kütüphaneye giderdik. Bir keresinde annemin bir NES oyununu yenmek için bir 'rehber' sipariş ettiğini hatırlıyorum, bize ulaşması sonsuza kadar sürdü, sadece bir araya getirilmiş kağıt yapraklarıydı, yine de çok heyecanlıydık! şimdi, çocuklarımız bunun içinde doğdu ve ihtiyaç duydukları herhangi bir cevabı saniyeler içinde almaları normal.

Tamamen farklı iki yetiştirilme tarzı, kendimizi içinde bulduğumuz bu çağa dair olumlu bakış açınızı kıskanıyorum @vis!

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Elbette hatırlanması ve yaşatılması gereken bir tarih var. Geçmiş deneyimlerimden dolayı acı çeken benim ve bir sonrakine yüklenmiş olarak şimdiki zamanda olmak zorundayım. Bu konuda çarpık olan benim. Ötede ne olduğunu bilmek istiyorum, benim için çürüme ve ölümden daha fazlası kesinlikle. :cry: Ben pelerin içinde aşırı bir yabancıyım ve fidelis'in hack'i olmak istemiyorum, o çok açık sözlü tamam ama benim sert dayanıklılığım için fazla rahat. Muhtemelen yaşam değeri olarak benden üstündür ve ben kayboldum. Lanet olsun bana. Gidiyorum

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
lol kendi̇ne çok yükleni̇yorsun!

Paz

Don't buy from me
New Member
Reaction score
3
Akıllı bir adam bir keresinde şöyle bir şey söylemişti:
"Ölümden korkmuyorum. Ben doğmadan önce milyarlarca yıl ölüydüm ve bu beni hiç rahatsız etmedi."

Benim için, bu heyecan ve ürpertiyle dolu hız treni her ne olursa olsun.
İyi bir koşu olduğunu söyleyebilirim. İyi eğlenceler.
En iyi ve en kötü zamanlar. ☺️

Sıradan ve heyecan verici tüm deneyimler.
Olabildiğince güçlü duygular.
Yıllar geçtikçe sağırlaşmış olsa da, yine de uyguladıkları saf zıtlıklarla keskin bir şekilde tanımlanmış.

TLDR: Her şey geçer, iyi ya da kötü, değişecektir. 🤗

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Paz: Tezahürat için teşekkürler. Ben karanlık taraf entelektüeliyim. Gerçekten şaka gibiyim. Yine de sonuna kadar çalışacağım. Neşeli değilim, asla değilim. Mutlu görünüyorsam bu bir paravandır. Az ya da çok ulaşacağım hedeflerim var. En başta da uyuşturucu satıcılığı. Kötü bir talihsizlik. Hayat zor. Ben sertim. Bana şimdiki gibi zayıf ve mızmız görünme.

Hayır! Acıya güveniyorum. Zayıflama hedefime ulaşmalıyım yoksa sonunda gideceğim.

KurtV989

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
86
Hepimiz hayatın farklı kesimlerinden geliyoruz. Nüfusun çoğunluğuna kıyasla benim çocukluğum muhteşem sayılırdı. Yaşım ilerledikçe ve verdiğim kararlar arttıkça hayatım daha da boktanlaştı ve şimdi buradayım!

Anlatmaya çalıştığım şey, burada hepimiz kendi aramızda tamamen özel olarak istediğimiz her şey hakkında konuşuyoruz. Aynı anda hem gerçekten iyi hem de gerçekten kötüyüz. ve @vis hayata bakış açınız yorucu olmalı, size doğada kamp yapmanızı veya hatta ormanda yürüyüşe çıkmanızı rica ediyorum. Şu anda burada olduğunuzu ve etrafınızdaki her şeyi deneyimleyebileceğinizi unutmayın. Bırakın doğanın merhemi ruhunuzu sakinleştirsin!

Şu anda bok gibi uçuyorum (eğer bu herhangi birine vaaz veren bir eşcinsel gibi geldiyse lol)

vis

Don't buy from me
Resident
Reaction score
102
Şimdi durumum gösteriş için çok karmaşık hale geliyor. Kentsel rahatlık içindeyken ağır hedeflere odaklandım. Kadınlardan hoşlanıyorum. Davamı geri çekiyorum. Garip güzel iplikçiyle konuşun ve moots olun

2-79-790125

Don't buy from me
Member
Reaction score
21
2000'li yılların başı hayatımın en sıkı parti yıllarıydı. o yıllar X yıllarıydı. çok fazla dans partisi vardı.

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
354
keşke ben de aynısını söyleyebilseydim lol, 2000'lerde çocuktum ^^;