Amfetamin elde etmek için P2NP'nin elektrolitik indirgenmesi

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Bu yöntemi daha önce denedim. İşe yarıyor, ancak verim çok iyi değil ama tamam.
5g P2NP'den 2,5g - 3g sülfat elde ettim
Çatı kaplama kurşunundan kesilmiş kurşun plakalar kullandım. Elektrotlarınızda temiz, boş bir yüzey kullanmalısınız.
Anot/katot bölmelerinizi ayırmak için gözenekli kil kap kullanmak işe yarar.
Anot bölmesi de 12N sülfürik asit ile doldurulmalıdır.

Evet, karışımınız kırmızı olur. Bazikleştirmeden önce polar olmayan yıkamalarla bunu gidermeniz gerekir.

Önemli olan sıcaklık. kağıtta 40°C'yi geçmeyin diyor ama ben bunun çok yüksek olduğunu deneyimledim.
Mümkün olduğunca soğuk çalıştırmaya çalışın. Hücrenizi bir buz banyosunda çalıştırmak bir seçenektir. 10°C tercih edilir. ve sonunda sadece hafif kırmızı bir renge sahip olduğunuzu göreceksiniz. (daha az kirlilik, daha yüksek verim).

Bunu maksimum 10g P2NP ile denedim, çünkü hücrem o kadar küçüktü. ısı üretimi nedeniyle ölçek büyütmek sorun olabilir.
Aktif soğutma açısından daha yaratıcı olmalısınız.

Bunu büyük sırsız bir saksı ile bir kovada denemek harika olurdu.

Belki ileride detaylı bir prosedürle gelirim. maalesef resim sağlayamıyorum, çünkü bunu yıllar önce denedim.

Ama hey, kolay, toksik değil ve sadece sıradan kimyasallara ihtiyacınız var. Ama zaman alıyor. Büyük ölçekte yaptığınızda hücrenizi belki günlerce çalıştırmanız gerekiyor.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Reaksiyon sırasında sodyum amalgam elde edebilirsiniz (elektro sentez), daha sonra amalgam p2np'nizi önemli ölçüde geri kazandıracaktır.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Düşünüyordum da, peltier soğutucularımın içinde ve dışında sürekli dolaşan anolit varken neden kavanozu soğutmam gerekiyor?

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Dolaşan anolit soğutma için mükemmel bir seçenektir. Özellikle de hücreyi uzun süre çalıştırdığınızda.
Belki kurulum daha karmaşık olacaktır ama yapılabilir.
Hg Havuz katot iyi çalışmalı, ancak her durumda Hg'den kaçınmayı tercih ederim. Sanırım kurşun elektrot ile kalacağım.

Referanslarda her zaman 0,2 A/cm² yazıyor.
Katodun her iki tarafını mı yoksa sadece anoda bakan tarafını mı saymam gerektiği konusunda bir fikriniz var mı?
Örneğin: Ölçüleri 2 cm x 5 cm olan bir kurşun levha.
Bu 10 cm² mi yoksa 20 cm² olarak mı sayılmalıdır?
Çünkü katot tarafında 10 cm² ve diğer tarafta 10 cm² var. Bu büyük bir fark yaratacaktır.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Yüzey alanını sayarsınız, yani her iki tarafı da. Yakın olduğu sürece zaten çok da önemli değil. Örneğin 3amp iyi olabilir. Yerinizde olsam sadece bir referans elektrot alırdım, potansiyostata ihtiyacınız yok, periyodik olarak elle ayarlayabilirsiniz.

ItsMee

Don't buy from me
New Member
Reaction score
5
Hücre tasarımınızı beğendim ve şimdi ben de kendi hücrem üzerinde çalışıyorum. işim bittiğinde size göstereceğim ve belki siz bana bunu referans elektrotla nasıl kuracağımı ve ayarlamaları nasıl yapacağımı ayrıntılı olarak açıklayabilirsiniz. elektrokimya benim için yeni. Bu kurulumda ne tür bir referans elektrot tercih edilir? Ag/AgCl mi?