GHB (Gama-Hidroksibütirat) Sentezi SSS

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Bakır kromit katalizör ile BDO'dan GBL üretmeyi başaran var mı?
Kullanılan bakır kromit katalizörü 12053-18-8 ile aynı mı? Yoksa başka bir şey mi? Birisi bazı önerilerde bulunabilir mi?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, evet, öyle.

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
G.Patton 12053-18-8 ile yaptım ama verim çok düşük, son çözeltide yüzde 30 gbl bile değil, bunun için herhangi bir tavsiyeniz var mı?

sharetea

Don't buy from me
New Member
Reaction score
8
Nahh onun. Değil. Bunu istiyorsun. Sonunda 9 olan.. sadece kendin yap. .. ayrıca hiç toz eklemeyin. Hidroksit. Bu. Orada araştırma yapmayan insanları cezalandırmak için var. Verim gerçekçi olarak 90'ların üstünde.

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
48
Merhaba, Sand Mayer süreci hakkında bir sorum var. Ekstraksiyon kısmındaki 4. Adımdan sonra durursam sadece GBL'yi bırakarak işlemle işim bitecek mi, çünkü sonraki her şey GHB'ye dönüşüyor gibi görünüyor?

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
Merhaba, Eğer sizi doğru anladıysam, Sandmeyer Reaksiyonu ile GBL elde etmek istiyorsunuz. Evet, 4. adımda elde edebilirsiniz.

View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Reaction score
2
GABA'yı, dolgu maddesi olarak sadece mikroselüloz içeren jelatin kapsüller şeklinde ve saflığı şüpheli 50 gr'lık torbalar halinde tanesi ~10$'a buldum, yani haplar hem daha ucuz hem de daha saf. Ayrıca NaNO2'yi bir çeşit bahçe ürünü olarak bir kimyasal tedarikçisinden kilosu 8 dolara satın alabiliyorum. Burada (Polonya) kimsenin GHB yapmamasına şaşırdım, çok kolay ama piyasada hiç görmedim. Etkileri ve/veya sorularım olduğunda güncelleyeceğim

Aslında, DCM ile hem damıtma hem de ekstraksiyon yapmam gerekiyorsa, GBL damıttığımdan nasıl emin olabilirim? RM su dolu değil mi? GBL'nin BP'si 204,6 °C, bu yüzden RM'yi buhar sıcaklığı 204,6 °C'ye ulaşana kadar kaynatıp oradan mı toplayacağım?

Şimdiden teşekkürler

G.Patton

Expert
Solutions
3
Reaction score
2,734
Deals
1
DCM bp 39,6*C'dir
GBL bp 204*C'dir
İlk önce suyu damıtmanız gerektiği açıkça yazıyor. Birkaç kez okuyun. Konuda yazılanların aynısını yazıyorum.

Joeking

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Sodyum Bromat yerine Potasyum Bromat kullanabilir miyim?

Tetrahidrofurandan (THF) gama-Bütirolakton Sentezi

Şimdiden teşekkürler

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
Ben ve kardeşim zamanında bunu yapardık, eğlenceliydi ama tadı berbattı.

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Reaction score
1
bi̇raz üflemeden onunla uğraşamazdim

zwitterion

Don't buy from me
Member
Reaction score
0
Merhaba, NaNO2 %99 sofra tuzu ile karıştırılmadığı sürece Avrupa'da bulunmuyor. OTC alternatifi veya AB nakliyesi için iyi bir tedarikçi var mı? Yardımınız için teşekkür ederim.

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
174
Pirolidinden GBL sentezi, krom karışımı ile oksidasyon veya benzeri prosedürü paylaşın. Teşekkürler

sharetea

Don't buy from me
New Member
Reaction score
8
Kullandığınız bakır kromit katalizörü çok önemlidir. Çünkü farklı bakır kromitler farklı amaçlar için kullanılır.

Dehidrojenasyon dışındaki her şey için katalizör hazırlamanın son adımı bir asetik asit yıkamasıdır. Bu, diğer bazı reaksiyonları bozan bakır oksidi ortadan kaldırır. Ama diolün dehidrojenizasyonu için gerekli.

Katalizörün %40-60'ını oluşturması gerekiyor.
Yüzde 90 artı dönüşüm.

herhangi bir çözücüye ihtiyaç duymadan..toz hidroksit eklemeyin..bu sizi düşürebilir. Verim %15-20

Eğer sodyum bromatın patentini okursanız, gbl ile olan ilişkisini görebilirsiniz. Hafızam beni yanıltmıyorsa, bdo ile başlayabilirsiniz, neredeyse iki katına ihtiyacınız var. Ama reaksiyonlar şöyle ilerliyor.

Bdo -> thf -> gbl.

Dönüşümün %80 gibi yüksek bir oranda olması gerekiyor.

Bdo'dan Gbl'ye birkaç dönüşüm var. Gbl ile. Sodyum bromit ve sodyum bromat.

Bromit bdo ve Alüminyum oksit.. dcm'de 12 saat karıştırın. Söndürme özü distil yüksek 80 veya. Düşük 90'lar.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
THF elektrokimyasal olarak GBL'ye oksitlenebilir:

Tetrahidrofurandan γ-bütirolaktonun elektrokimyasal sentezi Yazan: Kirsanova, A. I. Elektrokhimiya (1978), 14(4), 627 CODEN: ELKKAX; ISSN: 0424-8570

Tetrahidrofuranın (THF) [109-99-9] γ-butirolaktona [96-48-0] anodik oksidasyonu için pH ∼ 1'de bir Pt elektrot üzerinde destek elektrolit olarak Na2SO4 ile bir KBr çözeltisinde bir yöntem tanımlanmıştır. Bir diyafram kullanıldığında anodik verimlilik %98'e ulaşır. THF, Br-'nin oksidasyonu sırasında oluşan BrO3- tarafından dolaylı olarak oksitlenir. Daha yüksek pH'larda (6-7) oksitleyici ajan anotta oluşan BrO-'dur ve eş zamanlı oksibütirik asit oluşumu nedeniyle akım verimi düşer.

Veya

Tetrahidrofuranın sülfürik asit çözeltisinde elektrokimyasal oksidasyonu By: Christiana Avgousti ve diğerleri.

Elektroliz süresi 24 saat, H2 SO4 0.5 M için bir Pt anotta THF oksidasyonunun ana ürünlerinin akım verimi:

Anodik potansiyel (RHE'ye karşı V): 2.3, Akım yoğunluğu (mA cmˇ2 ): 70.0 : Ürünler THF-OH %41.2 GBL %54.4 Süksinik Asit %2.5

Peroksimonofosforik asit ile de oksitlenebilir: Tetrahidrofuranın .gamma.-butyrolactone'a peroksifosforik asit ile yeni oksidasyonu Yoshiro Ogata, Kohtaro Tomizawa ve Toshiyuki Ikeda tarafından

sharetea

Don't buy from me
New Member
Reaction score
8
Son zamanlarda elektroliz ile büyülendim, youtube'da oraya ulaşmak için elextoylsis kullanan bu adamı izliyorum, oldukça harika

Yani bu, oh'u Ph ile değiştirmek ve aynı zamanda karışıma oksijen atmak gibi bir şey.

.sadece tahmin ediyorum..

Bir bakacağım. Teşekkürler.

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Solutions
1
Reaction score
153
Platin kullanmak zorunda değilsiniz. Elektroliz yaparken insanların yaptığını gördüğüm bir hata, hücrelerini bir potansiyometre ile test yapıyormuş gibi kurmalarıdır. Bir "toplu elektroliz hücresi" farklıdır. çalışma elektrodunun büyük bir yüzey alanına sahip olmasını, tüm kavanozu doldurmasını istersiniz. İşte ticari bir örnek:
QlSzb8nuyK

Bu güzel küçük bir rehber:

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Reaction score
12
Bdo'dan gbl'ye reaksiyonu yaptım ve gbl elde ettim, ancak sodalı su ile ghb'ye dönüştürürken reaksiyon bittikten sonra ph'ım 14 nötralize etmek için ne öneriyoruz? Ph7 olan gbl eklemeye devam mı edelim yoksa düşürmek için hangi asit önerilir?

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Damıtılmış sirke onu aşağı indirir

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Reaction score
0
Belki gbl konsantrasyonu çok yüksek değildir