L-fenilasetilkarbinolden (L-PAC) L-Efedrin sentezi

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
l-pac yapmak için ilk deneme çalışmam, işte tarifim hepsi doğru mu emin değilim ama yine de deneyeceğim.

2,5 litre H2O
87.50 gms pekmez
maya ve besin maddesi
20 ml benzaldehit
75 ml eter

5 litrelik bir damacanaya 2,5 litre su ve 87,50 g pekmez konur,
Saf oksijenle yıkamayı doyurun,
mayayı ve besin maddesini ekleyin ve 8 saat kadar mayalanmaya bırakın,
Yıkama hızla fermente olduktan sonra 10 ml benzaldehit ekleyin,
4 saat kadar sonra 10 ml daha benzaldehit ekleyin ve 12 saat ya da daha fazla mayalanmaya bırakın,
bittiğinde mayayı çıkarın,
l-pac'i 50 ml eter ve ardından 25 ml eter ile ekstrakte edin,
eteri birleştirin ve damıtın
l-pac toplamak?
teorik verim 10ml %50 dönüşümdür.

Geri bildiriminiz için teşekkür ederim ve sonuçlarımı tamamladıktan sonra yayınlayacağım.

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Bunun iki aldehitin kondenzasyon reaksiyonu olduğu anlaşılmamış gibi görünüyor. Benzaldehit ve - ne? Yani Asetaldehit ekleniyor ve işte ikincisi. Ya da Fester Amca'nın sattığı Avusturya Patentindeki Aseton (onun mallarının çoğu gibi gerçekten çalışmıyor). Ya da Piruvat eklenir, bu maya için bir enerji kaynağıdır ve süreçte Asetaldehit oluşturur.

Dolayısıyla, bunu ikinci bir Aldehit veya onun bir öncüsü olmadan yaparsanız, Benzaldehit + Benzaldehit de işe yaradığından İKİ Benzaldehit gerekecektir, ancak elbette Benzaldehit'ten sayılan maksimum verim yarıya düşer.

Dekstroz ve Frukoz enerji sağlayabilir ancak reaksiyona Aldehit sağlamaz.

View previous replies…

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
merhaba, asetaldehit veya pirüvik asitten hangisini önerirsiniz?

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Sodyum Piruvat altın standarttır. Kalsiyum Piruvat da işe yarar. Sorun şu ki, çok fazla ihtiyacınız var, bu nedenle ciddi üretim için Asetaldehit daha uygundur. Paraldehit satın alabiliyorsanız, bu mükemmeldir, Asetaldehit'e kolayca polimerize olur ve kullanımı çok daha iyidir.
Asetaldehit ile sükroz veya dekstroz gibi bir enerji kaynağı eklemeniz gerekir.
Piruvatın püf noktası, mayanın fermente olmasına ihtiyaç duymamasıdır.

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
ne kadar sodyum pi̇ruvat gerekli̇di̇r?

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
L-pac yapmanın anlamı yok. 1 litre su başına 0,5 ml l-pac elde edin. Hiç mantıklı değil. 10 ml ürün için 20 litre su mu? Mmm?

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
merhaba tutamak
Bunu nasıl hesapladığınızı sorabilir miyim?

View previous replies…

Consider

Don't buy from me
Resident
Reaction score
7
Ancak efedrin sentezinin maya fermantasyon yönteminin ticari üretim için iyi bir verim olduğu söyleniyor, nasıl oluyor da 1 litre su için 0,5 ml, doğru söylüyorlar

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
teşekkürler eğer gerçekten durum buysa, kimyasalları boşa harcamaya değmez

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Bu, l-PAC ve efedrinin endüstriyel olarak üretilmesinin ana yoludur. Reaksiyon ortamının litresi başına 3 ila 5 gram l-PAC elde etmek gerçekçidir, daha fazlası, o zaman sıkıcı olur. Ancak endüstri için bu sorun değildir, büyük hacimlerin taşınması sorun değildir. Endüstriyel olarak Benzaldehit ve Asetaldehit ultra düşük maliyetli ürünlerdir, önemli olan da budur. Sadece daha büyük bir kap kullanıyorlar. T
Biyosentezde kimsenin fark etmediği şey, reaksiyonla uğraşmamak, daha büyük bir kap kullanmak ve basit tutmaktır. Ve l-PAC'ı almak için sürekli ekstraksiyon kullanmak - bu şekilde birkaç saat boyunca az miktarda çözücü büyük kaptaki tüm güzellikleri çeker.
Paraldehit veya ucuz piruvat için bir kaynak ve en önemlisi: <5 ph'da istenen dönüşümü yapan bir maya türü dışında bu sadece teknik bir sorundur. Birincisi: Cerevesiae'nin her türü bunu yapamaz, çok azı iyi verim verir ve çok azı bile bunu ph <5'te yapabilir, yukarıda olduğu gibi gerekli olan çoğunlukla diol elde edersiniz. İşe yaramaz değil ama istediğiniz şey değil. Ve ideal olarak bu mayayı ucuza dökme kuru maya olarak satın alabilirsiniz. Ve hayır, şu anda satın almak için böyle bir maya bilmiyorum, yine kendim araştırıyorum.

- maya
- sürekli ekstraksiyon

Tamam mı?

rampage

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
33
i̇lgi̇nç kuruluş, sürekli̇ ekstraksi̇yon yapmak i̇çi̇n nasil bi̇r yol i̇zlersi̇ni̇z?

The-Hive

Moderator in UK section
Resident
Reaction score
175
Bu konuda bir PDF'im var ama konuşmanın gidişatını beğendiğim için yüklemeyi erteliyorum...

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
Konuyla ilgili yaklaşık 200 makalem var ve sizi temin ederim ki bunların çoğu yararsız ve bazıları da kasıtlı olarak yanıltıcı. Özellikle Avustralya'da Rogerss/Shin tarafından yazılan makaleler bu türdendir.

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64

L-pac'i mayaya benzaldehitle besleyerek biyosentez yaparken insanların gözden kaçırdığı bazı şeyler var. Tıpkı bira ya da şarap yapar gibi şekerli şıra yaparsınız. Maya yeterince büyüyüp bölündükten sonra benzaldehit eklenir ve birkaç saat içinde reaksiyona girer ve daha fazla iş için sifonlanmaya hazır hale gelir.
Kullanılan sıvı miktarı düşünüldüğünde verim hiçbir şey gibi görünmüyor. Bunu birkaç yıl önce hesaplamıştım ve sanırım 55 galonluk bir varilden her 4 günde bir 20 gram hesaplamıştım... teknik olarak 3 gün ama bu 20 gramı 55 galonluk varilden santrifüj etmek için kıçınızı tekmelemeniz gerekir

OrgUnikum

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Reaction score
244
l-PAC konuları her zaman anında saçmalayanlar tarafından istila edilir, bu yüzden güle güle diyorum.

En önemli bilgiyi aldınız: Asetaldehit veya Piruvat, uygun bir maya ve ph <5.

Kimse büyük ve bariz soruyu sormadı: Bir maya türünün iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?
Ve kimse sormadığı için, oldukça kolay yöntemlerin var olduğundan bahsetmekten başka bir cevap olmayacak.
Mutlu aramalar, bana mesaj atmayın.

bye

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
Bir maya türünün iyi olup olmadığını nasıl anlayabilirim?

View previous replies…

handle

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Reaction score
64
B52SojlK8b

handle

Don't buy from me
Resident