Често задавани въпроси за синтез на GHB (гама-хидроксибутират)

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Някой да е успял да произведе GBL от BDO с катализатор от меден хромит?
Използваният катализатор от меден хромит е същият като 12053-18-8? Или е нещо друго? Може ли някой да даде някакви предложения?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, да, така е.
 

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton аз направих с 12053-18-8, но добивът е много нисък, дори не 30 процента gbl в крайния разтвор имате някакъв съвет за това?
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Направете си труда. Не е. Искате да. Онзи с деветката накрая... просто си го направете сами. ... също така не добавяйте никакви прахообразни. Хидроксид. Той. Там е, за да накаже хората, които не са направили проучване. Добивите реално са около 90-те години.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Здравейте, имам въпрос относно процеса на Санд Майер. Ще приключа ли с процеса, оставяйки ми само GBL, ако спра след стъпка 4 в частта за екстракция, тъй като изглежда, че всичко след това го превръща в GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, Ако ви разбирам правилно, искате да получите GBL чрез реакция на Сандмайер. Да, можете да го получите на 4-та стъпка.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
готино, намерих GABA под формата на желатинови капсули само с микроцелулоза като пълнител, както и 50-грамови торбички със съмнителна чистота за ~10 долара накуп, така чеооооо хапчетата са по-евтини И по-чисти. Също така мога да си купя NaNO2 като някакъв градински продукт от доставчик на химикали за около 8 долара за килограм. Изненадан съм, че никой тук (Полша) не произвежда GHB, толкова е лесно, но никога не съм го виждал на пазара. Ще актуализирам, когато имам ефекти и/или въпроси

Всъщност, все още не е ясно, ако трябва да правя и дестилация, и екстракция с DCM, как да се уверя, че дестилирам GBL? не е ли RM пълен с вода? ВР на GBL е 204,6 °C, така че трябва ли просто да варя RM, докато температурата на парите достигне 204,6 °C, и да събирам оттам?

Благодаря предварително
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
DCM bp е 39,6*C
GBL bp е 204*C
Ясно е написано, че първо трябва да се дестилира водата. Прочетете няколко пъти. Аз пиша същото, което е написано в темата.
 

Joeking

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Мога ли да използвам калиев бромат вместо натриев бромат за

синтез на гама-бутиролактон от тетрахидрофуран (THF)

Благодаря предварително
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Здравейте, да. Трябва да пресметнете количеството на реактива според моларното съотношение.
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Аз и моят брат го правехме навремето, беше забавно, но имаше ужасен вкус
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Не бих могъл да се чукам с него, ако нямах някакъв удар
 

zwitterion

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Здравейте, NaNO2 не е достъпен в Европа, освен ако не е смесен с 99% трапезна сол. Има ли извънборсова алтернатива или добър доставчик за доставка в ЕС? благодаря ви за помощта.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Споделете процедурата за синтез на GBL от пиролидин, окисление със смес от хром или подобна. Благодаря ви
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Ум катализаторът от меден кромит, който използвате, е много важен. Кос Различните медни хромити се използват за различни цели.

Последната стъпка от подготовката на катализатора за всичко друго, освен за дехидрогениране, е промиване с оцетна киселина. По този начин се отстранява медният оксид, който пречи на някои други реакции. Но той е необходим за дехидрогенирането на диола.

Той трябва да съставлява около 40-60 % от катализатора.
Конверсията му е 90 % плюс...

Не добавяйте прахообразния хидроксид... той ще ви падне. добив с 15-20%.

Ако прочетете патента за натриевия бромат, за да напишете, че той се отнася за gbl. Можете да започнете с бдо, което се нуждае от почти двойно повече време, ако паметта ми не ме лъже. Но реакциите вървят.

Bdo -> thf -> gbl.

Конверсията трябва да е висока.

Има няколко варианта за преобразуване на bdo в. Gbl с. Натриев бромит... и натриев бромат.

Бромитът bdo an. Алуминиев оксид... в dcm се разбърква 12 часа .гаси се екстрактът дестилира е като високо 80 или. Ниски 90-те години.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
THF може да се окисли по електрохимичен път до GBL:

Електрохимичен синтез на γ-бутиролактон от тетрахидрофуран По: Кирсанова, А. И. Електрохимията (1978), 14(4), 627 CODEN: ELKKAX; ISSN: 0424-8570

Описан е метод за анодно окисление на тетрахидрофуран (THF) [109-99-9] до γ-бутиролактон [96-48-0] в разтвор на KBr с Na2SO4 като поддържащ електролит върху Pt електрод при pH ∼ 1. Анодната ефективност достига 98 %, когато се използва диафрагма. THF се окислява индиректно от BrO3-, образуван по време на окислението на Br-. При по-високо рН (6-7) окислителят е BrO-, образуван на анода, и ефективността на тока намалява поради едновременното образуване на оксимаслена киселина.

Или

Електрохимично окисление на тетрахидрофуран в разтвор на сярна киселина By: Кристиана Августи и др.

Токова ефективност на основните продукти на окисление на THF на Pt анод за време на електролиза 24 h, H2 SO4 0,5 M:

Аноден потенциал (V спрямо RHE): 2,3, плътност на тока (mA cmˇ2 ): 70.0 : Продукти THF-OH 41,2 % GBL 54,4 % Янтарна киселина 2,5



Може да се окисли и с пероксимонофосфорна киселина: Ново окисление на тетрахидрофуран до .gamma.-бутиролактон с пероксифосфорна киселина Yoshiro Ogata, Kohtaro Tomizawa, and Toshiyuki Ikeda

 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Бях очарован от електролизата, тъй като напоследък гледам този човек в youtube, който използва електолизата, за да стигне до там, че е доста страхотно

Просто се опитвам да изляза навън... така че това е като да замениш о с Ph и в същото време да хвърлиш кислород в сместа.

Просто предполагам..

Ще погледна... Благодаря.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Не е задължително да използвате платина. Една от грешките, които виждам да допускат хората, когато правят електролиза, е, че настройват клетката си така, сякаш правят тестове с потенциометър. "Клетка за обемна електролиза" е различна. искате работният електрод да има огромна повърхност, запълнете целия буркан. Ето един комерсиален пример:
QlSzb8nuyK

Това е хубаво малко ръководство:
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Направих реакцията от бдо до гбл и имам гбл, но когато го правя до гбл с луга, ph ми е 14 след направената реакция какво бихме препоръчали за неутрализиране? Да продължа да добавям gbl, който е ph7, или каква киселина се препоръчва, за да го намаля?
 

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Дестилираният оцет го понижава
 

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Може би концентрацията на gbl не е твърде висока
 
Top