Често задавани въпроси за синтез на GHB (гама-хидроксибутират)

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Здравейте, имам въпрос относно процеса на Санд Майер. Ще приключа ли с процеса, оставяйки ми само GBL, ако спра след стъпка 4 в частта за екстракция, тъй като изглежда, че всичко след това го превръща в GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, Ако ви разбирам правилно, искате да получите GBL чрез реакция на Сандмайер. Да, можете да го получите на 4-та стъпка.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
готино, намерих GABA под формата на желатинови капсули само с микроцелулоза като пълнител, както и 50-грамови торбички със съмнителна чистота за ~10 долара накуп, така чеооооо хапчетата са по-евтини И по-чисти. Също така мога да си купя NaNO2 като някакъв градински продукт от доставчик на химикали за около 8 долара за килограм. Изненадан съм, че никой тук (Полша) не произвежда GHB, толкова е лесно, но никога не съм го виждал на пазара. Ще актуализирам, когато имам ефекти и/или въпроси

Всъщност, все още не е ясно, ако трябва да правя и дестилация, и екстракция с DCM, как да се уверя, че дестилирам GBL? не е ли RM пълен с вода? ВР на GBL е 204,6 °C, така че трябва ли просто да варя RM, докато температурата на парите достигне 204,6 °C, и да събирам оттам?

Благодаря предварително
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
DCM bp е 39,6*C
GBL bp е 204*C
Ясно е написано, че първо трябва да се дестилира водата. Прочетете няколко пъти. Аз пиша същото, което е написано в темата.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Здравейте,
просто следвах рецептата, нищо не е изгоряло или твърде малката колба , п
Течността беше кристално чиста (освен при добавянето на gbl, за 10 мин.), но ph остава високо. добавих много допълнителни gbl, мисля, но все още има зелена хартия....>8
Какво мога да направя, за да намаля ph, моля?
Не използвах истински рефлукс с течна верига, а дълъг 30-сантиметров химикал, завършващ с вигрий. мислите ли, че много H2O е изчезнало? не изглеждаше да дими... бавно кипене.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Това беше дестилирана H2O,,
и използваше водна баня, за да предвиди бс///
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Здравейте, в текста има отговор:

Трудно е да се отговори на такъв въпрос. Твърде малко входни данни.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Здравейте отново, все още съм жив !
Следвах човека и се опитах да се придържам към него по най-добрия начин, колкото и да съм noob, въпреки че съм анотирал/добавил формално мое собствено копие на ръководството по следния начин:
"след като разтворът е бистър", поддържа този разтвор на лек кипеж в продължение на 30 мн, "след това тествайте ph".
Защото дори и да търсите бистра вода, в началото ph е > 8, дори да добавите още gbl.
30 мн по-късно все още изглежда бистра вода, но ph се развива и спада. Реакцията се нуждае от време, за да завърши. В началото ph не е стабилно.
Може би е логично за тези, които знаят, но първата ми партида ми даде небалансиран еквимоларен разтвор с твърде много gbl. и големи мазни капки gbl на прозрачната повърхност на разтвора.
преработих я, след като добавих липсващия разтворен NaHCO3+ дестилирана H2O, оставих я да реагира 30 мин, проверих ph и я оставих да се охлади при стайна температура, за да получа разтвор, подобен на вода.
 
Top