Случайни съвети за възстановяване от един застаряващ психонавт

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Какво е да си стар и да приемаш наркотици? Какво е различното в сравнение с приемането им, когато сте по-млади? Има ли изобщо някакви разлики?

Да, има. Всъщност, в зависимост от съответния наркотик, с опита и възрастта настъпват доста промени; но най-очевидната физическа проява е свързана с възстановяването. Възстановяването често е много по-бавен процес, а понякога е и по-трудно. В тази публикация се разглеждат и разширяват тези аспекти с оглед на собственото ми излагане.

rich text editor image


ОПИТАЙТЕ СЕ ДА БЪДЕТЕ ВЪВ ФОРМА

Първо: не само че съм достатъчно стар, за да си спомням "Бийтълс", но и между 2008 г. и 2023 г. самостоятелно съм приемал 182 различни наркотици. Както много от вас знаят, през този период написах Библията на употребяващите наркотици.

Въпреки това бях в прилична форма, въпреки заседналия начин на живот, при който прекарвах по-голямата част от деня на компютъра си в писане. През първите 10 години, когато не бях на експедиция, всяка сутрин ходех на местния басейн за невпечатляващите осем дължини, а след това се занимавах с различни разтягания, за да поддържам застаряващото си тяло гъвкаво и силно (lol). Когато басейнът беше затворен заради COVID, трябваше да се приспособя, като вместо това ходех по един-два часа всеки ден. Отслабнах и станах по-едър и вярвам, че подобрената физическа форма ми помогна да поддържам начина си на живот, свързан с приемането на наркотици.

ФИЗИЧЕСКО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

За да се върнем към пряката тема, ходенето е особено полезно за възстановяване след тежка сесия с някои наркотици. То подпомага кръвообращението, подпомага храносмилането, спомага за по-добър сън и дава цял набор от други свързани с него ползи.

За мен това беше особено забележимо при употребата на спийд, но се отнасяше и за много други наркотици, включително мефедрон, метамфетамин и MDMA.

В идеалния случай възстановяването след сесия трябва да бъде предварително планирано (вижте rollsafe.org). Често цитираните помощни средства за възстановяване включват:
  • Обща рехидратация
  • Пиене на портокалов/плодов сок
  • Здравословно хранене, включително храни/напитки с електролити
  • внимателна употреба на хранителни добавки
  • Обилна почивка/отдих и вземане на душ.
Сънят е друго нещо: осигурете си го колкото е възможно повече. Ако е имало особено обилно напикаване, понякога съм използвал подходящо средство за сън.

Някои хора предлагат да се изпие канабис, за да се облекчи дискомфортът и да се стимулира апетитът. Да, от време на време съм вземал този курс и обикновено съм го намирал за полезен (отново в зависимост от наркотика, от който съм се възстановявал).

ПСИХИЧЕСКО ВЪЗСТАНОВЯВАНЕ

Това е важно: помага да се осъзнае, че за няколко дни животът може да бъде оцветен от последиците от преживяването с наркотици. Всичко може да изглежда по-мрачно, отколкото преди това. Може да се появи истинско усещане за депресия. В тежките случаи може дори да изпаднете в състояние на стрес и от време на време да ви се иска да плачете. Да; цялото ви съществуване може да изглежда като абсолютно гадно.

rich text editor image


Какво може да помогне в тази ситуация, освен практическите физически стъпки по-горе?

Знанието защо се случва това (наркотикът) със сигурност помага: по принцип знанието, че ще мине. Един от триковете е да се съсредоточите върху момент от време за 72 или 96 часа напред: да разберете, че като цяло ще бъдете по-щастливи в този момент. Просто трябва да преминете през тези дни. Това е умствено упражнение, но наистина може да помогне да имате цел.

BTW: Едно от нещата, които не правите, е да се върнете към същия (или подобен) наркотик.

Също така бих избягвал да вземам сериозни житейски решения, докато настроението ви е изкуствено понижено. Ако сте в състояние, отложете всичко от този род, докато се възстановите напълно. Приемете този съвет сериозно.

И накрая, ако имате нужда от емоционална или друга подобна подкрепа, не се колебайте да я потърсите. Споделеният проблем не е точно наполовина намален проблем, но това помага на някои хора.

ПОГРИЖЕТЕ СЕ ЗА СЕБЕ СИ

По принцип едно младо и здраво тяло вероятно ще се възстанови от физически проблеми по-бързо, отколкото едно старо и здраво тяло, и това определено се отнася за наркотиците. За щастие съм установил, че всички горепосочени предложения важат независимо от възрастта. Просто с напредването на възрастта отнема повече време, а болките и страданията са по-очевидни.

Ако сте на възраст, полагайте малко повече грижи за себе си и се подгответе и вземете предвид по-тежките последици и по-дългия период на възстановяване.

Все пак ще завърша с положителна нотка, така че свирете на барабани: ето я и добрата новина... наркотиците не спират да бъдат забавни, когато остареете.

.

ПС: СЪЩО ТАКА НЕ ЗАБРАВЯЙТЕ ДА ПРАКТИКУВАТЕ НАМАЛЯВАНЕ НА ВРЕДИТЕ

За повече информация относно Библията на употребяващите наркотици вижте Amazon или изтеглете безплатно копие на PDF версията от химическата библиотека Breaking Bad, тук: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
ТИ НАПИСВАШ БИБЛИЯТА НА ПОТРЕБИТЕЛИТЕ НА ЛЕКАРСТВА???? аз съм нисък масов фен. хайии!!! ^_^

страхотно писание, бтв!!! все още съм по-млад и не планирам да се откажа скоро, но намирам това за полезно
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Виновен, както е обвинен, м'луд. Радвам се, че ти харесва. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@DMTrott Благодаря ви за отделеното време и съветите.
Като застаряващ психонавт също бих предпочел да не се налага да научавам някои от тези неща по трудния начин, ако не се налага. Чувал съм съвети и съм получавал напътствия за употребата на метамфетамин от туитъри 10 години преди да успея да го вкарам в употреба. Неща от рода на... "Дори и да не спиш, да легнеш и да затвориш очи за малко на тъмно, тихо място, може да направи чудеса за поддържането/издръжливостта... да можеш да изминеш разстоянието и да оцелееш".
Да си буден по 3/4/5 дни, като през цялото време ходиш на работа, полагаш физически труд, на открито, като озеленител - наистина трябва да знаеш как да се поддържаш/издържаш и да се грижиш за себе си. Как да оптимизирате възстановяването. Не знам как не получих топлинен удар или нещо подобно, изминавайки разстоянието през някои от тези летни дни. Наскоро бях на крак 4 дни и едва се справих с това, а дори не работя в моментаһттр://.... така че това показва колко много е спаднало нивото ми на "наркотична годност". "Злоупотреба с наркотици на олимпийско ниво", както обичам да казвам... оставете го на професионалистите. Не го опитвайте у дома!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Обичам го! Благодаря, човече!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Няма нищо по-ценно от опита, който се предава на другите. Радвам се, че сте с нас, г-н DMTrott
 
Top