Syntéza alprazolamu (Xanaxu). V malém měřítku.

nbnbbnryrtyrt

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 4, 2022
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Existuje nějaký jednoduchý způsob, jak syntetizovat 2-amino-5-chlorbenzofenon, nebo se někde prodává?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Ve skutečnosti je poměrně snadné jej získat, pokud máte účet u společností sigma Aldrich, TRC, Santa cruise biotech atd. Nejedná se o prekurzor látky zařazené do seznamu.
 

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Také by mě zajímala zpráva.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Už jen čekám, až dorazí chloroacetylchlorid, a budu mít vše, co potřebuji. Napíšu o tom malou zprávu, chci to zvětšit na x100, takže si s tím po syntéze v malém měřítku také pohraju. Mám přístup k velkému množství 2-Amino-5-chlorbenzofenonu a jsem ochoten se podělit , stejně jako možná natočit video o této syntéze.

Věřím, že je to pro lidi velmi důležité, aby se to naučili, možná, že když je alprozolam tak levný na výrobu, vedlo by to k menšímu počtu Xanaxových tyčinek s fentanylem. Nezbývá než doufat. Je důležité si uvědomit, že hlavní prekurzor, 2-amino-5-chlorbenzofenon, NENÍ plánovaným prekurzorem!!!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Existuje "plánovaný" a pak "sledovaný". Dlouhý, dlouhý seznam sledovaných chemických látek. Dokonce i aceton a 40% peroxid vodíku jsou sledované (v závislosti na části objemu nákupu). Sledováno je téměř cokoli bezvodého. "Proč ten a ten potřebuje do svého bytu poslat 4 litry bezvodého hydrazinu?" Nepečou sušenky, to je jisté...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Ahoj lidi; provedl jsem podobnou syntézu a úspěšně jsem vyrobil asi 50 g diazepamu. To bylo před nějakou dobou, ale nyní mám dostatek prekurzorů a rozpouštědel na výrobu asi 80 g alprazolamu.

2-Amino-5-chlorbenzofenon je snadno dostupný na sigma aldrich. Je to levné. Zveřejním pár fotek své syntézy diazepamu.

Jsem na tomto fóru nový, ale mám mnoho zkušeností s obecnou syntézou, analytickou chemií a vývojem systémů pro podávání léčiv. Moje poslední společnost měla licenci na výzkum a výrobu podle seznamu I a 3 DEA, takže věřím, že mám nějaké znalosti, o které bych se chtěl časem podělit se zdejšími členy. Následující fotografie jsou ze syntézy diazepamu. Dělal jsem to poprvé, takže výtěžek byl nízký (60 %) a čistota před rekrystalizací nestandardní (95 %). Čistota byla potvrzena pomocí LC-MS a struktura byla potvrzena pomocí ATR-FTIR
 

Attachments

  • tYWDoHy4hA.png
    tYWDoHy4hA.png
    2.1 MB · Views: 776
  • 9nZDjRVis5.png
    9nZDjRVis5.png
    2 MB · Views: 741
  • Jg1Ba3ojbn.png
    Jg1Ba3ojbn.png
    1.9 MB · Views: 762
View previous replies…

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
Páni, brácho, to je ale parádní vybavení! děláš to jen jako koníček? rád bych se s tebou spřátelil, pěstuju houby a trávu, možná bychom se mohli podělit o produkty a pokecat si. klidně mi napiš.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
>>> Prodáváte své výsledky, nebo byste poslali vzorek pro zpětnou vazbu ?
Co tím myslíte? Které výsledky? Navrhuji prodávat váš produkt na BB trhu.
 

shadowsoflite

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 13, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Hydrazin, vážně? Uvědomujete si, jak je to nebezpečné, že? Jen říkám, že by možná pomohlo varování pro všechny.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Dobrá, provedl jsem první část syntézy alprazolamu, která zahrnovala postup "bez rozpouštědel". Během 30 minut jsem do sloučeniny benzofenonu nakapal chloroacetylchlorid. Pak jsem přidal uhličitan draselný a octan amonný a nechal to míchat 2,5 hodiny. Přefiltroval jsem a promyl vodou. Získal jsem asi 75% výtěžek nordiazepamu. Potvrzeno pomocí MP a TLC.

Nyní nordiazepam převedu (po chuťovém testu ;)) na 1-acetyl-7-chlor-1H-benzo 1,4 diazepin. Ten pak převedu na alprazolam pomocí hydrazinmonohydrátu. Tento krok budu dělat venku lol.

Chystám se tento krok zopakovat, ale zvětším ho na x10. Zveřejním fotky.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ahoj :). Před několika měsíci jsme se zde v sekci komentářů spojili.
Tvůj profil je pro DM uzavřen, můžeš se mi ozvat? Mám tu pár věcí k probrání!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Dobře lidi, předělal jsem první krok syntézy (syntéza nordiazepamu), ale zvětšil jsem ho x10. Tentokrát jsem dosáhl asi 60% výtěžku.

Problémy, které jsem měl a které vedly k nižšímu výtěžku:

Během kroku vakuové filtrace můj fritový filtr propouštěl produkt, takže jsem musel vše vyměnit a přefiltrovat.

2. Přidala jsem 10 ml chloroacetylchloridu místo 12 ml; naštěstí jsem mohla přidat poslední 2 ml ke konci 2,5 hodiny.

*Příště také provedu triturarion v baňce po promytí vakuovou filtrací; možná s rozpouštědlem, ve kterém je nordiazepam nerozpustný.

Příští týden se chystám na větší sérii a pak budu pokračovat ve zbytku postupu.

První série byla 0,23 g, tato série byla 2,3 g a další bude 20 g. Budu vás informovat a napíšu zprávu s videem, jakmile dokončím celou syntézu.
 

Attachments

  • c97uYLlBxS.png
    c97uYLlBxS.png
    2.7 MB · Views: 384
  • Q1qldoksai.png
    Q1qldoksai.png
    2.2 MB · Views: 378
  • 0zHEh2VnZj.png
    0zHEh2VnZj.png
    2.5 MB · Views: 381
  • baxKFHZtgu.png
    baxKFHZtgu.png
    1.9 MB · Views: 392

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Nová aktualizace: Vydání nové verze publikace o chemii a chemickém inženýrství, která byla vydána v roce 2015, je doplněno o nové informace o chemickém inženýrství a chemickém inženýrství:

Část I z III, šarže 003 (konverze na nordiazepam)

Použitý postup:

"K intenzivně míchanému 2-amino-5-chlorbenzofenonu (6,93 g, 1 mmol) byl při pokojové teplotě za podmínek bez rozpouštědel během 30 min po kapkách přidáván chloroacetylchlorid (35,8 ml, 2 mmol) a průběh reakce byl sledován pomocí TLC. Po dokončení reakce byl ke směsi za pokojové teploty za podmínek bez rozpouštědel přidán NH4OAc (6,85 g, 3 mmol) a K2CO3 (12,5 g, 3 mmol) a míchán po dobu 2,5 h. Po dokončení reakce, jak ukázala TLC, byla přidána voda (300 ml) a produkt byl filtrován, promyt dalším množstvím vody (2x 500 ml) a vysušen. Produkt byl získán ve vysokém výtěžku a čistotě (výtěžek 94 %)."


Zajímavé je, že čím více škáluju, tím je nordiazepam žlutější.

Každopádně jsem použil zbytek svého chloroacetylchloridu (500 ml se dostane přes noc) na výrobu nor diazepamu. Stalo se něco zvláštního... obvykle je roztok světle žlutý, ale tentokrát měl roztok červenooranžovou barvu. Roztok ztuhl! Možná se spotřeboval všechen chloroacetylchlorid? Přesto jsem pokračoval v praní. Nakonec jsem získal nažloutlý krystalický prášek, který má stále správný bod tání. Čekám, až mi dorazí Dragendorffův reagent ve spreji, který mi usnadní TLC analýzu. Nakonec jsem získal 20 g nordiazepamu ze zmíněné šarže (003) a celkem 15,3 g ze šarže 01-003.

Část II z III, šarže 002 (acetylace nor diazepamu)

Postup použitý pro šarži 002:

"K intenzivně míchané směsi nordiazepamu (1) (2,7 g, 1 mmol) byla přidána prášková směs K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) a acetanhydridu (přebytek 40 ml, 2 mmol). Průběh reakce byl sledován pomocí TLC. Po dokončení reakce (3 h) byla přidána voda (3x100 ml) a 1-acetyl-7-chlor-5-fenyl-1H-benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (2) byl snadno izolován jednoduchou filtrací s promytím 3x20omL vody ve více než 80% výtěžku s vysokou čistotou. Produkt byl použit v dalším kroku bez purifikace."



Šarže 001 pro část II byla 1/10 rozsahu pro šarži 002, její jednoduchý postup. Můj laborant zapomněl dát filtrační papír na fritovou nálevku a část produktu prošla. Znovu jsme pustili vodu zpět do filtru. Se šarží 001 nejsem příliš spokojen, ve směsi vidím cizí materiál a výtěžek byl velmi nízký (40 %).

Šarže 002: Nechávám ji běžet přes noc.

Závěr: Jakmile nashromáždím 20 g acetylovaného nordiazepamu, začnu ho převádět na alprozolam. Celá zpráva s videonávodem bude brzy k dispozici

*Dvě přidané fotografie jsou porovnáním části I, šarže 002 a 003. Dávka 002 byla žlutá a zůstala v roztoku, zatímco dávka 003 měla tmavě oranžovou barvu a ztuhla.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Zapomněl jsem přidat fotografii pro část I šarže 003, jen pro srovnání barev.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrá práce na tomto, opravdu vynikajícím díle.

Nemohu se dostat přes první krok této syntézy, stále končím s bílým práškem MP 118 až 121, což beru jako 2-(chloroacetamido)-5-chlorbenzofenon.

Máte pro mě nějaké tipy, kde bych mohl dělat chybu, prosím?

Velmi bych ocenil vaši pomoc.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
První krok acylace bych provedl v cyklohexanu.
Smícháním 2-amino-5-chlorbenzofenonu v cyklohexanu a pomalým kapáním chloroacetylchloridu.


V metodě máte napsáno
chloroacetylchlorid (1,2 ml, 2 mmol)
1,2 ml chloroacetylchloridu je 1,7016 g, což nejsou 2 mmol.
Molární hmotnost chloroacetylchloridu je 112,94.
Ideální poměr pro acylaci na 1 mol chloraminu není větší než 1,26 mol chloridu v přítomnosti rozpouštědla.
Přítomnost rozpouštědla umožňuje kontrolovat teplotu a získat dobrý výtěžek díky teplotní stabilitě a absenci gumování.

Cyklizační krok bych provedl v suchém methanolu s urotropinem.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Výborně, moc děkuji za radu ohledně cyklohexanu. Vyzkouším to, jakmile mi dorazí nová zásilka chloroacetylchloridu.

XYv1KQbciV

Pokud jde o váš druhý návrh (methanol s urotropinem), máte na mysli krok cyklizace v části I (po přidání chloroacetylchloridu) nebo v části III?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Kolik ml methanolu na gram benzofenonu byste přidali řekněme 5 ml na gram?
A kolik hexaminu?

O první část této syntézy jsem se pokoušel už pěkných párkrát se stejným výsledkem, tedy sněhově bílým práškem s m.p. v rozmezí 118 až 121. Vždycky jsem se snažil o to, aby byl výsledek stejný.

Už jsem to s touto syntézou vzdal, ale po opětovné návštěvě tohoto vlákna a po tom, co jsem viděl vynikající pokrok, který udělal agilent1100DAD, to zkusím ještě jednou.

Zjistil jsem, že "gumování" směsi bez rozpouštědla je velmi obtížné, doufám, že nějaký alkohol pomůže.

Takže jen pro upřesnění po přidání chloridu k benzofenonu přidat methanol, uhličitan draselný, octan amonný a hexamin?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Jen jsem vás chtěl všechny informovat; podařilo se mi trochu čarovat a získat tyto neuvěřitelně sytě bílé, dlouhé krystaly. Zvýšil jsem výchozí materiál z 0,200 g na 20 g. Zítra obdržím 5l reakční nádobu! Velmi vzrušující

2AvCYJxBVE
2RPFnaSwoi
 

Attachments

  • awKBInSc7x.jpeg
    awKBInSc7x.jpeg
    1.3 MB · Views: 370
Last edited by a moderator:

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Konečně se dočkala...

Je to 5litrový opláštěný reaktor z borosilikátového skla s přidávací nálevkou, kondenzátorem, digitálním regulátorem otáček pro horní míchadlo a měřičem teploty. Mám ji připojenou k vodní nádrži, která je napojena na chladicí zařízení poly science o výkonu 1,5 HP s objemovým čerpadlem a s teplotním rozsahem -70C až 300 C.

Jsem jen smítko v oceánu nezávislých chemiků, ale toto smítko je LC-MS validované!!!!!.
 

Attachments

  • NwTz9q1WY6.jpeg
    NwTz9q1WY6.jpeg
    3.6 MB · Views: 415
  • hBCfDjK8wd.jpeg
    hBCfDjK8wd.jpeg
    4.1 MB · Views: 415

jarredreyes0303

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 3, 2023
Messages
4
Reaction score
4
Points
3
cant čekat na konečné výsledky v tomto případě už dlouho nebyl tak nadějný, že se to někomu podaří. Máš to, chlape !
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jakou bezpečnější chemickou látku můžete použít místo hydrazinhydrátu?
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Jste kupující aprazolamu. Možná mám kupce za několik set liber, pokud plevel, pokud ho máte?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Nuže, já za sebe mám otázku, pokud je výroba alprazolamu tak snadná a nákladově efektivní, proč je ho takový nedostatek?
 
Top