Syntéza alprazolamu (Xanaxu). V malém měřítku.

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Také by mě zajímala zpráva.
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Už jen čekám, až dorazí chloroacetylchlorid, a budu mít vše, co potřebuji. Napíšu o tom malou zprávu, chci to zvětšit na x100, takže si s tím po syntéze v malém měřítku také pohraju. Mám přístup k velkému množství 2-Amino-5-chlorbenzofenonu a jsem ochoten se podělit , stejně jako možná natočit video o této syntéze.

Věřím, že je to pro lidi velmi důležité, aby se to naučili, možná, že když je alprozolam tak levný na výrobu, vedlo by to k menšímu počtu Xanaxových tyčinek s fentanylem. Nezbývá než doufat. Je důležité si uvědomit, že hlavní prekurzor, 2-amino-5-chlorbenzofenon, NENÍ plánovaným prekurzorem!!!
@madmoney69
@Hedgie
 

Field7

Don't buy from me
Resident
Joined
Oct 16, 2023
Messages
19
Reaction score
20
Points
3
Existuje "plánovaný" a pak "sledovaný". Dlouhý, dlouhý seznam sledovaných chemických látek. Dokonce i aceton a 40% peroxid vodíku jsou sledované (v závislosti na části objemu nákupu). Sledováno je téměř cokoli bezvodého. "Proč ten a ten potřebuje do svého bytu poslat 4 litry bezvodého hydrazinu?" Nepečou sušenky, to je jisté...
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Dobrá, provedl jsem první část syntézy alprazolamu, která zahrnovala postup "bez rozpouštědel". Během 30 minut jsem do sloučeniny benzofenonu nakapal chloroacetylchlorid. Pak jsem přidal uhličitan draselný a octan amonný a nechal to míchat 2,5 hodiny. Přefiltroval jsem a promyl vodou. Získal jsem asi 75% výtěžek nordiazepamu. Potvrzeno pomocí MP a TLC.

Nyní nordiazepam převedu (po chuťovém testu ;)) na 1-acetyl-7-chlor-1H-benzo 1,4 diazepin. Ten pak převedu na alprazolam pomocí hydrazinmonohydrátu. Tento krok budu dělat venku lol.

Chystám se tento krok zopakovat, ale zvětším ho na x10. Zveřejním fotky.

UkF8JTreqX
 
Last edited by a moderator:

KokosDreams

Don't buy from me
Resident
Joined
Aug 16, 2022
Messages
912
Solutions
2
Reaction score
594
Points
93
Ahoj :). Před několika měsíci jsme se zde v sekci komentářů spojili.
Tvůj profil je pro DM uzavřen, můžeš se mi ozvat? Mám tu pár věcí k probrání!
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
@G.Patton

Nová aktualizace: Vydání nové verze publikace o chemii a chemickém inženýrství, která byla vydána v roce 2015, je doplněno o nové informace o chemickém inženýrství a chemickém inženýrství:

Část I z III, šarže 003 (konverze na nordiazepam)

Použitý postup:

"K intenzivně míchanému 2-amino-5-chlorbenzofenonu (6,93 g, 1 mmol) byl při pokojové teplotě za podmínek bez rozpouštědel během 30 min po kapkách přidáván chloroacetylchlorid (35,8 ml, 2 mmol) a průběh reakce byl sledován pomocí TLC. Po dokončení reakce byl ke směsi za pokojové teploty za podmínek bez rozpouštědel přidán NH4OAc (6,85 g, 3 mmol) a K2CO3 (12,5 g, 3 mmol) a míchán po dobu 2,5 h. Po dokončení reakce, jak ukázala TLC, byla přidána voda (300 ml) a produkt byl filtrován, promyt dalším množstvím vody (2x 500 ml) a vysušen. Produkt byl získán ve vysokém výtěžku a čistotě (výtěžek 94 %)."


Zajímavé je, že čím více škáluju, tím je nordiazepam žlutější.

Každopádně jsem použil zbytek svého chloroacetylchloridu (500 ml se dostane přes noc) na výrobu nor diazepamu. Stalo se něco zvláštního... obvykle je roztok světle žlutý, ale tentokrát měl roztok červenooranžovou barvu. Roztok ztuhl! Možná se spotřeboval všechen chloroacetylchlorid? Přesto jsem pokračoval v praní. Nakonec jsem získal nažloutlý krystalický prášek, který má stále správný bod tání. Čekám, až mi dorazí Dragendorffův reagent ve spreji, který mi usnadní TLC analýzu. Nakonec jsem získal 20 g nordiazepamu ze zmíněné šarže (003) a celkem 15,3 g ze šarže 01-003.

Část II z III, šarže 002 (acetylace nor diazepamu)

Postup použitý pro šarži 002:

"K intenzivně míchané směsi nordiazepamu (1) (2,7 g, 1 mmol) byla přidána prášková směs K2CO3 (5,5 g, 4 mmol)/KOH (2,2 g, 4 mmol) a acetanhydridu (přebytek 40 ml, 2 mmol). Průběh reakce byl sledován pomocí TLC. Po dokončení reakce (3 h) byla přidána voda (3x100 ml) a 1-acetyl-7-chlor-5-fenyl-1H-benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (2) byl snadno izolován jednoduchou filtrací s promytím 3x20omL vody ve více než 80% výtěžku s vysokou čistotou. Produkt byl použit v dalším kroku bez purifikace."



Šarže 001 pro část II byla 1/10 rozsahu pro šarži 002, její jednoduchý postup. Můj laborant zapomněl dát filtrační papír na fritovou nálevku a část produktu prošla. Znovu jsme pustili vodu zpět do filtru. Se šarží 001 nejsem příliš spokojen, ve směsi vidím cizí materiál a výtěžek byl velmi nízký (40 %).

Šarže 002: Nechávám ji běžet přes noc.

Závěr: Jakmile nashromáždím 20 g acetylovaného nordiazepamu, začnu ho převádět na alprozolam. Celá zpráva s videonávodem bude brzy k dispozici

*Dvě přidané fotografie jsou porovnáním části I, šarže 002 a 003. Dávka 002 byla žlutá a zůstala v roztoku, zatímco dávka 003 měla tmavě oranžovou barvu a ztuhla.
 

Attachments

  • GxLp3jcTH4.jpg
    GxLp3jcTH4.jpg
    4.2 MB · Views: 549

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
Zapomněl jsem přidat fotografii pro část I šarže 003, jen pro srovnání barev.
 

Attachments

  • qbBA9SDfVY.jpg
    qbBA9SDfVY.jpg
    3.6 MB · Views: 532

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Dobrá práce na tomto, opravdu vynikajícím díle.

Nemohu se dostat přes první krok této syntézy, stále končím s bílým práškem MP 118 až 121, což beru jako 2-(chloroacetamido)-5-chlorbenzofenon.

Máte pro mě nějaké tipy, kde bych mohl dělat chybu, prosím?

Velmi bych ocenil vaši pomoc.
 

Hank Schrader

Don't buy from me
Resident
Joined
Nov 10, 2022
Messages
79
Reaction score
165
Points
33
První krok acylace bych provedl v cyklohexanu.
Smícháním 2-amino-5-chlorbenzofenonu v cyklohexanu a pomalým kapáním chloroacetylchloridu.


V metodě máte napsáno
chloroacetylchlorid (1,2 ml, 2 mmol)
1,2 ml chloroacetylchloridu je 1,7016 g, což nejsou 2 mmol.
Molární hmotnost chloroacetylchloridu je 112,94.
Ideální poměr pro acylaci na 1 mol chloraminu není větší než 1,26 mol chloridu v přítomnosti rozpouštědla.
Přítomnost rozpouštědla umožňuje kontrolovat teplotu a získat dobrý výtěžek díky teplotní stabilitě a absenci gumování.

Cyklizační krok bych provedl v suchém methanolu s urotropinem.
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Kolik ml methanolu na gram benzofenonu byste přidali řekněme 5 ml na gram?
A kolik hexaminu?

O první část této syntézy jsem se pokoušel už pěkných párkrát se stejným výsledkem, tedy sněhově bílým práškem s m.p. v rozmezí 118 až 121. Vždycky jsem se snažil o to, aby byl výsledek stejný.

Už jsem to s touto syntézou vzdal, ale po opětovné návštěvě tohoto vlákna a po tom, co jsem viděl vynikající pokrok, který udělal agilent1100DAD, to zkusím ještě jednou.

Zjistil jsem, že "gumování" směsi bez rozpouštědla je velmi obtížné, doufám, že nějaký alkohol pomůže.

Takže jen pro upřesnění po přidání chloridu k benzofenonu přidat methanol, uhličitan draselný, octan amonný a hexamin?
 

Marc-BenzoScam

Don't buy from me
Resident
Joined
Mar 1, 2023
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Nuže, já za sebe mám otázku, pokud je výroba alprazolamu tak snadná a nákladově efektivní, proč je ho takový nedostatek?
 

Agilent1100DAD

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 27, 2022
Messages
30
Reaction score
74
Points
18
I výroba všech typů benzinu
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Jak suchý byl octan amonný a jaká byla jeho čistota?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Několikrát jsem se pokusil o první část této syntézy, ale bez úspěchu, stále dostávám bílý prášek mp 118 g 121 .

Ovlivní v 1. části této syntézy stopy vody v regentech úspěch? Jak důležité je mít všechny regenty zcela bezvodé?

Octan amonný, který mám, má 97 %, mohl by to být problém?
Sušil jsem ho v exsikátoru s kuličkami silikagelu při teplotě 35 až 40c.
Je tento octan amonný v pořádku, nebo myslíte, že potřebuji octan amonný, který je 99%+ ?

Měl jsem problém s tím, že směs "bez rozpouštědel" gumuje, špatně se míchá (nemám míchání nad hlavou), může to být také problém?
 

catmando

Don't buy from me
New Member
Joined
Sep 15, 2022
Messages
6
Reaction score
0
Points
1
Omlouvám se, vím, že odpovídám na svou vlastní otázku, ale regenty, které nebyly zcela bezvodé, by neměly mít na tuto syntézu žádný vliv, protože jakékoli stopy vody při kontaktu s chloroacetylchloridem by rychle hydrolyzovaly na plynný HCL, čímž by se staly bezvodými.

Jakmile se použije nadbytek chloroacetyloridu, nemělo by malé množství vody vadit, nebo ano?
 

LazZzZz

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Dec 24, 2022
Messages
26
Reaction score
14
Points
3
Mohl by být acetylchlorid vhodnou náhradou, pokud jde o acetylaci 2-vrstevného aminu na acetylterciární amin?
Nebylo by také nutné v prvním kroku použít chlorid kyseliny 2-aminoctové pro tvorbu iminu?
 

mithyl2

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Aug 19, 2022
Messages
264
Reaction score
26
Points
28
Jak vysoko lze tuto syntézu reálně škálovat?
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Haló, první krok syntézy bez rozpouštědel jsem již vyzkoušel.
BEZ úspěchu, Je velmi těžké smíchat první dvě činidla bez rozpouštědel.
Stala se z toho velmi lepkavá hmota, kterou už nebylo možné míchat.
Po nějaké době jsem pokračoval v tomto prvním kroku. Můj výsledek vypadal dobře, ale v laboratoři, kam jsem ho poslal, mi řekli, že je to špatně.
že výsledkem je pouze 2-amino-5-chlorbenzofenon.

Takže jsem si dal spoustu práce jen se změnou optického vzhledu 2-amino-5-chlorbenzofenonu.....

Možná s tím má někdo lepší zkušenosti než já.

Nebo možná má někdo jinou cestu pro syntézu alprazolamu.

S pozdravem
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Za tyto informace vám velmi děkujeme. Máte zkušenosti s výrobou alprazolamu?
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
Zkušenosti ano, ale je to osina v zadku (plynný dusík, urotropin atd.) a je lepší sehnat suroviny (což je těžké, Čína deathrow/indie big fines). Prostě položte své otázky a já se pokusím vysvětlit.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Mám velký zájem o výrobu alprazolamu. Ale když říkáte, že tato syntéza-cesta nepřinese v Alprazolamu, než mám zájem získat dobrou pracovní cestu.
Mým plánem je vyrábět alprazolam ve velkém. Máte s tím nějaké zkušenosti a oblíbenou syntézní cestu?
Zatím vám moc děkuji. :)
 

riderofapocalypse

Don't buy from me
Member
Joined
Jan 29, 2024
Messages
16
Reaction score
3
Points
3
ano, držte se čínského patentu google, který jsem v tomto tématu poskytl, jen musíte k těmto číslům přidat 20 % reakční doby :).

Indický synth je blbost, nebude poskytovat nordiazepam.
 

experimentsci

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 17, 2023
Messages
18
Reaction score
4
Points
3
Mohl byste mi prosím patent poslat znovu, nenašel jsem ho.
Zatím vám velmi děkuji. :)
 

wrinkledmost

Don't buy from me
New Member
Joined
Mar 18, 2024
Messages
1
Reaction score
0
Points
1
Čínský patent: https://patents.google.com/patent/CN104130201B/en

Nevyrábí alprazolam, v názvu patentu se uvádí, že je určen pro "alprazolamové meziprodukty benzodiazepinových thioketonů".

Pokud budete postupovat podle kroků 1 a 2 z provedení čínského patentu, získáte 7-chlor-5-fenyl-1H benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-on (nordiazepam).

Krok 3, který vyžaduje ochranu dusíkem, pouze mění keton nordiazepamu na thion, takže krok 3 vede k:

7-chloro-5-phenyl-1H benzo[e][1,4]diazepin-2(3H)-thione

Nejsem si tím 100% jistý, takže mě opravte, pokud se mýlím.

@experimentsci pokud máte problém s vytvořením nordiazepamu bez rozpouštědel, použijte čínský patent, který jsem uvedl, a proveďte kroky 1 a 2 provedení.
 
Top