Často kladené otázky k syntéze GHB (gama-hydroxybutyrátu)

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Dobrý den, mám dotaz týkající se procesu Sand Mayer. Skončím s procesem a zůstane mi pouze GBL, pokud se zastavím po kroku 4 v extrakční části, protože se zdá, že vše, co následuje, se mění na GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, pokud vám dobře rozumím, chcete získat GBL Sandmeyerovou reakcí. Ano, můžete ji získat ve 4. kroku.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
cool, našel jsem GABA ve formě želatinových kapslí s pouhou mikrocelulózou jako plnidlem, stejně jako 50g sáčky pochybné čistoty za ~ 10 dolarů za kus, takžeoooooo ty pilulky jsou levnější A čistší. Také mohu koupit NaNO2 jako nějaký zahradnický produkt od chemického dodavatele za asi 8 dolarů za kilo lol. Divím se, že tady (Polsko) nikdo nevyrábí GHB, je to tak jednoduché, ale nikdy jsem to neviděl na trhu. Budu aktualizovat, kdykoli budu mít účinky a / nebo otázky

Vlastně mi pořád není jasné, jestli mám dělat destilaci A extrakci s DCM, jak se ujistím, že destiluju GBL? není RM plný vody? BP GBL je 204,6 °C, takže mám prostě vařit RM, dokud teplota par nedosáhne 204,6 °C, a pak sbírat?

Předem děkuji
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
DCM bp je 39,6*C
GBL bp je 204*C
Je zde jasně napsáno, že nejprve musíte vydestilovat vodu. Přečtěte si to několikrát. Píšu totéž, co je napsáno v tématu.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
hi,
právě jsem postupovala podle receptu, nic se nespálilo ani příliš malá baňka , p
Kapalina byla křišťálově čirá (kromě přidání gbl, po dobu 10 mn), ale ph zůstalo vysoké. přidala jsem myslím hodně gbl navíc, ale stále zelený papír....>8
Co mohu udělat, abych snížil ph, prosím?
Nepoužil jsem skutečný reflux s kapalinovým okruhem, ale dlouhou 30cm chemičku zakončenou vigreuxem. myslíte, že odešlo hodně H2O ? nevypadalo to, že by se z toho kouřilo... pomalý var.
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,654
Solutions
3
Reaction score
2,732
Points
113
Deals
1
Dobrý den, v textu se nachází odpověď:

Na takovou otázku je těžké odpovědět. Příliš malé vstupní údaje.
 

JustAnother0rganic

Don't buy from me
Resident
Joined
Feb 13, 2024
Messages
8
Reaction score
3
Points
3
Ahoj ještě jednou, jsem stále naživu !
Sledoval jsem člověka a snažil jsem se ho držet, jak nejlépe jsem mohl, jako noob, jak jsem, ačkoli jsem anotoval / přidal formyself vlastní kopii manuálu, jako je tento:
"jakmile je roztok cysticky čirý", udržuje tento roztok v mírném varu po dobu 30 mn, "pak otestujte ph".
Protože i když vypadá voda čirá, na začátku je ph > 8, i když přidáte více gbl.
Po 30 mn stále vypadá voda čirá, ale ph se vyvíjí a klesá. Reakce potřebuje čas na dokončení. Na začátku není ph stabilní.
Možná je to logické pro ty, kteří to vědí, ale moje první várka mi dala nevyvážený ekvimolární roztok s příliš velkým množstvím gbl. a velkými mastnými kapkami gbl na čirém povrchu roztoku.
Předělal jsem to, po přidání chybějícího rozpuštěného NaHCO3+ destilované H2O jsem to nechal 30 mn reagovat, otestoval ph a nechal vychladnout při pokojové teplotě, abych získal roztok podobný vodě.
 
Top