Často kladené otázky k syntéze GHB (gama-hydroxybutyrátu)

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Měl někdo úspěch při výrobě GBL z BDO pomocí měďnatého chromitového katalyzátoru?
Použitý katalyzátor měďnatý chromit je stejný jako 12053-18-8? Nebo je to něco jiného? Může někdo poskytnout nějaké návrhy?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, ano, je to tak.
 

GHB-NewYork

Don't buy from me
New Member
Joined
Dec 26, 2022
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
@G.Patton dělal jsem s 12053-18-8 ale výtěžek je velmi nízký ani ne 30procent gbl v konečném roztoku máte pro to nějakou radu?
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Nahlédněte do jejího obsahu. Není. Chceš to. Ten s devítkou na konci... prostě si ho udělej sám. ... také nepřidávejte žádný prášek. Hydroxid. To je. Je to trest pro lidi, kteří si neudělají průzkum. Výtěžnost se reálně pohybuje kolem 90 %.
 

TheWaterman

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Aug 4, 2022
Messages
158
Reaction score
48
Points
28
Dobrý den, mám dotaz týkající se procesu Sand Mayer. Skončím s procesem a zůstane mi pouze GBL, pokud se zastavím po kroku 4 v extrakční části, protože se zdá, že vše, co následuje, se mění na GHB?
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
Dobrý den, pokud vám dobře rozumím, chcete získat GBL Sandmeyerovou reakcí. Ano, můžete ji získat ve 4. kroku.
 
View previous replies…

Jeffrey B.

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 25, 2023
Messages
10
Reaction score
2
Points
3
cool, našel jsem GABA ve formě želatinových kapslí s pouhou mikrocelulózou jako plnidlem, stejně jako 50g sáčky pochybné čistoty za ~ 10 dolarů za kus, takžeoooooo ty pilulky jsou levnější A čistší. Také mohu koupit NaNO2 jako nějaký zahradnický produkt od chemického dodavatele za asi 8 dolarů za kilo lol. Divím se, že tady (Polsko) nikdo nevyrábí GHB, je to tak jednoduché, ale nikdy jsem to neviděl na trhu. Budu aktualizovat, kdykoli budu mít účinky a / nebo otázky

Vlastně mi pořád není jasné, jestli mám dělat destilaci A extrakci s DCM, jak se ujistím, že destiluju GBL? není RM plný vody? BP GBL je 204,6 °C, takže mám prostě vařit RM, dokud teplota par nedosáhne 204,6 °C, a pak sbírat?

Předem děkuji
 

G.Patton

Expert
Joined
Jul 5, 2021
Messages
2,659
Solutions
3
Reaction score
2,734
Points
113
Deals
1
DCM bp je 39,6*C
GBL bp je 204*C
Je zde jasně napsáno, že nejprve musíte vydestilovat vodu. Přečtěte si to několikrát. Píšu totéž, co je napsáno v tématu.
 

Joeking

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
3
Reaction score
0
Points
1
Mohu použít bromičnan draselný místo bromičnanu sodného pro

syntézu gama-butirolaktonu z tetrahydrofuranu (THF)

předem děkuji
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Já a můj brácha jsme to kdysi dělali, byla to sranda, ale chutnalo to hrozně.
 

Chefy77

Don't buy from me
New Member
Joined
Jan 16, 2023
Messages
5
Reaction score
1
Points
3
Nemohl bych se s tím srát, kdybych neměl nějakou ránu.
 

zwitterion

Don't buy from me
Member
Joined
Dec 21, 2022
Messages
4
Reaction score
0
Points
1
Dobrý den, NaNO2 není v Evropě k dispozici, pokud není smíchán s 99 % kuchyňské soli. Existuje nějaká volně prodejná alternativa nebo dobrý dodavatel pro zasílání do EU? děkuji za pomoc.
 

w2x3f5

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Jan 15, 2023
Messages
358
Reaction score
174
Points
43
Podělte se o postup syntézy GBL z pyrrolidinu, oxidace směsí chromu nebo podobně. Děkuji vám
 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Umm měďnatokromitanový katalyzátor, který používáte, je velmi důležitý. Protože různé měďnaté chromity se používají k různým účelům.

Posledním krokem přípravy katalyzátoru pro vše ostatní, kromě dehydrogenace, je promývání kyselinou octovou. Tím se odstraní oxid měďnatý, který narušuje některé další reakce. Ale pro dehydrogenaci diolu je to nutné.

Má tvořit asi 40-60 % katalyzátoru.
Jeho konverze je 90 % plus...

bez potřeby rozpouštědel..nepřidávejte práškový hydroxid.. to prb drop ur. Výtěžek o 15-20 %.

Pokud si přečtete patent na bromičnan sodný, abyste si mohli přečíst, jak je to s gbl. Můžete začít s bdo potřebovat téměř dvojnásobek času, pokud mě paměť neklame. Ale reakce probíhá.

Bdo -> thf -> gbl.

Konverze má být vysoká, 80 %.

Existuje několik konverzí z bdo na. Gbl s. Bromitanem sodným a bromičnanem sodným.

Bromitanové bdo an. Oxid hlinitý.. v dcm míchat 12 hodin .hasit extrakt destilovat je jako vysoká 80 nebo. Nízké 90..
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
THF lze elektrochemicky oxidovat na GBL:

Elektrochemická syntéza γ-butyrolaktonu z tetrahydrofuranu Autor: Mgr: Kirsanova, A. I. Elektrokhimiya (1978), 14(4), 627 CODEN: ELKKAX; ISSN: 0424-8570

Je popsána metoda anodické oxidace tetrahydrofuranu (THF) [109-99-9] na γ-butyrolakton [96-48-0] v roztoku KBr s Na2SO4 jako podpůrným elektrolytem na Pt elektrodě při pH ∼ 1. Metoda je popsána v příloze. Při použití membrány dosahuje anodická účinnost 98 %. THF se oxiduje nepřímo pomocí BrO3- vznikajícího při oxidaci Br-. Při vyšším pH (6-7) je oxidačním činidlem BrO- vznikající na anodě a proudová účinnost klesá v důsledku současné tvorby kyseliny oxymáselné.

Nebo

Elektrochemická oxidace tetrahydrofuranu v roztoku kyseliny sírové By: Christiana Avgousti et al.

Proudová účinnost hlavních produktů oxidace THF na Pt anodě pro dobu elektrolýzy 24 h, H2 SO4 0,5 M:

Anodický potenciál (V versus RHE): 2,3, proudová hustota (mA cmˇ2 ): 70.0 : Produkty THF-OH 41,2 % GBL 54,4 % kyselina jantarová 2,5 %.



Může být také oxidován kyselinou peroxymonofosforečnou: Yoshiro Ogata, Kohtaro Tomizawa a Toshiyuki Ikeda: Nová oxidace tetrahydrofuranu na .gamma.-butyrolakton pomocí kyseliny peroxyfosforečné

 

sharetea

Don't buy from me
New Member
Joined
Feb 19, 2023
Messages
19
Reaction score
8
Points
3
Ive was fascinated with electrolsis as of the late been watching this guy on youtube that uses elextoylsis to get there its pretty awesome

Takže to je jako nahradit oh za Ph a zároveň přihodit kyslík.

Jen hádám..

Podívám se na to... díky.
 

41Dxflatline

Don't buy from me
Resident
Joined
Dec 23, 2022
Messages
320
Solutions
1
Reaction score
153
Points
43
Nemusíte používat platinu. Jednou z chyb, které se při elektrolýze dopouštím, je, že lidé nastaví svůj článek, jako by prováděli testy s potenciometrem. "Hromadný elektrolýzní článek" je jiný. chcete, aby pracovní elektroda měla obrovský povrch, vyplňte celou nádobu. Zde je komerční příklad:
QlSzb8nuyK

Tohle je pěkný malý návod:
 

Sciencenutz

Don't buy from me
Resident
Joined
Jan 29, 2023
Messages
47
Reaction score
12
Points
8
Provedl jsem reakci bdo na gbl a mám gbl, ale při výrobě na ghb s louhem mám po provedené reakci ph 14, co bychom doporučili neutralizovat? Pokračovat v přidávání gbl, který má ph7, nebo jakou kyselinu doporučit na jeho snížení?
 

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Destilovaný ocet snižuje
 

Hhernan

Don't buy from me
New Member
Joined
Apr 22, 2023
Messages
2
Reaction score
0
Points
1
Možná koncentrace gbl není příliš vysoká
 
Top