Náhodné tipy na zotavení od stárnoucího psychonauta

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Jaké to je být starý a užívat drogy? V čem se liší ve srovnání s jejich užíváním v mládí? Existují vůbec nějaké rozdíly?

Ano, jsou. Ve skutečnosti se v závislosti na dané droze s přibývajícími zkušenostmi a věkem objevuje poměrně dost změn; nejzřetelnější fyzický projev se však týká zotavení. Zotavování je často mnohem pomalejší proces a někdy je náročnější. Tento příspěvek zkoumá a rozšiřuje tyto aspekty s odkazem na mé vlastní působení.

rich text editor image


SNAŽTE SE BÝT FIT

Nejdříve popořadě: nejenže jsem dost starý na to, abych si pamatoval Beatles, ale v letech 2008 až 2023 jsem si sám aplikoval 182 různých drog. Jak mnozí z vás vědí, během tohoto období jsem napsal Bibli pro uživatele drog.

Navzdory sedavému způsobu života, kdy jsem většinu dne trávil u počítače psaním, jsem však byl ve slušné kondici. Během prvních deseti let, pokud jsem nebyl na expedici, jsem každé ráno chodil do místního bazénu na nevýrazných osm délek a pak se věnoval různým strečinkům, abych si udržel pružné a silné stárnoucí tělo (lol). Když bazén zavřeli kvůli COVID, musel jsem se přizpůsobit a místo toho jsem každý den hodinu nebo dvě chodil pěšky. Zhubl jsem a stal se zdatnějším a věřím, že mi lepší kondice pomohla udržet můj drogový životní styl.

FYZICKÉ ZOTAVENÍ

K přímému tématu, o kterém je řeč; chůze je obzvláště vhodná pro zotavení po náročném sezení s některými drogami. Napomáhá krevnímu oběhu, pomáhá trávení, podporuje lepší spánek a přináší celou řadu dalších souvisejících výhod.

Pro mě osobně to bylo obzvláště pozoruhodné u speedu, ale týkalo se to i mnoha dalších drog, včetně mefedronu, metamfetaminu a MDMA.

Zotavení po sezení by mělo být v ideálním případě předem naplánováno (podívejte se na rollsafe.org). Mezi běžně uváděné pomůcky pro zotavení patří např:
  • Celková rehydratace
  • pití pomerančového/ovocného džusu
  • zdravé jídlo, včetně potravin/nápojů s elektrolyty.
  • opatrné užívání doplňků stravy
  • Dostatek odpočinku/relaxace a sprchování.
Další věcí je spánek: dopřejte si ho co nejvíce. Pokud se jednalo o obzvláště nadměrné opojení, někdy jsem použil vhodný prostředek na spaní.

Někteří lidé doporučují šluknout si konopí, aby se zmírnily nepříjemné pocity a povzbudila chuť k jídlu. Ano, i já jsem občas tento postup využil a obvykle mi to pomohlo (opět v závislosti na droze, ze které jsem se zotavoval).

PSYCHICKÉ ZOTAVENÍ

Tohle je důležité: pomáhá uvědomit si, že po několik dní může být život zabarvený následky zkušenosti s drogou. Všechno může vypadat bezútěšněji než předtím. Může se objevit skutečný pocit deprese. V těžkých případech můžete být dokonce sklíčení a čas od času se vám chce plakat. Ano; celá vaše existence se může zdát naprosto na hovno.

rich text editor image


Co vám s tím může pomoci, kromě výše uvedených praktických fyzických kroků?

Určitě pomáhá vědět, proč se to děje (droga): v podstatě vědomí, že to přejde. Jedním z triků je soustředit se na časový bod 72 nebo 96 hodin dopředu: pochopit, že v tomto okamžiku budete obecně šťastnější. Musíte prostě ty dny překonat. Jedná se o mentální cvičení, ale opravdu může pomoci mít cíl.

BTW: Jedna věc, kterou neděláte, je, že se nevracíte ke stejné (nebo podobné) droze.

Také bych se vyhnul přijímání jakýchkoli závažných životních rozhodnutí, dokud je vaše nálada uměle nízká. Pokud jste toho schopni, odložte cokoli takového, dokud se plně nezotavíte. Berte tuto radu vážně.

A konečně, pokud budete potřebovat emocionální nebo jakoukoli podobnou podporu, neváhejte ji vyhledat. Sdílený problém není zrovna poloviční problém, ale některým lidem to pomůže.

POSTAREJTE SE O SEBE

Obecně platí, že mladé zdravé tělo se pravděpodobně zotaví z fyzických problémů rychleji než staré zdravé tělo, a to rozhodně platí i pro drogy. Naštěstí jsem zjistil, že všechny výše uvedené návrhy platí bez ohledu na věk. Jen to s přibývajícím věkem trvá déle a bolesti jsou zřetelnější.

Pokud jste staří, dávejte na sebe větší pozor a připravte se na tvrdší následky a delší dobu rekonvalescence a počítejte s nimi.

Skončím však pozitivně, takže valte bubny: přichází dobrá zpráva... drogy nepřestávají být zábavné, když jste staří.

.

PS: NEZAPOMEŇTE TAKÉ PRAKTIKOVAT HARM REDUCTION

Více informací o Bibli pro uživatele drog najdete na Amazonu nebo si můžete zdarma stáhnout PDF verzi z chemické knihovny Breaking Bad, zde: https://bbgate.com/resources/the-drug-users-bible.3477/.
 

fidelis

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Mar 1, 2024
Messages
311
Reaction score
358
Points
63
VYPISUJETE BIBLI UŽIVATELŮ LÉČIV???? jsem její obrovský fanoušek. haiii!!! ^_^

Skvěle napsané btw!!! Jsem stále na mladší straně a neplánuju v dohledné době skončit, ale tohle mi pomáhá.
 

DMTrott

Don't buy from me
Resident
Joined
Sep 8, 2023
Messages
17
Reaction score
31
Points
13
Vinen jako obviněný, m'lud. Jsem rád, že se vám to líbí. :)
 

SoldadoDeDrogas

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Nov 16, 2023
Messages
214
Reaction score
142
Points
43
@DMTrott Děkujeme za váš čas a rady.
Jako stárnoucí psychonaut bych se také nerad některé z těchto věcí učil složitě, pokud nemusím. Slyšel jsem rady a dostával tipy na užívání pervitinu od tweakerů 10 let předtím, než jsem je byl schopen uvést do praxe. Věci jako... "I když se nevyspíte, lehnout si a zavřít na chvíli oči na tmavém, tichém místě dokáže udělat zázraky pro udržení/vydržení..být schopen ujít vzdálenost a přežít.".
Být vzhůru 3/4/5 dní v kuse, a přitom chodit celou dobu do práce, vykonávat fyzickou práci, venku, jako zahradní architekt - to opravdu musíte umět udržet/vydržet a postarat se o sebe. Jak optimalizovat regeneraci. Nevím, jak je možné, že jsem nedostal úpal nebo něco podobného, když jsem v některých z těch letních dnů jel na vzdálenost. Nedávno jsem byl 4 dny vzhůru a sotva jsem to zvládl, a to ani nepracuji na moment...., takže to ukazuje, jak moc klesla úroveň mé "drogové zdatnosti". "Zneužívání drog na olympijské úrovni", jak rád říkám... nechte to profesionálům. Doma to nezkoušejte!
 

miner21

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
Sep 15, 2023
Messages
503
Reaction score
236
Points
43
Líbí se vám to! Díky, člověče!
 

Paracelsus

Addictionist
Joined
Nov 23, 2021
Messages
200
Reaction score
203
Points
43
Není nic cennějšího než zkušenost, která je předávána ostatním. Jsem rád, že jste s námi, pane DMTrotte.
 
Top