Τσεχική μεθαμφεταμίνη (γνωστή και ως pervitin) vs crystal meth

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ένα αρκετά σημαντικό πράγμα σχετικά με το τσεχικό pervitin που χρησιμοποιεί τολουόλιο. Στους τσεχικούς δρόμους παίρνετε κατά 90% υγρά πράγματα που περιέχουν τολουόλιο. Αυτό κάνει το φαινόμενο της "γρήγορης θερμότητας" κατά την εφαρμογή. Με τα θραύσματα κρυσταλλικής μεθαμφεταμίνης αισθάνεστε "τσίμπημα" λόγω του HCL. Το τσέχικο pervitin περιέχει επίσης πολλά μη ισορροπημένα υπολείμματα (οι κατασκευαστές εδώ δεν δίνουν δεκάρα για την καθαρότητα) .. όπως ιώδιο και μερικές φορές οξύ από μπαταρίες. (Αυτό μπορεί να βλάψει τη ζωή!)
+ Είναι επίσης συνηθισμένο να βρίσκετε "υπερθερμασμένα καφέ σκατά" που μπορούν να σας κρατήσουν για μεγάλο χρονικό διάστημα...
Το τσεχικό pervitin δεν έχει να κάνει με την καθαρότητα, αλλά εν πάση περιπτώσει μπορείτε να αισθανθείτε αρκετά πιο γρήγορα από το 90%+ meth.
Η καθαρή μεθαμφεταμίνη είναι ομαλή. Το Pervitin είναι σαν γυαλόχαρτο.

Έχω πάρει πολλά είδη μεθαμφεταμίνης. Το τσεχικό σκατό είναι πιο τρελό και επίσης πολύ επικίνδυνο.

Οι Τσέχοι τοξικομανείς συνήθως δεν θέλουν καθαρούς κρυστάλλους, επειδή δεν αισθάνονται καλά.
Μόλις τώρα έχω κρύσταλλο από την Ολλανδία, τα φιλαράκια δεν έχουν αρκετά...
 

AmoreTossico

Don't buy from me
Resident
Joined
Apr 5, 2024
Messages
7
Reaction score
3
Points
3
Επίσης το pervitin είναι ένα εμπορικό σήμα της μεθαμφεταμίνης που χρησιμοποιείται από τη Βέρμαχτ
 

amphmnamii

Don't buy from me
Resident
Language
🇬🇧
Joined
Feb 10, 2022
Messages
47
Reaction score
30
Points
18
Ναι, ένα γεγονός. Το όνομα pervitin κατέχει μεταξύ των ανθρώπων.
 

saytam1

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Dec 4, 2023
Messages
27
Reaction score
11
Points
3
Είναι κρίμα που δεν υπάρχει λεπτομερής διαδικασία για το τσέχικο μαγείρεμα μεθαμφεταμίνης.
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Τι εννοείτε; Αντιλαμβάνομαι ότι η τυπική διαδικασία που βασίζεται στα χάπια (ψευδο)εφεδρίνης με τη χρήση κόκκινου φωσφόρου και ιωδίου είναι καλά τεκμηριωμένη, τόσο στη βιβλιογραφία όσο και σε βίντεο εδώ στην BB.
 
View previous replies…

JesusCrystal

Don't buy from me
Resident
Language
🇨🇿
Joined
Mar 4, 2023
Messages
8
Reaction score
6
Points
3
όταν το διάβασα εδώ, στην αρχή μου φάνηκε αστείο, αλλά τώρα που το σκέφτομαι, όλα όσα γράφετε εδώ με τρομάζουν απόλυτα και τελικά το καταλαβαίνω.

Είμαι από την Τσεχική Δημοκρατία και μαγειρεύω ενεργά εδώ και σχεδόν 10-12 χρόνια, και πριν από αυτό βοηθούσα τακτικά δύο δασκάλους από την παλιά σχολή από τότε που ήμουν 15-16 ετών, οι οποίοι μαγειρεύουν από τότε που γεννήθηκα.


αυτά που γράφετε όλοι σας εδώ είναι μισές ανοησίες ή μάλλον απλά θεωρητική χημεία που δεν σας χρησιμεύει σε τίποτα.


Ψάχνω εδώ και πάνω από ένα χρόνο για ανώτερες γνώσεις, εκπλήσσομαι με ενθουσιασμό από το πόσο έξυπνοι άνθρωποι είναι εδώ, που ξέρουν και μπορούν να κάνουν τα πάντα.


Για ένα διάστημα, είχα την ψευδαίσθηση ότι ήμουν απλά ένας κατώτερος μάγειρας που είχε μόνο κάποιες γενικές γνώσεις χημείας... με κάθε κόστος, ήθελα να μάθω άλλους τρόπους από τον δικό μας, τον τσεχικό...


τώρα δεν με εκπλήσσει καθόλου που εδώ στην αγορά φαρμάκων ο κόσμος εκθειάζει κάποιο προϊόν και ταυτόχρονα δεν ξέρει καν πώς λειτουργεί το πραγματικό ΠΙΚΟ και διαφωνεί με έναν ή δύο ανθρώπους που έχουν δίκιο ότι δεν αξίζει τίποτα.


Έψαχνα για κάτι που δεν υπάρχει... Στην πραγματικότητα βρήκα - την περηφάνια μου.

ΚΑΙ ΣΤΑΜΑΤΗΣΤΕ ΝΑ ΤΟ ΛΕΤΕ ΠΕΡΒΙΤΙΝΗ, έτσι το αποκαλούσε η εταιρεία Temler Werke κατά τη διάρκεια του Β' Παγκοσμίου Πολέμου


ΈΧΟΥΜΕ PIKO, ΚΑΡΙΌΛΗΔΕΣ :-*
 

dnBQByvHb8Zkawbjpx

Don't buy from me
Resident
Language
🇺🇸
Joined
May 6, 2024
Messages
36
Reaction score
25
Points
18
Χαλάρωσε φίλε, είμαστε ευτυχείς που σε έχουμε μαζί μας. Οι περισσότεροι από εμάς εδώ δεν έχουμε μαγειρέψει ποτέ, δεν διαθέτουμε καμία επίσημη εκπαίδευση στην οργανική χημεία και δεν ισχυριζόμαστε ή προσποιούμαστε το αντίθετο. Οποιεσδήποτε συμβουλές ή δηλώσεις σχετικά με το μαγείρεμα εκτός από βίντεο-διδασκαλίες ή ολοκληρωμένες περιγραφές θα πρέπει να λαμβάνονται με μεγάλη δόση αλατιού.

Αν θέλετε να ωφελήσετε την κοινότητα και να μοιραστείτε τη συνταγή σας ή να συζητήσετε συγκεκριμένες πτυχές του μαγειρέματος (αναλογίες, χρονισμός, προσθήκη συστατικών γρήγορα/αργά, κ.λπ.), η εμπειρία σας θα εκτιμηθεί πολύ. Μπορείτε να το κάνετε εδώ σε αυτό το νήμα ή στο https://bbgate.com/b/Czech/ ή όπου αλλού κρίνετε εσείς σκόπιμο.

Όσον αφορά το όνομα, χρησιμοποίησα το "pervitin" ως το ημιεπίσημο όνομα που χρησιμοποιείται πιο συχνά στις ειδήσεις και τη λογοτεχνία που θα ήταν καλύτερο για το αγγλόφωνο κοινό.
 
Top